I Liga Hokeja MMKS wygrywa z Legią

W3 i 4 kolejce  tegorocznej I ligi hokeiści MMKS Podhale  wygrali dwa spotkania z warszawska Legią:sobotnie 6-3  i niedzielne 3-2 .
Po 4 spotkaniach nowotarska drużyna znajduje się na drugim miejscu z 12 pkt .
 Liderem jest  SMS I Sosnowiec , który ma w dorobku 24 pkt a KS KTH Krynica zajmuje 3 miejsce mając tyle samo pkt co Nowy Targ.
 11 i 12 października  MMKS zagra na wyjeździe z UKS Zagłębiem.

W galerii kilka fot Szymona Pyzowskiego z meczu MMKS-u

4 października sobota

MMKS Podhale Nowy Targ – UHKS Legia Warszawa 6:3 (2:1;3:2;1:0)

MMKS Nowy Targ:
Niesłuchowski (Furca);Guzik, Marek, Kmiecik, Bryniczka K., Cecuła; Gaj (kpt), Kret, Iskrzycki, Leśniowski, Zwinczak; Wróbel, Bryniczka W., Kapica, Neupauer, Sulka oraz Woźniak.

Legia Warszawa:
Iwaszkiewicz (od 29.01 min Strąk) Pawłowski, Niewiadomski, Michałkiewicz, Stajak, Wąsiński; Lycka, Mielecki, Olchawski, Rostkowski, Grunwald; Wardecki, Nowak, Solon, Fisz, Rostkowski, Stępski

Hokeiści MMKS-u Podhale Nowy Targ bez większych problemów odnieśli zwycięstwo nad Legią Warszawa w pierwszym meczu 3 kolejki rozgrywek I ligi. Hokeiści z Mazowsza nie byli w stanie podjąć równorzędnej walki z rówieśnikami z Nowego Targu.
Spotkanie lepiej zaczęło się dla nowotarżan. W 4 minucie podczas gry w osłabieniu Iskrzycki przedarł się do tercji Legii i silnym strzałem przy słupku dał prowadzenie swojej drużyny. Na odpowiedź gości nie trzeba było dłużej czekać. Niespełna 2 minuty później Wąsiński z bliska pokonuje Niesłuchowskiego i doprowadza do remisu. Dalsze minuty meczu to dobra gra Legii, która w 7 minucie grała blisko minutę z przewagą dwóch graczy. W tym okresie gry doskonałe sytuacje marnują Rostkowski i Lycka. Bramkarz młodych „Szarotek” popisuje się szczęśliwymi interwencjami. W 10 minucie gospodarzom pomaga słupek po strzale Solona. Z kolei w 15 minucie kapitalnym zagraniem popisuje się Damian Kapica, który po oszukaniu bramkarza gości odzyskuje prowadzenie dla swojej drużyny.  W 17 minucie po strzale Gaja na bramkę Iwaszkiewicza z kontrą wychodzi Solon, który przed bramką Niesłuchowskiego jest nieprzepisowo faulowany. Sędzia orzeka rzut karny, którego wykonuje sam poszkodowany, lecz górą tym razem jest bramkarz gospodarzy.
Druga odsłona meczu nie była już tak emocjonująca jak pierwsza. Głownie z powodu dużej ilości fauli z obu stron.  Trzydzieści sekund po gwizdku na rozpoczęcie tej tercji Cecuła podwyższa na 3:1 po podaniu Kmiecika. W połowie tercji gospodarze zaliczają kolejne 2 trafienia.  W 28 minucie na 4:1 po strzale Iskrzyckiego a w 29 minucie bramka Sulki zmusiła trenera Legii do zmiany w bramce. Za Iwaszkiewicza wchodzi Strąk Michał. Ta zmiana podziałała na Legionistów mobilizująco gdyż pod koniec tercji zdobywają 2 gole i zmniejszają różnicę do dwóch bramek. Autorami obu bramek jest dwójka napastników z UHKS Legia Warszawa. W 36 minucie bramkę zdobył Rostkowski a asystę zaliczył Grunwald. Na 7 sekund przed zakończeniem tercji, trzecią i ostatnia bramkę jak się później okazało dla swojego zespołu zdobywa Grunwald po uprzednim odbiciu się krążka od słupka po strzale Rostkowskiego w podwójnej przewadze.
W trzeciej tercji Legia wyraźnie przestała szukać następnych bramek a Podhale wręcz przeciwnie i w 48 minucie po kapitalnym rajdzie Sulki z własnej tercji przed bramką Strąka zdołał jeszcze podać do Kapicy, któremu wystarczyło tylko dołożyć patkę do krążka by guma zatrzepotała po raz 6. Minutę później ten sam zawodnik stanął przed szansą na skompletowanie hat tricka, lecz gdy znalazł się przed samym bramkarzem strzelił bardzo niecelnie.
 Spotkanie kończy się wynikiem 6: 3 dla MMKS-u, którzy kontrolowali przebieg spotkania praktycznie przez cały czas, pod koniec drugiej tercji pozwalając sobie jedynie na chwilę dekoncentracji i strzelenie w krótkim odstępie 2 goli.
Porażkę w dzisiejszym meczu zespół UHKS-u Legia Warszawa okupił kontuzją obrońcy Ondrieja Lycka (naciągnięte więzadła w kolanie) i w jutrzejszym meczu nie zagra.
Po meczu powiedzieli:
Jacek Szopiński (MMKS Nowy Targ) - Robiliśmy za dużo kar. Trzeba grać twardo i agresywnie, ale czysto by nie osłabiać drużyny, a przy okazji zamiast pomóc drużynie siedzi się na ławce kar i odpoczywa. Na pewno przewaga techniczna i w operowaniu krążkiem była po naszej stronie stworzyliśmy kilka można by rzec filmowych akcji, szkoda, że nie wszystkie zakończyły sie golami. Końcowy okres II tercji, w którym Legia zdobyła 2 bramki, wyniknął z naszej niefrasobliwości. W podświadomości zawodników było wysokie prowadzenie i zapomniało się o założeniach taktycznych, ale potem dość szybko wróciliśmy na właściwy tor.

Stanisław Małkow (UHKS Legia Warszawa) – Chłopcy walczyli w 2 i 3 tercji, ale pierwsza odsłona w naszym wykonaniu była słaba i to zdecydowało o końcowym wyniku. Porażka wyniknęła z błędów popełnionych przez zawodników jak i bramkarza, który nie obronił tego, co miał obronić i zdecydowałem się na jego zmianę. Polepszyło to trochę naszą grę i przy wyniku 5:3 gra juz była wyrównana.

********
 5 października niedziela.
MMKS Podhale – UHKS Legia 3-2 (2-2, 0-0, 1-0)

III tercja 15 do 10 dla MMKSu

Furca – (Niesłuchowski) Guzik, Marek, Kmiecik, Bryniczka K., Cecuła; Gaj (kpt), Kret, Iskrzycki, Leśniowski, Zwinczak; Wróbel, Bryniczka W., Kapica, Neupauer, Sulka oraz Woźniak.

Strąk (Iwaszkiewicz) – Pawłowski, Niewiadomski, Michałkiewicz, Stajak, Wąsiński; Stępski, Mielecki, Olchawski, Rostkowski, Grunwald; Wardecki, Nowak, Solon, Fisz, Rostkowski,

Wymęczona wygrana MMKS – u
Ci, którzy po wczorajszym łatwym zwycięstwie MMKS-u, oczekiwali równie łatwej wygranej w dzisiejszym spotkaniu srogo się przeliczyli. Trener UHKS Legia Warszawa Stanisław Małkow po przegranym przez jego zespół sobotnim meczu zapowiadał nieugiętą walkę na lodzie.
Od pierwszej minuty hokeiści Legii zaatakowali bramkę strzeżoną przez Jarosława Furcę i już po 89 sekundach od rozpoczęcia spotkania objęli prowadzenie. Bramka padła po błędzie bramkarza, który nie zatrzymał krążka znajdującego się tuż przy słupku i Fisz nie miał problemów z wrzuceniem krążka do nowotarskiej bramki.
W 5. minucie znowu zakotłowało się pod bramką gospodarzy, lecz sprawę wyjaśnił Furca przytomnym wybiciem krążka na bezpieczną odległość. Przez pierwsze 10 minut zdecydowanie lepszą grę prezentowała drużyna z Mazowsza. Dopiero w 12. minucie Kmiecik stanął przed szansą wyrównania, lecz krążek zatrzymał się na parkanach Strąka. W ciągu następnych dwóch minut Wardecki i Rostkowski G. sprawdzali umiejętności nowotarskiego bramkarza Furcy, ale ten nie pozwolił sobie na stratę drugiego gola.
Pod koniec 15. minuty spotkania do głosu doszli hokeiści MMKS-u Podhale Nowy Targ. Najpierw Damianowi Kapicy udało się przedrzeć przez obrońców Legii, lecz jego strzał zdołał obronić Strąk. Był on jednak bezradny po dobitce Sulki. Jest 1:1. Pod koniec 16. minuty Kasper Bryniczka podwyższa na 2:1 dla MMKS-u. Na 10 sekund przed końcem tercji hokeiści UKH Legii Warszawa za sprawą strzału Wardęckiego w długi róg doprowadzają do wyrównania.
Od początku drugiej odsłony gracze MMKS-u wyraźnie podkręcili tempo, decydując się na różnorodne zagrania, lecz w żaden sposób nie potrafili przejść defensywy Mazowsza. W 34. minucie na raty próbował strzelić Plechawski, lecz i tym razem Furca był górą. Gole w tej tercji nie padły, choć w 39. minucie na strzał zza niebieskiej linii zdecydował się Rostkowski i mało brakowało żeby przelobował Furcę, który zbyt głęboko wyszedł z bramki.
Na trzecią tercję oba zespoły wyszły z zamiarem szybkiego strzelenia bramki i spokojnego „dowiezienia” wyniku do końca. Niestety, w początkowych minutach nikomu ta sztuka się nie udała, pomimo paru okazji do zdobycia gola.  W 44. minucie Plechawski ostemplował słupek nowotarskiej bramki, a chwilę później II atak MMKS-u przeprowadza szybką kontrę, która zakończyła się jednak niepowodzeniem. Jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania Legia stworzyła sobie wyborne okazje do wyjścia na prowadzenie, lecz Wąsiński strzelił obok słupka, a strzał Solona obronił bramkarz z Nowego Targu. Wreszcie w 53. minucie, podczas gry w przewadze nowotarski zespół rozgrywa zamek, a gola na 3:2 zdobywa Bartek Neupauer. Wynik nie uległ zmianie mimo czasu, o jaki poprosił trener Legii i rozpaczliwego strzału Solona tuż przed końcową syreną. MMKS Podhale Nowy Targ odniósł 6 wygraną z rzędu w swych I-ligowych rozgrywkach. Za tydzień hokeistów z Podhala czeka spotkanie z drugą drużyną ekstraligowego zespołu Zagłębie Sosnowiec.

W pierwszej tercji poczynaniom hokeistów przypatrywał się trenerzy Wojasa Podhale Nowy Targ Tadeusz Kalata i Milan Jancuska.