Trzy godzinny horror. Historyczny sukces pingpongistek Gorców w Pucharze Polski
 dodano: 1 Kwietnia 2008    (źródło: Tekst fot Maciej Zubek)
Maja Krzewicka zagrała doskonałe spotkanie. fot M. Zubek

Tenisistki stołowe Gorców Juta Nowy Targ pokonały 4-3 Bronowiankę Kraków w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa małopolskiego.  Dzięki tej wygranej nowotarżanki po raz pierwszy w historii awansowały do grona 12 najlepszych drużyn w Polsce.

Finałowa potyczka trwała równo trzy godziny i dostarczyła mnóstwa emocji. Praktycznie każdy pojedynek zmieniał oblicze tej batali. Rozpoczęło się po myśli gospodarzy, bowiem Maja Krzewicka, która jeszcze w tamtym sezonie broniła barw Bronowianki, ograła 3-1 Katarzynę Ślifirczyk. Po kolejnej grze był już remis po tym jak Milena Feliks Regulska pozwoliła sobie oddać tylko seta Racheli Dytko. W następnym singlu Izabela Godlewska dosyć niespodziewanie uległa i to w trzech setach Wiolettcie  Witkowskiej. Wydawało się, że może to być przełomowy moment tego spotkania  po którym krakowianki nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa. Nadzieje na korzystny wynik dla Gorców wróciły po deblu. Para Godlewska – Krzewicka w pięknym stylu ograły 3-1 duet Feliks Regulska – Ślifirczyk. W kolejnej grze singlowej spotkały się Krzewicka z Feliks Regulską. To była kapitalna pięciosetowa wymiana, którą w tie breaku na swoją korzyść rozstrzygnęła tenisistka Bronowianki. Po tym pojedynku, już tylko jedno zwycięstwo dzieliło krakowianki od wygranej w całym spotkaniu. Plany przyjezdnym pokrzyżowała Godlewska, która 3-2 ograła Ślifirczyk. Także i to starcie było niezwykle dramatyczne. Nowotarżanka prowadziła już 2-0 w setach by w dwóch kolejnych oddać inicjatywę rywalce.  Na szczęście w piątym secie pingpongistka Gorców opanowała nerwy i wygrała decydującą partię do ośmiu. O wszystkim więc decydował ostatni pojedynek Dytko z Witkowską. Pierwszy set Dytko wygrała bez większych problemów do dziewięciu. W drugiej partii prowadziła już 7-4 by fatalnie zepsuć końcówkę i przegrać tę odsłonę 9-11. W dwóch kolejnych setach Dytko opanowała jednak sytuację na boisku, nie dała się nabrać na prowokujące gesty Witkowskiej i zwycięstwem 3-1 przypieczętowała historyczny sukces swojego zespołu!
Teraz Gorce czeka półfinałowa rywalizacja w gronie 12 drużyn, które zostaną podzielone na 3 grupy po cztery zespoły. Zwycięzcy każdej z grup zagrają w wielkim finale.
Powiedzieli po spotkaniu:
Tomasz Klag (trener Gorców Juta):
Bardzo ciężki pojedynek. Bronowianka to klasowy zespół, choć oczywiście nie przyjechał w najmocniejszym składzie. To jednak nie umniejsza naszego sukcesu. Zagraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie. Maja Krzewicka zasługuję szczególnie na duże brawa. Wygrała pierwszy  bardzo ważny mecz. Duże słowa uznania także dla Izy Godlewskiej, która po wpadce z Witkowską ograła Ślifirczyk, z którą wyjątkowo w tym sezonie jej nie szło. Rachela Dytko także wykonała dużą pracę. Wygrała decydujący mecz choć chwilę wcześniej była mocno podłamana swoją grą. Teraz przed nami turniej półfinałowy. Postaramy się pomieszać szyki faworytom.

Maja Krzewicka (zawodniczka Gorców Juta): Powiem szczerze, że troszkę bałam się tego spotkania. Zeszły sezon spędziłam Bronowiance a także i w tym roku na co dzień w dalszym ciągu trenuję razem z dziewczynami z tego klubu. Trudno więc było je czymś zaskoczyć. Myślę jednak, że zagrałam dobre zawody choć  żałuję porażki w starciu z doświadczoną Mileną Feliks Regulską. Zabrakło mi przede wszystkim ogrania i doświadczenie jakie ona ma.  Mam jednak nadzieję, że już niedługo zdołam się jej zrewanżować.
Gorce Juta – Bronowianka 4-3
Punkty: Gorce: Maja Krzewicka 1,5, Izabela Godlewska 1,5, Rachela Dytko 1. Bronowianka: Milena Feliks Regulska 2, Wioletta Witkowska 1, Katarzyna Ślifirczyk 0.
Wyniki gier:
Krzewicka – Ślifirczyk 3-1 (11-3, 11-8, 7-11, 11-8), Dytko – Feliks Regulska 1-3 (5-11, 11-7, 7-11, 5-11), Godlewska – Witkowska 0-3 (8-11, 9-11, 13-15), Godlewska/Krzewicka – Ślifirczyk/Feliks Regulska 3-1 (12-10, 11-8, 8-11, 11-5), Krzewicka – Feliks Regulska 2-3 (9-11, 11-7, 5-11, 12-10, 8-11), Godlewska – Ślifirczyk 3-2 (11-9, 14-12, 9-11, 7-11, 11-8), Dytko – Witkowska 3-1 (11-9, 9-11, 11-7, 12-10).

Tekst i fot: Maciej Zubek
Fot 1: Maja Krzewicka zagrała doskonałe spotkanie
Fot 2: Izabela Godlewska odniosła ważne zwycięstwo nad Ślifirczyk
Fot 3: Rachela Dytko przypieczętowała wygraną Gorców
Fot 4: Trener Tomasz Klag mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych