Hokej Dwie porażki z Mazowszem po walce na koniec Ligi Juniorów Młodszych!

W ostatniej serii spotkań (o ile nie wypadną jeszcze jakieś mecze zaległe) Ligi Juniora Młodszego podopieczni Łukasza Gila podejmowali lidera tabeli zespół UHKS Mazowsze Warszawa. MMKS by myśleć o zajęciu 1 miejsca w tabeli po tej rundzie spotkań (i prawdopodobnie na koniec sezonu), musieli wygrać te mecze.

Sobota:

Sobotnie spotkanie było bardzo zacięte a o zwycięstwie gości zdecydowała bramka strzelona w 2 minucie dogrywki. Do niej wcale nie musiało dojść gdyż w 43 minucie po golu zdobytym z rzutu karnego przez Kosa, MMKS prowadził już, 7:4 lecz następne 4 minuty to 3 gole dla Mazowsza i na tablicy był remis, który utrzymał się do końca regulaminowych 60 minut. Jak już wyżej wspomniałem decydujące trafienie UHKS Mazowsze zadał w 2 minucie dogrywki i tym samym zgarnął 2 pkt., a nowotarżanie musieli się zadowolić tylko 1 pkt.

MMKS Podhale Nowy Targ Juniorzy Młodsi - UHKS Mazowsze Warszawa 7:8 po dogr. (3:3,3:1,1:3,0:1)
0:1 - 02:37 - Mateusz Bepieszcz (Filip Kohorski) – w przewadze
1:1 - 02:48 - Robert Mrugała (Kacper Kos)
2:1 - 06:30 - Kacper Kos (Robert Mrugała)
3:1 - 12:56 - Kacper Kos
3:2 - 17:28 - Mateusz Bepieszcz
3:3 - 19:30 - Mariusz Szaniawski (Filip Kohorski)
4:3 - 29:20 - Robert Mrugała (Kacper Kos, Szymon Wróbel)
5:3 - 31:31 - Kacper Kos (Władysław Bryniczka, Maciej Kaczorowski) - w przewadze
6:3 - 33:11 - Kacper Kos (Maciej Kaczorowski, Szymon Wróbel)
6:4 - 33:58 - Filip Koharski (Mateusz Bepieszcz)
7:4 - 42:51 - Kacper Kos - karny
7:5 - 44:13 - Filip Koharski (Kamil Floriańczyk)
7:6 - 45:57 - Maksymilian Wachowicz
7:7 - 48:06 - Kamil Floriańczyk - w przewadze
7:8 - 61:09 - Mateusz Bepieszcz (Mariusz Szaniawski, Kamil Floriańczyk)

Kary: 14 min. – 14 min.
Sędziowali: Sulka Rafał i Długi Robert
Składy:

MMKS Podhale Nowy Targ:
Niesłuchowski – Pawlikowski Łukasz, Kowal Łukasz, Pacyga Dawid, Kaczorowski Maciej , Bielak Bartłomiej – Mrugała Robert , Noworolnik Maciej,  Wróbel Szymon , Kos Kacper , Bryniczka Wł. –  Wiktor Michał , Zembal Jan, Piorun Adam , Bryniarski Kamil, Wielkiewicz Patryk

UHKS Mazowsze Warszawa:
Rybacki Kamil – Szaniawski Mariusz, Koch Igor, Bepieszcz Mateusz, Kohorski Filip, Pfau Jonasz – Nowiński Sebastian, Wachowicz Maksymilian, Świderski Brayan, Floriańczyk Kamil, Makowski Adam, oraz Kożuch Michał

Niedziela:
Drugie spotkanie, które było rozgrywane w niedzielne południe również przyniosło tyle emocji, co sobotnie. UHKS Mazowsze Warszawa już w 16 minucie wygrywała 0:3, lecz skuteczna pogoń MMKS-u spowodowała, że w 38 minucie był już remis 4:4. Do 45 minuty trwała wymiana ciosów bramka za bramką i na 5 minut przed końcem meczu na tablicy był wynik, 6:6 lecz wtedy Warszawa grała z przewagą 2 graczy. Przewaga tą udokumentowali 7 bramką, po 2 minutach Makowski strzelił ósmego gola. W końcowych minutach Warszawa złapała dwie kary w odstępie półtorej minuty(pierwszą w 57:38 a drugą w 59:02) i trener Łukasz Gil zdecydował się wycofać bramkarza i zagrać w 6 przeciw 4 a potem 3 Warszawian. Manewr ten się nie powiódł gdyż w 59 min. 12 sek. UHKS Warszawa zdobyła 9 gola do pustej bramki i tym samym zgarnęła kolejne 3 pkt., co pozwoliło utrzymać fotel lidera a MMKS spadł po tej rundzie spotkań na 3 miejsce, gdyż o punkt ich wyprzedza Unia Oświęcim.
Teraz meczy już ligowych nie będzie, więc trener Łukasz Gil może spokojnie przygotowywać się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Podkarpackie, 2009 czyli inaczej Mistrzostw Polski. Zawody te odbędą się w Sanoku w dniach 21-28 lutego a zespół MMKS-u będzie bronił złotego medalu, który wywalczyli w ubiegłym roku w Katowicach.

MMKS Podhale Nowy Targ Juniorzy Młodsi – UHKS Mazowsze Warszawa  6:9 (2:4,2:1,2:4)
6:8 –  Makowski Adam 56:58
6:9 –Bepieszcz Mateusz  59:12 (do pustej bramki)

Kary: 20 min. – 10 min.

Niesłuchowski Bartłomiej  (do 59:05 i od 59:12 do 60:00) – Pawlikowski Łukasz, Kowal Łukasz , Pacyga Dawid, Mrugała Robert,  Noworolnik Maciej , Zembal Jan, Piorun Adam, Bryniarski Kamil, Wielkiewicz Patryk, Kaczorowski Maciej i Sulka Krzysztof

Rybacki Kamil – Koch Igor, Szaniawski Mariusz, Pfau Jonasz, Kohorski Filip, Bepieszcz Mateusz – Nowiński Sebastian , Wachowicz Maksymilian, Świderski Brayan, Floriańczyk Kamil, Makowski Adam oraz Kożuch Michał

Trener MMKS-u Łukasz Gil po tym dwumeczu:
Graliśmy bardzo okrojonym składem (w Sobotę w 15 a w Niedzielę w 12). Wielu zawodników jest po chorobach niektórzy nie trenowali w ogóle i prosto z marszu przyszli na mecze. W takiej sytuacji trudno o dobry wynik. Wczoraj prowadziliśmy w III tercji, 7:4 lecz mimo to przegraliśmy 7:8 po dogrywce. Dziś był mecz przez cały czas na remis dopiero w końcówce dostaliśmy 3 bramki w tym jedną do pustej.