21 kolejka PLH Wygrana Podhala z Pasami.
 dodano: 12 Listopada 2008

W 21 meczu  Wojas Podhale zmierzył się z groźnym przeciwnikiem Comarchem Cracovią na własnym lodowisku, Gospodarze po zaciętej III tercji okazali się lespi i wygrali mecz 3-1.
Po kontuzji po raz pierwszy w meczu zagrał Jarosław Różański.
 W galerii fotoreportaż z meczu!!!

W I tercji inaugurujacą i jak się potem okazało jedyną bramkę dla gości zdobył w 8 minucie Dudasz. .
  Gospodarze po silnych atakach Cracovii kontratakują i w 18 minucie gola dla Szarotek  po celnym podaniu Voznika zdobywa Viktor Kubenko.
 I odsłona meczu kończy się wynikiem 1-1.
 W II tercji gra  w większej części toczy się pod bramką Rączki ale ani gospodarze ani goście nie zdobywają bramki. W trzeciej  części gra staje się coraz bardziej zacięta. W 48 minucie po ataku w asyście Mariana Kacira  i Marcina Sulki drugiego gola dla nowotarżan zdobywa Krzysztof Zapała.   Cracovia mocno atakuje ale w 53 minucie po kilku groźnych sytuacjach pod bramką Zborowskiego udanie kontratakują Kacir z Zapałą  Słowak zdobywa trzecią bramkę dla Podhala.  Szkoleniowiec Cracovii decyduje się na wycofanie bramkarza ale pomiomo wzmocnionego ataku Pasom nie udaje się zdobyć  gola i mecz kończy się zwycięstwem Podhala.

" Gratuluję wygranej  gospodarzom. Już po I tercji wiedzieliśmy ze Podhale to bardzo niebezpieczny przeciwnik, Staraliśmy się wyeliminować niebezpieczne kontry , ale drugi i trzeci gol wpadły po błędach bramkarza. W  końcówce meczu Podhale było lepsze i przegraliśmy to spotkanie." podsumował występ Cracovii trener  Rudolf Rohaczek.

Zadowolenia z wyniku nie krył szkoleniowiec Podhala Milan Jancuska. "To był dobry mecz. Gra była wyrównana ale w koncówce decydowały szczególy i to my byliśmy efektywniejsi i lepsi . Zasłużenie wygralismy mecz. Trochę było zbytecznych kar ale w III tercji mecz na naszą korzyść rozstrzygnął stary atak Różański- Kacir -Zapała."

Wojas Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia Kraków 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Bramki:
0:1 Martin Dudasz (8), 1:1 Viktor Kubenko (18), 2:1 Krzysztof Zapała (48), 3:1 Marian Kacir (53).
Kary: Podhale - 18, Cracovia - 14 minut. Widzów 2 500.