START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Żeglarstwo
VII regaty o Puchar im. Jana Pateryli PTŻ
 dodano: 18 Czerwca 2008    (źródło: www.ptz.itour.pl/)


W miniony weekend w na jeziorze czorsztyńskim odbyły się zmagania najmniejszych jachtów regatowych klasy Optymist.Organizatorem regat było Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie Zawody pomimo deszczu można uznać za bardzo udane.
 Poniżej przedstawiamy relację i wyniki z zawodów pana D. Kosteckiego.
 Pomimo niesprzyjających okoliczności a to, za małych boi kursowych, za stromego zjazdu do slipu,  za dużej trasy, za małej ilości arbitrów na wodzie,  za śliskiej gliny i co tam kto jeszcze wymyśli udało się  w pierwszym dniu rozegrać cztery wyścigi. Wszystkie przy lekkim słoneczku, małym wiaterku ( 2-4m/s) i bez deszczu który już powoli stawał się tradycją naszych regat. W grupie B prowadzi faworyt Michał Gaj , natomiast w grupie A niespodzianka. Na pierwszym miejscu jest Maciej Nawara z Rybnika. Postawę naszych zawodników w gr. A pominmy milczeniem, w gr. B w pierwszej dwudziestce udało się zmieścić Monice Kucharczyk i Szymonowi Urzędowskiemu ,  to niezły wynik.
  w drugim dniu regat udało się rozegrać jeszcze dwa wyścigi co w sumie dało sześć , całkiem niezły wynik jak na niezbyt korzystne prognozy pogody. Wiatr w dniu dzisiejszym miał rzadko u nas spotykany kierunek, od przystani w poprzek jeziora. Okazało się, że i przy takim kierunku można ustawić odpowiednio długą trasę, możemy przeprowadzać regaty w każdych warunkach. Tradycji stało się zadość i czym bliżej było zakończenia tym większe chmury zbierały się na niebie i lunęło. Całe szczęście, że przed ceremonią zakończenia deszcz ustał i wszyscy uśmiechnięci mogli odbierać puchary i uczestniczyć w losowaniu nagród.
 
 W grupie A niedzielne  wyścigi przebiegły pod dyktando naszego Szymona Knurowskiego , wygrał obydwa i awansował na siódme miejsce. Szkoda strat z pierwszego dnia , ale Szymek  ponownie potwierdził, że drzemie w nim duży potencjał, cóż cały czas czekamy aż zacznie regularnie wygrywać regaty. Pozostała nasza trójka zawodników zajęła  dalsze miejsca . Krzysiek został wycofany z drugiego dnia regat za nie sportowe zachowanie w pierwszym dniu. Rafał Budny i Piotr Petryla pływali w końcówce stawki. Po Rafale widać spore braki treningowe, po Piotrku brak zaangażowania w żeglowanie.
Regaty w grupie A wygrał Maciej Nowara i pozostał na wodzie czekając na wyścig o Puchar im. Jana Petryli, ale o tym później.
 
 
W grupie B nadal najlepiej z naszych zawodników żeglowali Szymon Urzędowski i Monika Kucharczyk , która ostatecznie ukończyła regaty jako trzecia z dziewczynek BRAWO !!!! W regatach rozgrywana była także klasyfikacja UKS, i w niej Monika również stanęła na podium zajmując drugie miejsce. Do ich poziomu starał się dorównać Michał Tarasek . Reszta naszych zawodników bardziej skupiona była na zmieszczeniu się w limicie czasu na mecie, niż walce o wysokie pozycje. Dzięki heroicznej postawie wszystkim się to udało i zostali sklasyfikowani w regatach. Jeszcze dużo przed nimi pracy na treningach.
Regaty w grupie B wygrał zdecydowany faworyt Michał Gaj, kontrolujący przebieg rywalizacji od pierwszego wyścigu. On właśnie dołączył do zwycięscy grupy A , aby rozegrać ostateczną rozgrywkę o puchar przechodni.
 
 Rywalizacja odbyła się w formie Match Race do dwóch wygranych. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Gaj, który wygrał pierwsze dwa wyścigi i pokonał Macieja Nowarę 2:0. Trener Michała zdradził, że na treningach ćwiczyli tzw. meczówki chcąc wygrać przechodni Puchar im. Jana Petryli.
 
 
Podczas regat odbywała się także rywalizacja błękitnych żagli uczestniczących w Programie „Nivea Błękitne Żagle”. Sklasyfikowanych w niej było 15-ście łódek , chociaż o dziwo na wodzie niebieskich żagli było ponad dwadzieścia, może nastaje moda na niebieski kolor. Firma Nivea przygotowała dużą ilość pucharów oraz upominków, które trafiły w ręce wszystkich błękitnych żeglarzy.

Ze swojej strony pragnę podziękować wszystkim rodzicom naszych młodych żeglarzy , którzy tak chętnie pomogli przygotować przystań do regat oraz aktywnie włączyli się w ich realizację. Dziękuję.
 


Poniżej wyniki w klasach UKS i „Nivea Błękitne Żagle” .
 
UKS CHŁOPCY 
1  NOWAK KACPER UKŻ HORN KRAKÓW
2  LEŚNIAK JAKUB  LOK GAGLAND GLIWICE
3  JEDLIŃSKI MACIEJ  UKŻ HORN KRAKÓW

UKS DZIEWCZYNY
1  MATYSIK JULIA UKŻ HORN KRAKÓW
2  KUCHARCZYK MONIKA PTŻ NOWY TARG
3  ŚMIECH NATALIA  UKS ZALWE KIELCE
 
 
NIVEA 11 LAT CHŁOPCY

1  JEDLIŃSKI MACIEJ UKŻ HORN KRAKÓW
2  BRAMBERT PAWEŁ  UKS ZALEW KIELCE
3  URZĘDOWSKI SZYMON  PTŻ NOWY TARG
 
 NIVEA 11 LAT DZIEWCZYNY

1  KUCHARCZYK MONIKA PTZ NOWT TARG
2  ŚMIECHA NATALIA UKS ZALEW KIELCE
3  MAZUREK BARBARA UKS ZALEW KIELCE
 
 NIVEA 9 LAT CHŁOPCY

1  URZĘDOWSKI SZYMON PTŻ NOWY TARG
2  KASIAK HUBERT UKS ZALEW KIELCE
3  RESPOND MAREK UKŻ HORN KRAKÓW
 
NIVEA 9 LAT DZIEWCZYNY
1  MAZUREK BARBARA UKS ZALEW KIELCE
2  BARAN KLAUDIA UKŻ HORN KRAKÓW
3  SMAGOWICZ MAGDA UKZ HORN KRAKÓW 
 

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3049 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022