Szarotka po raz dziewiąty unihokejowym Mistrzem Polski.
 dodano: 28 Maja 2008

Trzeci mecz finałowy obydwu nowotarskich drużyn byl bardzo emocjonujący. przy stanie rywalizacji 1-1 obydwa zespoły do walki podeszły bardzo  zdeterminowanie
 Pomimo waleczności Górali  lepsza okazała się Szarotka i ona to po raz 9 zdobyła tytuł Mistrza Polski. Górale - są vice mistrzami.
W galerii fot z meczu!!!!

" Jesteśmy bardzo szczęśliwi i ten dziewiąty tytuł smakuje jak pierwszy. Te finały były bardzo ciężkie Po pierwszym przegranym spotkaniu byliśmy postawieni pod ścianą. Górale są bardzo dobrym zespołem i te  kolejne mecze były bardzo trudne" Nie krył radości Lesław Ossowski.
" Po raz kolejny srebro- Chyba za bardzo chcieliśmy wygrać i trzęsły nam się ręce- Brakło determinacji i zaangażowania- może za rok..... Dziekujęmy  kibicom,  Kazimierzowi Kosteli oraz firmie Korczak i Syn" powiedział po meczu Dominik Siaśkiewicz

KS SZAROTKA NOWY TRG – KS GÓRALE NOWY TARG 6:3 (2:1) (1:1) (3:1)
 strzały (5:6) (6:6) (7:10)
  Rozpoczęła się I tercja.
 Obie druzyny sa zdeterminowane i wiedzą o co walczą. Padł strzał w poprzeczkę w bramce Pawlika. Kolejne zagrożenie pod bramka Pawlika, ale piłka powstrzymana po raz kolejny. 03:14 1:0 Augustyn Bartłomiej - Bocheński Adrian
Przed okazją strzału był Piotr Chrobak, ale nie pokonuje on Batkiewicza.
 07:16 2 min. Ligas Piotr (nieprawidłowa odległość)
Górale nie wykorzystuja przewagi. Druzyny graja w pełnych zestawieniach.
 Minęła 10 minuta spotkania.
14:30 2:0 Wojtak Amadeusz - Dziurdzik Michał Będzie kara dla Szarotki.
16:14 2min. Lech Jarosław (trzymanie)
 Zamek zakłada piątka Chrobak, Kostela, Siaśkiewicz, Podraza i Bisaga. Pokonują bramkarza Szarotki.
18:06 2:1 Sąder Mariusz - Mirek Maksymilian
Doping nowotarskich klibiców i tym razem zagrzewa obie drużyny do gry.
Do końca tej tercji pozostała minuta.
 19:47 2min. Chrobak Piotr (ostra gra)
Koniec I tercji.
 Rozpoczęła sie II tercja.
 Początek tej odsłony rozpoczął się od gry w przewadze Szarotki. Bocheński oddaje strzał, jednak powstrzymuje go Cholewa. Drużyny grają 5 na 5. Zamieszanie pod bramką Szarotki i strzał Bełtowskiego w słupek. Będzie kolejna kara dla Górali.
23:29 2min. Sąder Mariusz (ostra gra) Obie drużyny graja w pełnych piątkach. Przed szansą strzału Wojtak, ale jego uderzenie jest za słabe.
Szybkie zmiany w obu drużynach. Tempo gry jest zawrotne.Stan meczu jednak nie ulega zmianie 2:1
 Wznowienie pod bramką Szarotki - gola nie ma.
34:01 Sąder Mariusz - Gotkiewicz Bartosz Kontratak Szarotki i.... 35:30 3:2 Lech Jarosław - Dziurdzik Michał
 Chaos pod bramka Batkiewicza, ale jest gwizdek czeskiego arbitra i wznowienie. Ossowski ociera piłeczkę o bramkę Pawlika, bramki nie ma. Wznowienie pod bramką Szarotki. Dziurawy mur, ale piłkę powstrzymuje Battkiewicz. Strzela Firek, ale ponad bramką. Kontraatakiem Szarotki kończy się II tercja.
Stan meczu 3:2.
Rozpoczęła się III tercja.
 Górale moga być dumni ze swoich kibiców! Pada pierwszy strzał na bramkę - Chlebda atakuje Pawlika - nieskutecznie. Górale atakuja bramkę rywali, ale ich strzały są za słabe. kontratak Szarotki i jest 4:2.
 45:41 4:2 Wojtak Amadeusz - Ossowski Lesław
Strzał Sądera wysoko ponad bramką... 48:34 5:2 Zubek Łukasz - Ossowski Lesław
 49:54 2min. Wojtak Amadeusz (opóźnianie gry)
51: 21 2min. Bocheński Adrian (trzymanie)
 51:21 czas dla SzarotkiBisaga w zamku strzela poza bramkę. Szarotka wyrzuca piłkę z połowy.
 Szarotka gra już tylko w czterech. Przewaga liczebna na boisku nie zostaje wykorzystana przez Górali.
 Do konca meczu pozostało tylko 5 minut. Kolejny w tym meczu słupek zalicza Kasperek. Do końca meczu pozostały 3 minuty.
Ogromna waleczność Górali nie przekłada się dziś na punkty.
58:23 5:3 Kostela Piotr - Siaśkiewicz Dominik