PLH Drugi mecz półfinałowy dla Podhala.
 dodano: 25 Lutego 2009

Drugie spotkanie półfinałowe Szarotki rozegrały u siebie. Po wtorkowej wygranej gospodarzy -Tychy mocno przyłożyły się do gry ale  Podhale przed własną puclicznością wygrało spotkanie 3-2.
Stan rywalizacji wynosi 2-0 a w tej fazie rozgrywek gar toczy się do czterech zwycięstw.
 W galerii kilka zdjęć J. Matyasika z meczu !!!!

Drugi mecz półfinałowy to zacięta walka o zwycięstwo. Pierwszego gola w spotkaniu zdobywają gospodarze.
Kasper Bryniczka z  po podaniu Batkiewicza przedziera się przez obronę Sobeckiego i zdobywa cenny pkt dla Podhala - Warto wspomnieć iż jest to pierwsza bramka młodego zawodnika w PLH.
  Kolejna bramkę zdobywa ponownie dla Podhala Tomasz Malasiński w 31 minucie.  Zza bramki krążek  podaje mu Krystian Dziubiński i goolkiper Tych jest bez szans. II tercja kończy się przy stanie 2-0

.
W III tercji grę wznawiaja Tyszanie  W 43 minucie po błędzie Zapały krążek dostaje od Bacula Paciga i wykorzystuje to strzelając pierwszego gola dla Tychów.  Trzy minuty później wyrównanie dla gości zdobywa Robin Bacul.

Po wzniowieniu gry Podhale mocno ale bezskutecznie atakuje .  Kontratak Tych ale Zborowski  mocno broni. Gra jest coraz bardziej zacięta. Szarotki napierają i w 56 minucie mocnio strzela Petrina a Krystian Dziubiński  zmienia lot krążka, Gool- Podhale zyskuje przewagę. Tychy atakują ale Zborowski w bramce jest nie do pokonania. Na 30 sekund przed końcem meczu GKS bierze czas ale nie zmienia to nic w końcowym wyniku gry. Podhale po raz drugi wygrywa i do Tych na kolejne spotkania  jedzie w bardzo komfortowej sytuacji.

Kolejne mecze hokeiści Podhala rozegrają na wyjeździe : 28 lutego i 1 marca. Jeśli nie przyniosą  one rozstrzygnięcia to wyznaczone są  kolejne terminy  4 marca w Nowym Targu, 6 marca w  Tychach i ewentualnie jeszcze jeden termin 8 marcaw  Nowym Targu.

Wojas Podhale - GKS Tychy 3-2   (1-0, 1-0, 1-2)
  Bramki : 1-0 Kasper Bryniczka 16 min, 2-0 Tomasz Malasiński 31 min, 2-1 Ladislav Paciga 43 min, 2-2 Robin Bacul 46 min, 3-2 Krystian Dziubiński 56

Kary: Wojas Podhale 16 - GKS Tychy 24 min

Sędziowie główni: Marczuk Włodzimierz, Grzegorz Dzięciołowski
Sędzia liniowy: Meszyński Paweł
Sędzia liniowy: Szachniewicz Sławomir