Alpejskie Mistrzostwa Polski - Karasińska wygrywa slalom.
 dodano: 10 Lutego 2008

W drugim dniu trwania 76 międzynarodowych mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim  przeprowadzono slalom na Harendzie.
Mistrzowski tytuł wśród pań wywalczyła Kataryna Karasińska, Aleksandra  Kluś była druga a Agnieszka Gąsienica Daniel stanęła na trzecim miejscu podium
Wśród mężczyzn Maciej Bydliński podobnie jak w gigancie zajął drugie miejsce. Slalom wygrał tym razem Słowak Adam Zampa. Trzeci był Krzysztof Mazurek. Maciej Kominko był czwarty.

W galerii fot z zawodów!!!!

Slalom został rozegrany na bardzo dobrze przygotowanym stoku  na Harendzie.
W kategorii kobiet walka rozegrała się praktycznie wśród trzech reprezentantek Polski. Katarzyna Karasińska w pierwszym przejeździe miała najlepszy czas, druga była Agnieszka Gąsienica Daniel a Ola Kluś uzyskała trzeci czas. W drugim przejeździe Karasińska utrzymała swoją przewagę i z łącznym czasem 1.39,66 zajęła pierwsze miejsce. Ola Kluś poprawiła swój czas i ze stratą 0,37 s uplasowała się na drugiej pozycji. Brązowy medal wywalczyła Agnieszka Gąsienica Daniel. Jan Bisaga drugi trener kadry kobiet nie był zaskoczony wynikami " Dziewczyny są najlepsze- rywalizują między sobą i dobrze bo taka rywalizacja przekłada się na wyniki i punkty"
Kadra kobiet wyjeżdża na trzy dni do Austrii na treningi przed kolejną edycją Pucharu Świata w Zagrzebiu. Potem czeka je  wyjazd  do Hiszpanii, gdzie dziewczyny będą walczyć o FIS punkty żeby poprawić pozycję startową do przyszłorocznych zawodów.

Wśród mężczyzn najlepszy czas w pierwszym przejeździe miał słowacki zawodnik Adam Zampa. Maciej Bydliński poprawił swój wynik w drugim ale strata 0,2 s w łącznym czasie pozwoliła mu zająć drugie miejsce.
Trzeci czas uzyskał Krzysztof Mazurek. O krok od podium był Maciej Kominko. Niewielkie różnice w czasach pierwszej czwórki obrazują jaka jest rywalizacja w czołówce.
 Mężczyźni mieli zresztą podwójną dekorację  Bowiem wręczono najpierw puchary i medale w klasyfikacji międzynarodowej a potem w klasyfikacji krajowej. Maciej Bydliński za obydwa dni stanął tym samym na najwyższym miejscu podium, a Maciej Kominko dwukrotnie był trzeci.