Gorce Juta wciąż niepokonane.
 dodano: 7 Października 2008    (źródło: tekst fot M. Zubek)
Paulina Kowalczyk lepiej wypadła w Łodzi

Remis i wygrana tenisistek stołowych Gorców Juta w I lidze .Występujące w grupie południowej I ligii, pingpongistki Gorców Juta Nowy Targ wciąż pozostają bez porażki. W weekend nowotarżanki najpierw zremisowały 5-5 w meczu z MKSTS II Polkowice a następnie pokonały 6-4 w wyjazdowej potyczce Magellana Łódź.

Spotkanie z zespołem z Polkowic rozegrane została awansem z 11 października. To był pojedynek na dobrym poziomie, w którym spotkały się godne siebie rywalki. Zaczęło się doskonale dla nowotarżanek bowiem na pierwszym stole Paulina Kowalczyk ograła Izabelę Jaworską 3-1 a na drugim Izabela Godlewska po emocjonującym starciu pokonała w tie breaku Paulinę Nowacką i Gorce objęły prowadzenie 2-0. Niestety w dwóch kolejnych potyczkach górą były przyjezdne. Małgorzata Kalawa mimo iż pierwszego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść to w kolejnych trzech partiach nie dała rady Anicie Jaworskiej. Z kolei 16 letnia Maja Krzewicka jedynie w drugim secie postraszyła Chinkę Yang Fan i uległa jej 1-3.
Gry deblowe wypadły na remis. Porażkę 1-3 duetu Kalawa/Kowalczyk z parą Yang Fan/A. Jaworska pomściły Godlewska z Krzewicką, które łatwo bez straty seta poradziły sobie z I. Jaworską i Nowacką.
W ostatnich czterech grach singlowych, zespoły podzieliły się zwycięstwami. Kowalczyk spotkanie z Anitą Jaworską zaczęła od wygranej w pierwszym secie, ale trzy następne przegrała. Z kolei Godlewska nie miała najmniejszych szans w starciu z Yang Fan i uległa gładko w trzech partiach. Na szczęście a dwóch innych meczach górą były tenisistki Gorców. Kalawa 3-1 zwyciężyła z Izabelą Jaworską a Krzewicka w takich samych rozmiarach poradziła sobie z Nowacką i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.
Gorce Juta – MKSTS II Polkowice 5-5
Punkty: Gorce Juta: Izabela Godlewska 1,5, Maja Krzewicka 1,5, Paulina Kowalczyk 1, Małgorzata Kalawa 1. MKSTS II: Yang Fan 2,5, Anita Jaworska 2,5, Izabela Jaworska 0, Paulina Nowacka 0.
Sędziowała: Grażyna Wiśniowska (Kraków).

Krzewicka – Nowacka 3-1 (11-7, 7-11, 12-10, 12-10),
 Godlewska – Yang Fan 0-3 (6-11, 4-11, 5-11).

Dzień po meczu z Polkowicami, nowotarżanki udały się do Łodzi i mocno musiały się napracować aby w potyczce z beniaminkiem zainkasować komplet punktów. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w dwóch ostatnich grach singlowych. Przy stanie remisowym 4-4 Kalawa 3-1 pokonała Natalię Górak a Izabela Godlewska w takich samym rozmiarach zwyciężyła w starciu z Sandrą Kaczyńską i tym samym 3 punkty pojechały do Nowego Targu. Bardzo ciężkie spotkanie w którym gospodynie wysoko postawiły nam poprzeczkę. Szczególnie Katarzyna Ślifirczyk była w wyśmienitej formie. Nie poradziła sobie z nią ani Paulina Kowalczyk ani Gosia Kalawa. Troszkę słabiej zagrał drugi stół bo liczyliśmy, z ich strony na komplet punktów a zdobyły ich zaledwie dwa nie licząc debla. Zawiodła Maja Krzewicka, która w meczu z Wosik w piątym secie prowadziła już 9-4 i zupełnie stanęła. Rywalka to wykorzystała i przechyliła losy tego meczu na swoją korzyść. Brawa należą się natomiast obu deblom bo to one w głównej mierze dały nam zwycięstwo – podsumował trener Gorców Juta, Tomasz Kowlaczyk.
Nowotarżanki zostały samodzielnym liderem tabeli.
Magellan Łódź -  Gorce Juta 4-6

Punkty:
Magellan: Katarzyna Ślifirczyk 2, Anna Wosik 2, Sandra Kaczyńska 0, Natalia Górak 0. Gorce Juta: Kowalczyk 1,5, Kalawa 1,5, Godlewska 1,5, Krzewicka 1,5.
Sędziował: Lech Zatorski (Skierniewice).

Ślifirczyk – Kalawa 3-1 (14-16, 11-7, 11-7, 11-6),
Górak – Kowalczyk 0-3 (7-11, 4-11, 2-11),
Wosik – Godlewska 3-1 (11-8, 8-11, 11-7, 11-6),
Kaczyńska – Krzewicka 1-3 (11-6, 3-11, 4-11, 7-11),
Kaczyńska/Kurzawa – Godlewska/Krzewicka 0-3 (5-11, 8-11, 9-11),