PLH Półfinały pierwsza wygrana Podhala z Tychami w walce o wejście do finału.
 dodano: 24 Lutego 2009

strona: 1/2
1 2

Najwieksze emocje ekstraligi rozpoczęły się- predendenci do mistrzowskiego tytułu rozpoczęli zmagania o prawo zagrania w finale.  Hokeiści Podhala pierwsze spotkanie z Tychami zagrali u siebie i wysoko wygrali 5-2.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 6 minucie Marian Kacir a podającymi zawodnikami byli Krzysztof Zapała i Jarosław Różanski. Pomimo zaciętej gry w tej części meczu nie wpada ani  jeden Gol. Na drugą bramkę kibice  Szarotek musieli zaczekać do 24 minuty. Ponownie krążek w bramce Sobeckiego umieszcza Marian Kacir. Asystuje mu kapitan Szarotek Jarosław Różanski. Sześć minut  później zawodnik GKS-u  Sławomir Krzak strzałem z niebieskiej linii przedziera się przez obronę Zborowskiego i jest już 2-1.  W  32 minucie przewagę gospodarzy powiększa Sebastian Łabuz,  a tercja kończy się wynikiem 3-1.  W III odsłonie spotkania emocje rosną coraz bardziej. Gra bardzo szybka i sypią się kary. 53 minutę spotkania otwiera pięściarskie starcie Petriny z Woźnicą.  Kolejną bramkę zdobywa  dla gospodarzy Tomasz Malasiński. Chwilę po tym  karę meczu 25 minut za niesportowe zachowanie otrzymuje zawodnik GKS Mariusz Jakubik. Po 30 sekundach gry Krzysztof Zapała strzela piątego gola dla Podhala.  W ostatniej minucie meczu Zborowski wyjeżdża z bramki do bulika - nie chwyta krążka  i drugiego gola dla tyszan do pustej bramki  strzela Tomasz Wołkowicz.
 Kolejny mecz już jutro początek godzina 19.15. ta częśc play offów toczy się do czterech wygranych.

Wojas Podhale- GKS Tychy 5-2 ( 1-0 2-1, 2-1)