Gorce Juta gromią Drugie zwycięstwo nowotarskich pingpongistek
 dodano: 30 Września 2008    (źródło: tekst fot M. Zubek)
Małgorzata Kalawa zagrała doskonałe zawody

Doskonale rozpoczęły sezon w pierwszej lidze tenisistki stołowe Gorców Juta Nowy Targ. Po zeszłotygodniowej wyjazdowej wygranej z LUKS Skrzyszów, w sobotę spotkaniu drugiej kolejki nowotarżanki we własnej hali rozgromiły zespół KKTS Krosno 8-2.

Tak efektownego zwycięstwa Gorców przed spotkaniem nikt się raczej nie spodziewał. Zespół z Krosna to od kilku sezonów czołówka pierwszej ligi, mający także i w tym roku aspirację walki o awans do ekstraklasy.
Pojedynek nie najlepiej rozpoczął się dla nowotarżanek. Na pierwszym stole bowiem Paulina Kowalczyk łatwo w trzech setach uległa liderce KKTS Wiolettcie Maciołek Świniuch. Potem jednak w trzech kolejnych grach singlowych to zawodniczki Gorców były górą. Zwycięstwa Kalawy z Korydś, Godlewskiej z Wojdyłą oraz Krzewickiej z Kozą sprawiły, że przed grami deblowymi góralki objęły prowadzenie 3-1.
Gry podwójne to już popis tenisistek z Nowego Targu. Kowalczyk z Kalawą oraz Godlewska z Krzewicką oddały swoim rywalkom po zaledwie jednym secie. Tym samym Gorce prowadziły już 5-1 i do wygranej w całym meczu potrzebowały już tylko jednego punktu.
Zdobyła go już w następnej grze pojedynczej Godlewska, która bez najmniejszych problemów wygrała z Kozą 3-0. Także Kowalczyk w starciu z Kordyś nie napotkała na większy opór i zwyciężyła 3-1. Dużą niespodziankę sprawiła Kalawa w potyczce z Maciołek Świniuch. Nowotarżanka w wielkim stylu podniosła się po fatalnym, przegranym aż 2-11 pierwszym secie i w kolejnych trzech partiach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnim pojedynku rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszyła Wojdyła, która 3-1 pokonała Krzewicką.

Zdaniem trenera:
Tomasz Kowalczyk (Gorce Juta): Wynik wskazywałby, że odnieśliśmy łatwe zwycięstwo. W rzeczywistości jednak był to naprawdę ciężki mecz, stojący na dobrym poziomie. Poszczególne sety były bardzo zacięte. Cieszy, że przełamała się Gosia Kalawa, której forma wyraźnie idzie w górę. Jej 4 punkty wspólnie z Pauliną Kowalczyk na pierwszym stole były niezwykle ważne. Szczególnie cenne był ich zwycięstwo w deblu nad parą Maciołek Świniuch – Kordyś. Na drugim stole liczyliśmy na komplet punktów. Niestety w meczu z Wojdyłą, Maji Krzewickiej  kompletnie nie szło. W pierwszym secie prowadziła 8-4 a przegrała 11-13. To ją troszkę spaliło psychicznie i ciężko było się  jej podnieść w kolejnych partiach.

Gorce Juta Nowy Targ – KKTS Krosno 8-2
Punkty:
Gorce: Małgorzata Kalawa 2,5, Izabela Godlewska 2,5, Paulina Kowalczyk 1,5, Maja Krzewicka 1,5.
KKTS: Wioletta Maciołek Świniuch 1, Zuzanna Koza 1, Ewelina Wojdyła 0, Izabela Kordyś 0. Sędziował: Andrzej Wieczorek (Kraków).