I Liga Unihokeja Seniorów Podwójne zwycięstwo Szarotki

W minioną sobotę i niedzielę  reprezentacja KS Szarotka w dwumeczu zmierzyła się z TKKF Pionier Tychy.
 Obydwa spotkania nowotarscy unihokieści wysoko wygrali i  znajdują się na czele tabeli mając 51 pkt
 Poniżej wyniki i komentarze z meczy.
W galerii fotoreportaż z niedzielnego meczu

15 III

KS SZAROTKA NOWY TARG – TKKF PIONIER TYCHY 12:4 (4:1) (5:2) (3:1)

24:07  7:2  Diaków Grzegorz
24:38  2min. dla Karasia Michała (odsiaduje Borkowski Marcin)

KS Szarotka Nowy Targ:
Karaś Michał, Lech Jarosław, Wojtak Amadeusz, Chrobak Kamil, Ossowski Lesław, Półtorak Mateusz, Kasperek Artur, Ligas Piotr, Bocheński Adrian, Chlebda Łukasz, Borkowski Marcin, Dziurdzik Michał, Budzoń Radosław
Trener: Jarosław Lech
TKKF Pionier Tychy:
Baraniec Tomasz, Boreński Jakub, Diaków Grzegorz, Kolanowski Mariusz, Kozic Marcin, Kozieł Kamil, Kurzawa Tomasz, Michna Mirosław, Puk Paweł, Róg Grzegorz, Walter Dawid, Woźniok Mariusz
Trener: Tomasz Kurzawa
 Sędziowali Artur Pyjos, Dominik Waligórski

Opinie po meczu:

Lesław Ossowski (Szarotka)
Jesteśmy z dzisiejszego meczu zadowoleni. Zdobyliśmy kolejne punkty. Graliśmy dobrze w ataku, pojawiło się kilka błędów w obronie i zemściło się to bramkami. Tychy mają niebezpiecznych napastników, którzy umieją wykorzystać sytuacje po naszych błędach. Praktycznie jednak cały mecz graliśmy w ich tercji. Dziś mieliśmy dużą przewagę nad rywalem i mogliśmy wygrać jeszcze więcej. Najważniejsze jednak jest to, że udało nam się poćwiczyć pewne zagrywki. Ogólnie jesteśmy zadowoleni. Popracujemy jeszcze więcej nad koncentracją i będzie bardzo dobrze. Na ten osłabiony skład co mamy wynik jest zadawalający. Zabrakło Bartka Augustyna, który ma skręconą nogę, Wojtek Bartkiewicza, również z powodu kontuzji oraz Łukasz Zubek. Mamy zatem porozbijane piątki i ciężko się nam gra, ale dziś było nieźle.

Marcin Kozic (Pionier)
Pierwsza tercja ewidentnie przeszkadzało nam słońce i nie widzieliśmy co dzieję się pod bramką. Poza tym Szarotka była lepsza w każdym względzie. My ustawiliśmy się tak, żeby za dużo nie przegrać. Jutro również tak samo zamierzamy ustawić grę. Chcemy utrudnić grę przeciwnikowi, wychodzić z szybkimi kontrami i w ten sposób zmniejszyć rezultaty porażki, ewentualnie odnieść zwycięstwo.

16 III
KS SZAROTKA NOWY TARG – TKKF PIONIER TYCHY 9:1 (5:0) (2:1) (2:0)

44:51  9:1  Bocheński Adrian

Karaś Michał, Lech Jarosław, Wojtak Amadeusz, Chrobak Kamil, Ossowski Lesław, Półtorak Mateusz, Kasperek Artur, Ligas Piotr, Bocheński Adrian, Chlebda Łukasz, Dziurdzik Michał, Budzoń Radosław, Augustyn Bartłomiej.

Baraniec Tomasz, Boreński Jakub, Diaków Grzegorz, Kolanowski Mariusz, Kozic Marcin, Kozieł Kamil, Kurzawa Tomasz, Michna Mirosław, Puk Paweł,  Walter Dawid, Woźniok Mariusz.

Sędziowali: Artur Pyjos, Dominik Waligórski
Artur Kasperek (Szarotka)

To był dobry mecz w naszym wykonaniu, chociaż trzeba przyznać, że Tychy swoja postawa nie zmusiły nas do dużego wysiłku. Zaledwie kilka razy wyszli ze swojej połowy. Niestety jedna taka kontra zakończyła się straconą przez nas bramką. Mimo tego, że graliśmy dobrze jest parę rzeczy, nad którymi musimy popracować - szczególnie podania na 10-15 m. Mamy z tym problem, bo często podajemy skakaną piłkę. Gdyby nie te właśnie błędy pewnie wynik dzisiejszego meczu byłby dużo wyższy. Ogólnie jesteśmy zadowoleni ze spotkania i już się szykujemy na nowotarskie derby.

Mirosław Michna (Pionier)
Przespaliśmy dzisiaj pierwszą tercję. Później zmieniliśmy taktykę na bardziej defensywną i trochę to poskutkowało. Przeciwnikowi nie było już tak łatwo oddawać strzały. Byliśmy w osłabionym składzie, nie mieliśmy też dobrego dnia, ale mimo wszystko wynik można uznać za nienajgorszy. Teraz przygotowujemy się na mecze z Siedlcem. Mam nadzieję, że nie będzie większych niespodzianek, jak w innych spotkaniach i nie będzie poza sportowych gier.