11 kolejka PLH - wysoka wygrana Podhala z Sanokiem.
 dodano: 16 Października 2009
Bramka Bakrilk (fot J. Matyasik)

11 mecz tegorocznej ekstraligi nowotarscy hokeiści wygrali 6-1 - Ich przeciwnikiem była drużyna KH Sanok.

Szarotki od początku dominowały na lodzie.  Już w 9 minucie z podania Baranyka  Krzysztof Zapała  strzela bramkę ( swoją pierwszą w tym sezonie),  trzy minuty później kolejny gol dla gospodarzy. Strzelcem jest Kasper Bryniczka , który dobija strzał Sroki. Pierwsza tercja kończy  się wynikiem 2-0.   W drugiej tercji inicjatywa w dalszym ciągu należy do Podhala- ale na gola  kibice czekają do 34 min, kiedy Bakrlik w indywidualnej akcji umieszcza krążek z bliskiej odległości w siatce Jańca. Podhale gra w przewadze i czwartego gola w osteniej minucie drugiej odsłony spotkania  strzela Martin Voznik nad leżącym na lodzie goolkiperem Sanoka.  Trener Sanoka zmienia bramkarza - na lód wchodzi  Wojciech Rocki. Tercja kończy się wynikim 4-0
 W trzeciej tercji Podhale dostaje skrzydeł i mocno naciska na sanoczan.Goście kontratakują ale bez skutku. W 43 minucie kolejną bramkę dla gospodarzy strzela Sulka, który leżąc strzela z bliskiej odległości. Gra zaostrza sie  ale wynik nie zmienia się do 51 minuty, kiedy Martin Voznik po ładnej akcji ataku Szarotek wykorzystuje  moment i umieszcza krążek w pustej bramce Sanoka.. Goście dopiero w 59 minucie strzelają honorowego gola a zdobywcą jest Kostecki. Mecz kończy się wynikiem 6-1.

Wojas Podhale- KH Sanok  6-1 (2-0,2-0,2-1)

Bramki
 1-0 K. Zapała 9 min, 2-0 K. Bryniczka 12 min, 3-0 F. Bakrlik 34 min, 4-0 M. Voznik40 min, 5-0 M. Sulka 43 min, 6-0 M. Voznik 51 min., 6-1 R. Kostecki 59 min.

Kary: Wojas Podhale 37 min  (w tym 25 min M Sulka kara meczu za  nadmierną ostrośc w grze) Sanok 14 min
Sędziowie główni:  Waldemar Kupiec
Sędziowie liniowi:  Grzegorz Klich - Marek Wieruszewski

Widzów 500
Wojas Podhale:
Krzysztof Zborowski (Jarosław Furca) - Rafał Dutka, Dmitri Suur; Frantisek Bakrlik, Martin Voznik, Milan Baranyk - Martin Ivicic, Sebastian Łabuz; Dariusz Gruszka, Krzysztof Zapala, Tomasz Malasiński - Rafał Sroka, Daniel Galant; Piotr Ziętara, Kasper Bryniczka, Piotr Kmiecik - Artur Kret, Bartłomiej Gaj; Damian Kapica, Bartłomiej Neupauer, Maciej Sulka.

Ciarko KH Sanok:
Wojciech Rocki (Łukasz Janiec) - Miroslav Sekac, Bogusław Rąpała; Robert Kostecki, Wojciech Milan, Piotr Poziomkowski - Tobiasz Bigos, Tibor Schneider; Viliam Cacho, Marcin Ćwikła, Maciej Mermer - Rafał Solon, Tomasz Demkowicz; Adrian Maciejko, Marek Strzyżowski, Marcin Biały - Krystian Cyganik; Mateusz Solon, Bartłomiej Gawlina, Paweł Połącarz.