PLH I runda Play Off decydujące spotkanie. Podhale awansuje.
 dodano: 22 Lutego 2008

Piąte spotkanie Wojasa Podhale ze Stoczniowcem Gdańsk było decydujące  bowiem dotychczasowy remis  nie rozstrzygał jednoznacznie rywalizacji. Poprzednie wyjazdowe mecze hokeiści Podhala przegrali a na swoim lodzie byli  dwukrotnie lepsi od Stoczniowca.  Wyjazd do Gdańska w pełnej mobilizacji i wysoka wygrana pozwoliła obrońcom mistrzowskiego tytułu  wejść do dalszej fazy rozgrywek.

I tercja rozpoczęła się od ofensywy Podhala. Pierwszego gola dla Szarotek zdobywa w 2 minucie  Milan Baranyk w 13 minucie kolejnego gola zdobywa Krzysztof Zapała  a minut e później trzeci punkt Podhale zdobywa ponownie po strzale Zapały. Kontratak Stoczniowca i kontaktowego gola zdobywa Łopuski w 16 minucie spotkania. I część meczu kończy się wynikiem  1-4 po  celnym strzale Kacira i to w osłabieniu.
 W drugiej tercji na lodzie inicjatywa zdecydowanie należy do hokeistów Podhala. Dwa gole w tej odsłonie dla Podhala zdobywają Podlipni i Biela. Podhale po drugiej tercji schodzi z przewagą pięciu goli

W trzeciej tercji  w 49 minucie spotkania kolejny raz krążek w siatce  bramkarza gospodarzy umieszcza  Sebastian Biela a dwie minuty później  gumę w bramce  umieszcza Malasiński.
 W kolejnym ataku kolejnego gola zdobywa Sulka i mecz kończy się wygraną dziewieć do jednego dla Podhala

Stoczniowiec Gdańsk - Podhale Nowy Targ 1:9 (1:4, 0:2, 0:3)
Bramki:
0:1 Milan Baranyk (2 min), 0:2 Zapała (13),0:3 Zapała (14),1:3 Łopuski (16),1:4 Kacir(18) (w osłabieniu)
1:5 Podlipni (27) (w przewadze), 1:6 Biela(38),1:7 Biela (49),1:8 Malasiński( 52),1:9 Sulka (53)

Kary Stoczniowiec 22 min (w tym 10 minut kara meczu dla Wróbla) Podhale 20 minut

Podhale: Rajski - Sroka, Wilczek; Różański, Zapała, Kacirz - Suur, Dutka; Podlipni, Voznik, Baranyk - Łabuz, B. Piotrowski; Ł. Batkiewicz, Biela, Malasiński - Galant; Łyszczarczyk, Sulka, Gruszka.

Stoczniowiec: Soliński (20:00 Maza)- Rompkowski, Pospiszil; Wróbel , Skutchan, Vitek - Skrzypkowski, Bigos; Furo, Urbanowicz, Strużyk - Smeja, A. Kostecki; Poziomkowski, Łopuski, Jankowski - Benasiewicz, Młynarczyk; Sowiński.
Sędziowali: Porzycki - Smura, Pyrskała