Hokej. Hat trick Gacka i MMKS pewnie pokonuje Polonię Bytom.

W drugim meczu ostatniego dnia Turnieju Półfinałów Żaków zmierzyły się niepokonane dotąd zespoły MMKS-u Podhale Nowy Targ i Polonii Bytom. Stawką meczu było I miejsce w grupie. Tym razem w głównej roli wystąpił Mateusz Gacek co przy braku szczęścia w sytuacjach strzeleckich Wronki (tylko 1 gol i 4 asysty) pozwoliło mu zdobyć hat trick.

Już w pierwszych sekundach po wznowieniu Gacek nie wykorzystał 100 % sytuacji, gdy miał tylko pustą bramkę przed sobą. Następnie groźnie zaatakowali bytomianie, lecz ani Bryłka ani Bogucki nie zdołali pokonać Kapicy. Zaraz po tej akcji kolejny zawodnik MMKS-u – Jaworski – nie zachował na tyle zimnej krwi by pokonać obchodzącego wczoraj urodziny bytomskiego golkipera Pawła Strąka. W końcu jednak „worek bramkami pęknął”. W 7 minucie strzał z niebieskiej Sulki znalazł drogę do siatki. Minutę później było już 2:0 po strzale Gacka praktycznie do pustej bramki. Powetował sobie tym samym nie powodzenie z pierwszych sekund meczu. Po stracie bramki sztab trenerski Polonii Bytom, w którym znajdował się były bramkarz Zagłębia Sosnowiec Tomasz Jaworski a od niedawna dyrektor sportowy I ligowej Polonii Bytom. Nie poskutkowało to za bardzo, bo bytomianie nie mieli pomysłu na grę i ani na sforsowanie nowotarskiej obrony. W 12 minucie w jednej z akcji na nowotarską bramkę napastnik Polonii, musiał uznać wyższość Kapicy. Gospodarze nie chcieli być gorsi i byli o włos od strzelenia kolejnej bramki, lecz krążek zmierzający do bramki w porę złapał Frąk. W 16 minucie padł 3 gol za sprawą Kmiecika, który z bliska umieścił w bramce. Wynik mógł podwyższyć jeszcze Gacek, lecz nie zdołał przeciąć lotu krążka posłanego z drugiego słupka od Patryka Wronki.

W II tercji w pierwszych 10 minutach MMKS groźnie atakował, lecz nie przełożyło się to na bramkę. Druga część to już zdecydowana przewaga Polonii, lecz nawet, gdy mają pustą bramkę nie potrafili skierować krążka do siatki. W 32 minucie na rajd przy osłabieniu liczebnym zdecydował się Wronka, lecz spudłował. Ten sam wyczyn skopiował pół minuty później. Bytom wciąż atakował, lecz gola zdobyć nie potrafił. Nie masz dostaniesz. Na 49 sek. przed końcem II odsłony Gacek pięknym strzałem zakończył akcję Wronki.

W formacji obronnej Polonii występuje dziewczyna Klaudia Chrapek. Nowotarscy hokeiści mieli nie jeden raz problem po kontakcie z nią. Przekonał się o tym Kałużny, który został zbodiczkowany i Kacica który aż „ukląkł” w walce o krążek. Nie mniej jest pewnym punktem drużyny i wcale nie gra się jej źle z samymi chłopcami. Fajnie mi się gra z nimi, naprawdę przyjemnie – powiedziała Klaudia w drodze do autokaru po meczu.

Przed III tercją Patryk Wronka chyba postanowił sobie, że w końcu coś strzeli. Jak powiedział tak zrobił. Nie minęło 7 sekund III odsłony, gdy Frąk musiał wyciągać gumę z siatki. W 45 minucie na 6:0 strzelił Gacek, czym skompletował hatt tricka w tym meczu. Siódmego gola w 56 min. miał szansę zdobyć z rzutu karnego Wronka, lecz nie zdołał pokonać - zmienionego za Strąka po stracie 5 bramki – Waldmana.

Mecz, więc zakończył się zwycięstwem MMKS-u i to oni zajęli 1 miejsce w grupie i w przyszłą sobotę zmierzą się w półfinale Turnieju Finałowego MP w Sanoku ze znanym z meczów Ligi Żaka w tym sezonie KH Sanokiem.

Polonia Bytom, która zajęła II miejsce w turnieju spotka się w meczu o awans do Finału z Unią Oświęcim.

MMKS Podhale Nowy Targ – Polonia Bytom 6:0 (3:0; 1:0; 2:0)

MMKS Podhale Nowy Targ:
Kapica Błażej – Dębowski Przemysław, Sulka Damian, Kmiecik Maciej, Wronka Patryk, Gacek Mateusz – Smoleń Maciej, Czubernat Michał, Michalski Przemysław, Kałużny Adam, Jaworski Krystian – Siuty Łukasz Jaśkiewicz Oskar, Kuraś Denis, Kacica Alan, Panczakiewicz Jan – Gorzeński Mateusz, Rabski Patryk, Dziatkowiec Krzysztof, Czekaj Adrian, Kudasik Michał.

Trener: Robert Szopiński ; Kierownik: Romuald Dębowski i Jacek Sulka
UKS MOSM Polonia Bytom:

Frak Paweł (Waldman Jakub od 40:07)– Orłowski Rafał, Chrapek Klaudia , Nandzik Marcin, Bryła Bartosz, Bogucki Marek - Secemski Patryk, Falkenhagen Kamil, Mazur Dawid, Krzemień Łukasz, Jaworski Jakub – Sowa Mateusz, Sobiesiak Paweł, Bajon Piotr, Kulesza Fabian , Wcisło Tomasz.

Trener: Secemski Andrzej ; Kierownik: Tomasz Jaworski i Kucharczyk Jerzy