Finał Pucharu Polski w biegach na nartorolkach Wysowa

W niedzielne przedpołudnie w Wysowej Zdroju rozegrany został Finał Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.
 W zawodach  o Puchar Galicji wystartowało 107 zawodników z całej Polski w tym reprezentanci kadry młodzieżowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy podhalańskich klubów zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych

Na pętli o długości 3,3 km, biegnącej wokół centrum Wysowej rywalizowano na dystansach od 4 do 13km.
W kategorii senior, junior A i B zawodnicy pokonywali ten sam dystans 13 km, co dało mozliwość porównania czasów w poszczególnych kategoriach.
W kategorii seniorów najszybszy był Wojciech Biskup z zakopiańskiego AZS-u, który trasę przebiegł w czasie 30.11,70 .
Na drugim miejscu uplasował się Adam Kwak a trzeci był Grzegorz Kucek obaj LKS Poroniec Poronin. Kolejni zawodnicy tego klubu Andrzej Leśnik zajął 5 miejsce a Bogusław Gracz 6-e
W kategorii Juniorów A królem trasy w Wysowej został Krzysztof Stec - LKS Klimczok Bystra, który z czasem 29:44,70 tryumfował  w swojej grupie wiekowej , ale biorąc pod uwagę jego wynik zwyciężyłby  także w kategorii seniorów.
 Michał Wróblewski z AZS Zakopane zajął 6 pozycję a jego kolega klubowy  Krzystian  Kobylański był 8-y.  Maciej Nędza Kubiniec z UKS Regle Kościelisko uplasował się pomiędzy zawodnikami zakopiańskiego AZS-u na 7 miejscu.
 Wśród Juniorów B  na mecie pierwszy był Mateusz Ligocki z  MKS Istebna. Andrzej Nędza Kubiniec z UKS Regle Kościelisko zajął 7 miejsce a Tomasz Ponicki z LKS Poroniec 9-te. Artur Rapacz z KS Gorce Nowy Targ był na mecie 13-y

W kategorii Junior C po raz kolejny triumfował  zawodnik UKS Sołtysianie Stare Bystre Robert Bieda i czwartym zwycięstwem w tegorocznej edycji Pucharu Polski potwierdził swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Krzysztof Kęsek z LKS Poroniec  w niedzielnym biegu był trzeci

Wśród kobiet niespodzianką na plus jest wynik juniorki B Magdaleny Kozielskiej z UKS Regle Kościelisko, która z czasem 27:13,60 w kategorii juniorek A zajęłaby drugie miejsce.