Żacy MMKS-u Mistrzami Polski. Trzecie Złoto dla Podhala

Po Juniorach Młodszych, którzy zdobyli złoto w lutym, i Oldboyach, po złoty medal sięgnął zespół Żaków prowadzony przez Roberta Szopińskiego. Nowotarżanie w meczu finałowym nie dali złudzeń oświęcimskiej Unii po raz 3 w ciągu ostatnich 3 lat pokonując ją w kategorii wiekowej żaków

Mecz od początku przebiegał pod dyktando nowotarżan. Już w pierwszych sekundach na bramkę Oświęcimia nacierał Wronka, lecz golkiper unii wyszedł obronną ręką z tej sytuacje. W dalszych minutach nastąpiło wzajemne badanie sił stąd w I tercji nie padł żaden gol. W drugiej tercji wciąż MMKS przeważał, lecz na gola musieliśmy poczekać aż do 35 min. kiedy to Unia grając w przewadze wyszła na prowadzenie. Nowotarżanie jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać a gola zdobył Wronka, który ma pseudonim „Goldi”. Trzecia tercja to już nie podzielne panowanie MMKS-u na lodzie. Kolejne trzy gole padały jak z rogu obfitości kolejno w 44 min. (Michalski), 49 (Kmiecik) i 57(Gacek) minucie. Zwycięstwo przypieczętował na 0, 08 sek. przed końcową syreną Michalski Przemysław, który w tym turnieju zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji kanadyjskiej dla MMKS-u.
Po końcowym gwizdku na lodzie w obozie MMKS-u zapanował szał radości, na lód poleciały kaski kije i inne części ubioru hokeistów. Tradycyjnie został spalony kapelusz i wykonany mistrzowski wąż. Po rozdaniu medali najbardziej cieszyli się sanoczanie i nowotarżanie.

Zresztą na meczu sanoccy hokeiści, którzy wcześniej rozegrali mecz o brąz (wygrany 9:1) z Polonią Bytom, wspólnie z rodzicami i kibicami z Nowego Targu dopingowali młodych zawodników MMKS-u Podhale Nowy Targ.
Unici nie mogli po meczu ukryć rozczarowania, ale w sumie nie ma się im, co dziwić gdyż w tej grupie wiekowej – Żaka – mają dosłownie kompleks Podhala. Mecz o 3 miejsce w Turnieju Finałowym w 2006 r. przegrali z Podhalem 10:5. Z kolei finały w 2007 roku i w 2008 roku również były wewnętrzną sprawą tych dwóch drużyn i za każdym razem w pokonanym polu zostawał Oświęcimski zespół. Dwa lata temu przegrał 7:1 w zeszłym roku po zaciętym finale 3:2 no i w tym kolejna porażka 5:1.

Relacja powstała dzięki korespondentowi z Sanoka - Darkowi Tippe

Najlepszym bramkarzem Turnieju został Kapica Błażej z MMKS-u Podhale Nowy Targ.

Troszkę nerwowy ten mecz był i nie układał nam się od początku. Brakowało nam precyzji w strzałach. Dopiero jak strzeliliśmy 2 i 3 bramkę w III tercji to wtedy się rozegraliśmy. Unia dobrze się broniła i grali z kontry. Gola zdobyli w przewadze, gdy kończyła się kara dla naszego zawodnika. Ogólnie grali dość twardo i czasem nawet bardzo brutalnie. Po raz kolejny dobrze zagraliśmy III tercję, co świadczy o tym, że chłopcy byli kondycyjnie bardzo dobrze przygotowani. Ale bardzo się cieszę ze zdobycia MP. – skomentował spotkanie świeżo upieczony trener Mistrzów Polski Robert Szopiński, który sam też miał udział w zdobytym wczoraj tytule Mistrza Polski przez zespół Oldboys Podhale Nowy Targ.
W przyszłym sezonie grupa hokeistów z rocznika, 95 (która dziś zdobyła złoty medal) będzie występować w Młodziku. Drugą drużyną młodzika, który walczyć będzie o medal MP będzie grupa z rocznika 94 Ryszarda Kaczmarczyka. W Żaku z kolei o medale będzie walczył rocznik 96.
Reasumując sezon 2008/2009 w wykonaniu podopiecznych Roberta Szopińskiego był bardzo udany. – Wygraliśmy wszystkie mecze w lidze i półfinałach do MP i w samych MP. W lidze mieliśmy tylko z Sanokiem w miarę wyrównane mecze. Poza tym nie za bardzo mieliśmy, z kim rywalizować, bo KTH Krynica i Cracovia Kraków były słabe. Brakowało ogrania z przeciwnikami mocniejszymi jak Unią Oświęcim czy Polonią Bytom. Cała nadzieja w tym, że związek zreorganizuje rozgrywki. – powiedział Szopiński.

MMKS Podhale Nowy Targ Żacy – Unia Oświęcim 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Bramki dla Podhala: Michalski 2, Gacek, Wronka, Kmiecik
MMKS Podhale: Kapica; Dębowski – Sulka, Czubernat – Smoleń, Jaśkiewicz – Kudasik; Kmiecik – Wronka – Gacek, Jaworski – Michalski – Kałużny, Kuraś – Panczakiewicz – Siuty oraz Rabski, Czekaj i Gorzeński. Trener Robert Szopiński. Kierownicy: Jacek Sulka i Romuald Dębowski.