START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty samolotowe
Balonowa Fiesta w Krakowie" Niebo Otwartej Europy"
 dodano: 21 Września 2009    (źródło: K. Fabjaniak On Board Public Relations )

Podczas fiesty balonowej "Niebo Otwartej Europy" w Krakowie (17-20 września br.)Po raz pierwszy zaprezentowany został  nowy balon Gaspol i przedstawił członków załogi . Zespół na czele z pilotem kadry narodowej Arkadiuszem Iwańskim, zajął II miejsce w czasie inauguracyjnych zawodów w Krakowie, a w przyszłości planuje sięgnąć po najwyższe trofea. Marzy o tytule Mistrza Świata w lotach balonem.Decyzja o produkcji balonu zbiegła się także ze świętowaną przez Gaspol 18 rocznicą istnienia na rynku polskim. Balon został wykonany przez światowego lidera wśród producentów balonów wyścigowych typu Racer – firmę Lindstrand. Na specjalne zamówienie, balon został wykonany w rekordowo szybkim czasie 8 tygodni, przy standardowym 3-miesięcznym okresie produkcji.
 
Balon typu Racer Lindstrand’a stworzony jest z myślą o sporcie i rywalizacji. Rekord w baloniarstwie, 12m/s unoszenia i opadania balonu podczas manewrowania, został pobity właśnie balonem typu Racer. Utrzymuje on stabilność, podczas gdy inne balony narażone są na tzw. „efekt banana” pojawiający się przy szybkim opadaniu balonu, co jest bardzo niekorzystne np. dla zespołu startującego w zawodach. „Ten model to obecnie najlepszy sprzęt na świecie i jestem pewny, że pozwoli nam osiągnąć najlepsze wyniki w walce o najwyższą stawkę, czyli Mistrzostwo Świata” – mówi Arkadiusz Iwański, kapitan załogi balonu Gaspol.
Arkadiusz Iwański i jego 3 osobowa drużyna: Dariusz Iwański (szef ekipy naziemnej), Dominik Iwański (nawigator w powietrzu) i Bartosz Lee (nawigator na ziemi) latają razem już 5 lat. Baloniarstwo jest ich rodzinną pasją. Wszyscy podkreślają, że balon wyprodukowany przez firmę Lindstrand, dzięki świetnej aerodynamice pozwala na precyzyjne sterowanie procesem wznoszenia i opadania balonu oraz jego manewrowania. O tym, jakie emocje towarzyszą lotowi balonem mogli się przekonać także uczestnicy fiesty balonowej – Gaspol umożliwił chętnym osobom odbycie lotu balonem pilotowanym przez Iwańskiego.
 

Gaspol od wielu lat angażuje się w liczne imprezy baloniarskie, dostarczając paliwo
do balonów. Na stałe współpracuje z dwoma klubami – Leszczyńskim Klubem Balonowym oraz Aeroklubem Włocławskim. Z tego ostatniego pochodzi kapitan drużyny balonowej Gaspolu.

Od początku swojej działalności firma angażuje się też w różne inne działania sportowe. Będąc sponsorem młodych i ambitnych sportowców z młodzieżowej drużyny piłki nożnej dała szansę początkującym zawodnikom na regularne treningi i możliwość uczestnictwa
w zawodach. Gaspol sponsorował także hokeistów z MMKS Podhale oraz wspierał tak spektakularne wydarzenia jak Tour de Pologne – największą imprezę kolarską w Polsce – czy europejskie zawody balonowe.

 
Premiera balonu towarzyszyła czterodniowej imprezie balonowej "Niebo Otwartej Europy", która była częścią IV Pucharu Unii Europejskiej Balonów Na Ogrzane Powietrze w Krakowie – Nowej Hucie. W trakcie całej imprezy odbyły się m.in. wyścigi balonów o Puchar Prezesa Gaspolu i Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Zespół Gaspol zainaugurował swój występ z dużym sukcesem, zajmując II miejsce wśród 20 startujących załóg balonowych w IV Pucharze UE. Publiczność, oprócz kibicowania zmaganiom zawodników, miała okazję wziąć udział w lotach oraz podziwiać widowiskową nocną paradę balonową.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    5183 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022