Nowotarskie tenisistki KS Gorce Juta w EKSTRAKLASIE !!!
 dodano: 24 Maja 2009

Nowotarżanki w skłądzie Paulina Kowalczyk, Iza Godlewska, Maja Krzewicka, Małgorzta Kalawa i Aleksandra Mozdyniewicz pomimo iż przegrały niedzielny mecz barażowy 6:4 z tenisistkami Stelli Gniezno, awansowały do ekstaklasy.
 W galerii fotoreportaż z meczu!!!!

"To był ciezki mecz. Moja przeciwniczka Anita Olendzka była w dobrek dyspozycji. Z mojej strony było trochę stresu i zdenerwowania a w piątym secie pomógł mi trochę przypadek ale lepszy ma szczęście. Bardzo sie cieszymy z wygranej.  W pierwszym meczu w Gnieznie wyoko wygrałysmy (8:2) ale awans jest dla nas zaskoczeniem. Gra w ekstraklasie to nowe wyzwania, będziemy grać w tym składzie w jakim wywalczyłyśmy awans . Nie planowane są żadne wzmocnienia drużyny ale myślę że damy sobie radę. Będziemy walczyć i grać najlepiej jak potrafimy. Okres wakacyjny będzie solidnym przygotowaniem a pierwsze starty już we wrześniu" - mówi Paulina Kowalczyk - kapitan drużyny Gorce Juta Nowy Targ.

Radości nie krył równiez trener Tomasz Klag.

"Wysoka wygrana w  Gnieznie była dla nas sporym zaskoczeniem. Wiedzieliśmy, że w drugim meczu barażowym musimy zdobyć trzy pkt a grając u siebie nie odpuściliśmy. Kluczowym momentem meczu była partia Pauliny Kowalczyk z Anetą Olendzką.  Wiedziałem, że jak ten mecz Paulina wygra to mamy ten awans. Udało się po 42 minutowej grze. Paulina wyszła z tego obronną ręką chociaż widziałem u niej moment niewiary, bo po prowadzeniu dwa zero zrobiło się dwa dwa ale w piatym secie zmobilizowała się.  Widać, że Paulina była  kondycyjnie lepiej przygotowana niż Aneta. Poziom zawodniczek był podobny i dyspozycja dnia miała decydujące znaczenie. Iza Godlewska również  zdobyła drugi punkt i to było bardzo cenne. W kolejnym meczu reprezentantka Stelli Frączak-Wróbel była nie do ogrania. Co dalej? Po okresie roztrenowania i odpoczynku przystąpimy do treningów. Gra w ekstraklasie to wyzwania nie tylko dla zawodniczek ale i dla trenera. To jest już wyższy poziom - zawodowy i mam nadzieję że ekstraklasa będzie w Nowym Targu dłużej niż jeden rok".

Z kolei prezes klubu Józef Guzik podkreślał grę i zaangażowanie  zawodniczek. "Do I ligi nie było łatwo się dostać a w niej dziewczyny grały od trzech lat. Grały już w latach ubiegłych baraże ale jeszcze nie na takim poziomie żeby pokonac przeciwniczki i teraz po trzech latach cieżkiej pracy upragniony awans. Następny sezon już w wyższej lidze zagramy w tym samym składzie- dziewczyny zasługują na to. Gra z najlepszymy jest motywacją do dalszej pracy i rozwoju".
Gorce Juta Nowy Targ - KS Stella Gniezno 4-6
Kowalczyk - Olendzka 3-2 (11-9,9-11,14-12,19-21,9-11)
Godlewska - Porada 3-0 (11-5,11-8,11-3)
Kalawa - Klimas 1-3 (10-12,8-11,11-7,8-11)
Krzewicka- Frączak Wróbel 1-3 (7-11,13-15,11-3,7-11)
Kowalczyk/ Kalawa - Frączak Wróbel/Olendzka 0-3 (4-11,6-11,9-12)
Godlewska/ Krzywicka- Klimas/Porada 3-0 (12-10,11-5,11-8)
Kowalczyk - Wróbel 0-3 (6-11,8-11,6-11)
Godlewska - Klimas 2-3 (7-11,11-7,11-7,9-11,6-11)
Krzewicka - Olendzka  2-3 (8-11,8-11,11-5,11-3,8-11)