„24h na okrągło” – Białka Tatrzańska.
 dodano: 11 Sierpnia 2008    (źródło: tekst i Fot Horizon Five)

W ramach Festynu Białczańskiego odbyły się po raz pierwszy zawody
„TITUS POLSKA 24h na okrągło” zorganizowane wspólnie przez Horizon Five i Kotelnicę
Białczańską.Na starcie stanęło 23 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 5 kategoriach o Puchar
Prezesa Kotelnicy Białczańskiej. Organizatorzy przygotowali bardzo wymagającą trasę w postaci
pętli o długości 9,5 km i 400 m przewyższeń.
  W galerii fotoreportaż z zawodów( fot własne i Horizon Five)

Zawodnicy wystartowali w sobotę punktualnie o godz. 12:00 przy pięknej słonecznej pogodzie i
wysokiej temperaturze, sięgającej 30 st. C. Przejechanie tej trasy w takich warunkach nie było
łatwym zadaniem, ponieważ jej większa część przebiegała w otwartym terenie. Wieczorem pogoda
zaczęła się zmieniać. Najpierw zachmurzyło się, a następnie nadciągnęła gwałtowna burza, która
nieźle wystraszyła zawodników znajdujących się wtedy na trasie. Uderzenie jednego z piorunów
uszkodziło oświetlenie na stoku i zawodnicy ścigali się w całkowitych ciemnościach, zdani tylko i
wyłącznie na własne oświetlenie i odblaskowe oznakowanie.
Nocą warunki na trasie były bardzo ciężkie. Część zawodników zdecydowała się na przerwę i
odpoczynek, ale kilku z nich jeździło niemal bez przerwy. Nad ranem pogoda się poprawiła i przed
zakończeniem zawodów w niedzielę o 12-tej znowu zaczęło mocno grzać słońce.
Największą ilość okrążeń, bo aż 18! zaliczył Paweł Brudło i tym samym wygrał kategorię Solo
Man. Bardzo zacięta walka toczyła się o drugie miejsce pomiędzy Dawidem Branny, a Wojtkiem
Chowaniec. Obaj zaliczyli po 15 okrążeń z tym, że Dawid w nieco krótszym czasie. Na kolejnych
miejscach uplasowali się Daniel Stekla, Grzesiek Ziaja i Marcin Cybulski. Na równi z
mężczyznami walczyła Basia Chowaniec, która zaliczyła 8 okrążeń zdobywając Puchar Prezesa
Kotelnicy Białczańskiej w kategorii Solo Woman.
W kategorii Duo Mix Puchar zdobył duet Ala i As. W kategorii Duo Men wygrał team Wolna
Kompania przed dwójką Fajniak MTB Team i duetem o swojsko brzmiącej nazwie Piwożłopy
(sic!).
W kategorii Team wygrała czteroosobowa drużyna Dresiarze Gliwice Team zaliczając 22 okrążenia
nad zespołem również złożonym z czterech zawodników Rowery Rzeszów Elektra Pl, którzy
pokonali 17 okrążeń.
Najlepszy zawodnik Paweł Brudło w trakcie 24 godzin zawodów pokonał ok. 171 km i 7200 m
przewyższeń!
Podsumowując, 24 godzinna formuła zawodów w połączeniu z trudną górską trasą oraz skrajnie
zróżnicowaną pogodą stanowiły ekstremalne wyzwanie dla uczestników, którzy wystartowali w
Białce. Każde okrążenie, które pokonali mogą uznać oni za swój osobisty sukces.
Zawody zostały zorganizowane w ramach VII Tatrzańskich Wici. Uroczyste zakończenie wraz z
wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród odbyło się na dużej scenie, na której kilka
godzin później wystąpił zespół Perfekt. Kotelnica Białczańska dla zawodników startujących w
zawodach „TITUS POLSKA 24h na okrągło” ufundowała nagrody niespodzianki. Zwycięzcy
poszczególnych kategorii otrzymali nagrody w postaci tygodniowych, bezpłatnych karnetów na
wszystkie wyciągi w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska oraz rozlosowano super karnet
ważny przez cały sezon!
Organizatorzy pragną podziękować za świetną, piknikową atmosferę oraz niezwykłe sportowe
emocje wszystkim uczestnikom. Specjalne podziękowania składają dla Zarządu Kotelnicy
Białczańskiej za pomoc w zorganizowaniu zawodów, ufundowanie nagród i wsparcie finansowe.
Za rok znów zapraszamy do Białki Tatrzańskiej!