5 medali zawodników AZS-SMS Zakopane w slalomie gigancie równoległym OOM

Rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy AZS-SMS Zakopane podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych  XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywanych w Szczyrku. Nasi zawodnicy zdobyli aż 5 medali w konkurencji PGS (slalom gigant równoległy).

Juniorki Młodsze (do 16 lat)
W tej kategorii złoto i tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Natalia Ficek a medal brązowy Anna Żyłka. Srebro dla Katarzyny Szymańskiej z Poznania. Dziewczyny naprawdę pięknie walczyły. Natalia po 2 przejazdach eliminacyjnych była najlepsza nie tylko wśród juniorek młodszych, ale także wśród zawodniczek do 20 lat!!!

Juniorzy Młodsi (do 16 lat)
Nasz jedyny Junior młodszy Kasper Owczarz zdobył srebro i tytuł Wicemistrza Polski. W finale Kapsel nie sprostał Maciejowi Hańczewskiemu z Poznania.

Juniorzy (do 20 lat)
W bardzo mocnej stawce Juniorów Mistrzem Polski został Tomasz Kowalczyk a Wicemistrzem Polski jego kolega z klubu AZS Zakopane i szkolnej ławy (SMS Zakopane), Tomasz Król. Walka w finale była pasjonująca i szalenie wyrównana. Warto podkreślić, że wszyscy medaliści są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Baaardzo niewiele do brązowego medalu zabrakło Michałowi Gaczorkowi – „Leon” o zaledwie 0,14 s przegrał walkę o 3 miejsce z Marcinem Woźniakiem z Warszawy. Na swojej drodze do finału Tomek Kowalczyk pokonał Bartosza Waligórę z Poznania i kolegę klubowego Michała Gaczorka. Tomek Król (najlepszy po eliminacjach) wyeliminował Janka Urbańskiego z Bielska Białej i Marcina Woźniaka z Warszawy. Michał Gaczorek w ćwierćfinale wygrał ze zwycięzcą Pucharu Polski, Jędrkiem Derdą. Jakub Ossowski i Wiktor Mikołajczyk niestety nie zdołali awansować do finałowej „8” (miejsca 10 i 17).

Juniorki (do 20 lat)
Nasze juniorki „starsze” niestety bez medalu: 4-ta po eliminacjach Karolina Słowakiewicz niestety nie awansowała do półfinału – lepsza o ułamki sekundy okazała się Agata Buga z Warszawy. Paulina Pawłowska po przegranej w starciu z Magdą Pasko (Bielsko Biała) ukończyła rywalizacje na 7 miejscu. Olga Węgłowska nie zdołała awansować do ćwierćfinału i zajęła miejsce 10.
Wiktor Mikołajczyk w finale Big Air OOM
Nasz jedyny freestyle’owiec - Wiktor Mikołajczyk – awansował do finału konkurencji Big Air na wysokiej 3 pozycji. Niestety, w finale Wiktor na skutek podpartego lądowania tricku backside 540, spadł na 6 miejsce. Ale i tak duże brawa!!!
Podsumowując: z niecierpliwością czekamy na SBX (snowboardcross) planowany na piątek 29.02 na stoku Wierchomla.