XII Memoriał Piotra Malinowskiego w narciarstwie wysokogórskim.
 dodano: 25 Kwietnia 2009

Ponad 250  zawodników stanęło na starcie XII Memoriału  im. Piotra Malinowskiego w narciarstwie wysokogórskim.
W kategorii sportowej  po raz drugi z rzędu zwyciężyli zakopianka Klaudia Tasz i Słowak Peter Svatojansky.

W galerii fotoreportaż z zawodów( fot własne i M.Tragarz)

Zawodnicy stratowali na dwóch trasach  sportowej i amatorskiej -start i meta usytuowana była przy Schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej
 Trasa sportowa wiodła przez pięć przełeczy : Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią przełęcz i miała długość 14 km a suma przwyższeń 1657 m.

Amatorzy biegli z na Liliowe - Beskid stad do Czerwonych Stawków następnie na Karb i z powrotem do Murowańca. Długość tej  trasy wynosiła  około 6 km a suma przewyższeń 610 m

W kategorii sportowej nie zawiedli faworyci pierwsze miejsca zajęli  ubiegłoroczni zwycięzcy: Peter Svatojansky ze Słowacji oraz Klaudia Tasz (SNPTT 1907 Z-ne)
 " Jestem bardzo  zadowolony. Trasa jest jak zwykle poprowadzona znakomicie, wspaniała pogoda, wspaniałe warunki- to idealne zakończenie sezonu zimowego. Za tydzień jeszce czekają nas jedne zawody - przełożone "Trofeo Mezzalama" ale nie wiem czy pojedziemy " powiedział na mecie triumfator zawodów
Peter Svatojansky.
" Memoriał Piotra Malinowskiego to najlepsze zawody w Europie Środkowej. Wspaniała trasa przyciąga z roku na rok coraz wiecej zawodników, więc konkurencja jest duża." powiedziała  szczęśliwa zwyciężczyni w kategorii sportowej Klaudia Tasz.
 Drugie miejsca odpowiednio zajęli zakopiańczycy Julia Wajda - startujaca w barwach katowickiego KS Kandahar oraz Andrzej Bargiel TKN Tatra Team.  Trzecią lokatę na mecie wśród panów zajął  Juraj Lastik ze Słowacji a wśód pań Justyna Żyszkowska,

" Wspaniałe warunki ale dla mnie najtrudniejszy był odcinek na Koziej Przełęczy- bowem byłam już trochę zmęczona." mówiła zadowolona z drugiej lokaty Julia Wajda, która po raz pierwszy w memoriałe wystartowała w kategorii seniorek.

W kategorii amatorów  wsród pań najlepsze były słowackie skialpinistki.  Simona Triznova, Zuzana Sucova i Michaela Dankova
Wśród panów w tej  kategorii pierwsze miejsce zajął Paweł Gąsior z Nowego Targu, drugi rezultat uzyskał Peter Dica ze Słowacji a trzeci był Szymon Węgrzyn z Nowego Targu.

" Bardzo się cieszymy ze zawody rokrocznie biją rekordy popularności. W tym roku zmieniliśmy  trasę w kategorii amatorów tak by nie za bardzo pokrywała się z wytyczoną trasą zjazdową w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. W związku z coraz liczniejszą frekfencją myślimy by amatorzy mieli start w Kuźnicach a nie na Hali - to na pewno ułatwiłoby organizację chociażby ze względu na noclegi- w tym roku Murowaniec był wyjatkowo obłożony tak że brakowało już miejsc." mówiła Justyna Żyszkowska  współorganizator zawodów.

Zawody organizowane są  już po raz XII dla uczcenia Piotra Malinowskiego- Pierwszego naczelnika reaktywowanego TOPR-u  i wchodzą w obchody 100 lecia tej organizacji.

Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie excela!!!!