I liga Skuteczny finisz MMKS-u

MMKS Podhale Nowy Targ po skutecznym finiszu wygrywa z Orlikiem Opole w rozgrywkach I ligi i rehabilituje się po części za porażkę w sobotnim meczu.

Początek meczu to kilka okazji Orlika Opole, który jednak nie wykorzystuje sytuacji do otworzenia wyniku spotkania. Najlepszą z nich marnują Pawłowski w 6 min. i Frańczak Łukasz w 9 min., kiedy pozostawało mu tylko dobić krążek do bramki po strzale Sznotala z niebieskiej.  Skuteczną interwencją popisuje się Furca.
W 11 min. to jednak MMKS wychodzi na prowadzenie. Gdy do końca kary Kmiecika pozostawało kilkanaście sekund Damian Kapica przy próbie ataku na bramkę Szatkowskiego gubi krążek w środkowej strefie tercji Orlika. Przejmuje go Mateusz Leśniowski i strzałem pod poprzeczkę daje gospodarzom prowadzenie. Na 2:0 podwyższył w 14 min. Kmiecik po dokładnym nagraniu krążka przez autora pierwszej bramki dla MMKS-u.  W końcówce tercji pada jeszcze po 1 golu dla każdej z drużyn podczas gry w liczebnych przewagach.  Wpierw w 17 minucie Olejnik zdobywa kontaktowego gola, a na 52 sek. przed końcem tercji MMKS ponownie odskakuje na 2 bramki po golu Kmiecika.
Druga tercja to skuteczna pogoń Orlika, który w tej odsłonie zdobył 3 gole nie tracąc żadnego. Pierwszym ostrzeżeniem był słupek w 26 minucie po strzale jednego z opolan. W następnej akcji padł już gol dla gości. Podczas gry w przewadze Wacławczyk strzelił z ostrego kąta z wysokości bulika i krążek zatrzepotał w siatce. Nie minęła minuta, gdy ponownie Woźniak zasiadł do boksów kar. Nie zagrzał tam za długo miejsca, bo po 8 sek. Zwierz doprowadza do wyrównania. W 35 min. Kapica marnuje sytuację sam na sam z Szatkowskim. Odpowiedź gości była tyleż szybka, co i skuteczna gdyż w 37 min. Sznotala Tomasz tuż przy słupku celnie uderza do nowotarskiej bramki i wyprowadza swą drużynę na prowadzenie.
Ostatnia odsłona zaczęła się od podwyższenia prowadzenia gości, którzy w 49 minucie zdobywają 5 gola. Górale nie podłamali się stratą bramki i dwubramkowym prowadzeniem Orlika i w końcowych 10 minutach to oni nadają ton wydarzeniom na tafli. W 52 minucie kolejną sytuację sam na sam miał Damian Kapica, jego strzał broni golkiper Orlika, lecz dobitka Kmiecika była już skuteczna. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego meczu Wróbel decyduje się na strzał z niebieskiej i „guma” tuż przy słupku wpada do bramki doprowadzając do remisu.
W dogrywce Szarotki poszły za ciosem i już w 49 sek. Leśniowski strzela „złotego gola” i tym samym MMKS po skutecznym finiszu wygrywa i rehabilituje się po części za porażkę we wczorajszym meczu.
Trenerzy po meczu:

Jerzy Pawłowski (MUKS Orlik Opole)
O porażce zdecydowały dwie ostatnie bramki, które obciążają nasze konto.
Jacek Szopiński (MMKS Nowy Targ)
Na rozprawie przed meczowej padło kilka ostrych słów, gdyż byłem niezadowolony z postawy zawodników we wczorajszym meczu. W szczególności z zaangażowania. Chcąc wygrywać musimy być drużyną, musi być walka jeden za drugiego. Każdy musi brać odpowiedzialność, i każdy starać się o jak najlepszy wynik w meczu, ale dla drużyny. Trzeba w pierwszej kolejności grać dla drużyny a nie dla siebie i tego wczoraj nam zabrakło.
Dziś wyglądało to o wiele lepiej. W I tercji zagraliśmy bardzo dobrze pewnie bronił Furca. Wykorzystaliśmy wszystkie 3 sytuacje, jakie się nam nadarzyły. W drugiej tercji gra się nam posypała przez destrukcyjne kary i dostaliśmy dwie szybkie bramki. Później była sytuacja 100 %. Kapicy, której nie wykorzystał. „Nie dasz dostaniesz” – i straciliśmy 4 bramkę.  W 3 tercji znowu straciliśmy niepotrzebną bramkę przy wyprowadzaniu krążka z własnej tercji. Był to w sumie dobijający gol, kiedy do końca meczu nie zostało już dużo. Musieliśmy wtedy pokazać charakter i siłę woli i wiarę, że można strzelić te gole. I udało nam się zdobyć i doprowadzić do remisu i szkoda, że nie strzeliliśmy gola jeszcze w końcówce, bo były ku temu okazje. Sztuka ta udała się nam w dogrywce. Szkoda straconych 4 punktów, ale pocieszające jest to, że takie mecze budują charakter drużyny.

MMKS Podhale Nowy Targ – MUKS Orlik Opole 6:5 D (3:1;0:3;2:1;1:0)

1:0 – Leśniowski – Kapica 10:35 4/5
2:0 – Kmiecik – Wróbel – Leśniowski 13:39
2:1 – Olejnik – Stopiński 32:50 4/5
3:1 – Kmiecik – Wł. Bryniczka – Kapica 19:08 5/4
3:2 –  Wacławczyk – Sznotala Ł. – Resiak 28:06 4/5
3:3 – Zwierz –Wacławczyk  29:57 4/5
3:4  -  Sznotala Tomasz – Siwiak 36:23