I liga hokeja. Przegrana MMKS Podhale Nowy Targ z Legią Warszawa

MMKS w zaległym meczu I ligi z Legią Warszawa mimo walki prawie do 58 minuty uległ jednak stołecznej drużynie. W meczu kontuzji doznał Przemysław Leśnicki, który podczas jednego ze starć stracił 4 zęby a Władysław Bryniczka dostał karę meczu za rzekomy atak łokciem na jednego z graczy Legii. Ta sytuacja wzbudziła wśród kibiców wyjątkowe oburzenie.

Już w 2 min. Puławski stanął przed okazją do otworzenia wyniku, lecz bramkarz Legii był na posterunku. W 3 min. gdy MMKS grał w przewadze Neupauer trafił między słupki bramki Legii i nowotarżanie wyszli na prowadzenie.  Nie cieszyli się z niego długo gdyż T. Rostkowski 24 sek. później wyrównał losy meczu. W 8 min. Legia w zamieszaniu podbramkowym wpycha krążek do nowotarskiej bramki i wychodzi na prowadzenie.  Nie minęło kilkadziesiąt sekund, gdy nowotarżanie ponownie wyrównali po trójkowej akcji Woźniaka, Neupauera i K. Bryniczki oraz celnym strzale tego ostatniego.
W II tercji oba zespoły również prowadziły otwarta grę, lecz nowotarżanie zaczęli coraz częściej odwiedzać ławkę kar. I zemściło się to już w 27 min. podczas kary Neupauera, Plechawski dokładnie nagrał zza bramki do Grunwalda a ten z najbliższej odległości nie miał problemów z umieszczeniem krążka pod poprzeczkę bramki MMKS-u.

W 27 min. kontuzji doznał napastnik MMKS-u Przemysław Leśnicki, który podczas jednego ze starć został trafiony kijem w twarz. -    Jechałem po krążek przy bandzie gdzie stał zawodnik, MMKS-u i Legii. Widziałem jak Bogus  podjeżdżał do mnie, więc wziąłem krążek, ale on chcąc podbić mi kija uderzył mnie prosto w zęby. Z czego dwa się mi złamały, dwa wyleciały. Dentysta dwa kolejne mi unieruchomił. Chciałem bardzo podziękować Pani doktor Wróbel ze przyjechanie z domu do zakładu gdzie się mną zajęła. Dodatkową mam wargę w 2 miejscach przebitą - powiedział wyraźnie przytłoczony tym zdarzeniem Leśnicki.

Chwilę po tym zdarzeniu Michalski z MMKS-u mimo liczebnego osłabienia swojej drużyny zdobył w piękny sposób wyrównującego gola na 3:3. W 33 min. Bepierszcz stanął oko w oko z nowotarskim golkiperem, lecz uderzył mocno i niecelnie. Minutę później, gdy Neupauer odsiadywał kolejną karę Plechawski strzelił drużynie ze Stolicy 4 gola. Neupauer w jakiś sposób zrehabilitował się za tamtą bramkę w 36 minucie, gdy dobił strzał Wł. Bryniczki spod niebieskiej. Na tablicy świetlnej był, więc znów remis. Ostatnie słowo w tej tercji należało jednak do gości, którzy wykorzystali podwójna przewagę i w 38 minucie po strzale spod niebieskiej po raz 5 pokonali Mrugałę. Po tej bramce w drużynie MMKS-u nastąpiła zmiana bramkarza.  II tercja była bardzo brzydka. MMKS dostał w niej aż 28 minut kar (w tym 10 min. dla Cecuły)często bardzo kontrowersyjnych.

Od początku III tercji MMKS ruszył za przeciwnikiem i w pierwszej części tercji mógł przynajmniej 3 razy umieścić krążek w bramce gości. Zabrakło jednak szczęścia i trochę precyzji.. Pod koniec meczu w 58 min. kontrowersyjną karę 5 min. + karę meczu dostał za rzekomy atak łokciem Wł. Bryniczka z MMKS-u.

Za co kibice i trener gospodarzy mieli po meczu ogromne pretensje do sędziów spotkania. MMKS pewnie nie uniknie kary z WGiD gdyż sędziowie odnotowali zdarzenie z korytarza między szatniami gdzie jeden z kibiców odepchnął sędziego liniowego.  Dobrze, że tylko na tym się skończyło, bo sytuacja wyglądała groźnie.  MMKS musiał tym samym bronić się w osłabieniu a Legia to wykorzystała zdobywając 2 gole i powiększając swą wygraną do 3 goli.

Zdaniem trenerów:

Stanisław Malkov (UHKS „Mazowsze” Legia Warszawa):
Cieszę się, że trafiliśmy na dobrego przeciwnika. MMKS postawił nam twarde warunki. Nasza drużyna ten agresywny hokej wytrzymała i w końcu udało się nam odskoczyć w końcówce. Macie liczną i dobrą oraz perspektywiczną drużynę, z której będzie mieć niedługo pożytek Jacek Szopiński bardzo dobrze prowadzi tę drużynę, bowiem szybko robi postępy.

Jacek Szopiński (MMKS Podhale Nowy Targ):
Mecz nie był zły w naszym wykonaniu w porównaniu z niektórymi, w których zdarzało się, że graliśmy gorzej a mimo to potrafiliśmy wygrywać Ostatnio jednak zatraciliśmy gdzieś to wygrywanie. Niby gramy w miarę dobrze i poprawnie, ale przegrywamy. Ta drużyna jest swego rodzaju poligonem doświadczalnym, trzeba zawodników ogrywać i próbować nowych, ale to jest do pewnego czasu. Wiadomo, że jest duża grupa zawodników, którym daje się szansę żeby grali. Nie ma żadnego parcia na wynik, że trzeba ten mecz wygrać i grać tylko 10 zawodników. Skoro jest ich 20 to grają wszyscy i ogrywają się. Musza już jednak zdawać sobie sprawę, że czas tego ochronnego okresu pomału się kończy i będą mogli grać tylko ci, co są zaangażowani w treningach. Głownie na tych będę stawiał oraz na tych, co są w lepszej formie.

Trochę słabiej w bramce zagrał Mrugała, który ma trochę zaległości i trzeba będzie to nadrobić jak najszybciej wprowadzić trening bramkarski.

Większość goli dostaliśmy w osłabieniu. Cały czas nastawiam drużynę by grać ostro ciałem z tym, że unikać wejść z tyłu czy łokciem itp. Niektóre faule były bardzo głupie i niepotrzebne a niektóre wynikały z ferworu gry, których w moim odczuciu nie było. Sędzia jednak dziś nie był w najlepszej formie, bowiem za byle, co wyrzucał na karę. Potem to wygląda tak, że jeździmy na areny międzynarodowe i jesteśmy zdziwieni, że ktoś w nas wejdzie ciałem i sędzia nie daje kary. Natomiast, gdy hakujemy czy bijemy kijem to sędzia nas wyrzuca a u nas tego nie ma. Za każde takie zagranie u nas nie ma kary i takie faule są puszczane i to nie tylko na I lidze, ale i w ekstraklasie.
Musimy to w polskim hokeju zmienić. Niech sędziowie jadą i uczą się jak się gra w lidze rosyjskiej czy zachodniej gdzie są niesamowite walki ciałem i nie ma za to kary.

W moim odczuciu uważam, że u nas Wł. Bryniczka, (który dostał kare meczu za atak łokciem przyp. Sz.P.) wszedł w zawodnika Legii czysto. Gracz ten był już przy bandzie i nie było żadnego rzucenia na bandę a tym bardziej za to kary meczu.
Szkoda meczu, wszystko jest jednak przed nami. Mamy jeszcze 1 mecz w Sobotę w Krynicy gdzie postaramy się powalczyć (KTH w tym sezonie jeszcze nikt nie pokonał – przyp Sz.P.) a później będziemy grać w dolnej „6” i naszym celem, który sobie założyliśmy jest awans do play – offu. Uważam, że ta gra i ta praca, którą wykonujemy w końcu zaowocuje dobrą gra i wygranymi.

MMKS Podhale Nowy Targ – Legia Warszawa 4:7 (2:2 ; 2:3 ; 0:2)
1:0 – Neupauer – Woźniak  02:40 (w przewadze)
1:1 – T. Rostkowski – Pawłowski 03:04
1:2 – Grunwald – Plechawski 07:39
2:2 – K.Bryniczka – Woźniak – Neupauer 09:57
2:3 – Grunwald – Plechawski – G. Rostkowski 26:23 (w przewadze)
3:3 – Michalski – Cecuła  28:15 (w osłabieniu)
3:4 – Plechawski – Grunwald 33:52 (w przewadze)
4:4 – Neupauer – Wł. Bryniczka 35:32
4:5 – Kran – G. Rostkowski 37:15 (w podwójnej przewadze)
4:6 – Plechawski – Bepierszcz 58:04 (w przewadze)
4:7 – Bepierszcz – Bogus 59:26 (w przewadze)

Sędziowali: T. Radzik – P. Radzik i J. Syniawa

Kary:
MMKS: 65 min. (w tym 10 min. dla Cecuły za niesportowe zachowanie oraz 5 min. + 20 min. i kara meczu dla Wł. Bryniczki za atak łokciem)
Legia: 12 min.

MMKS Nowy Targ: Mrugała S. ( od 37:15 Niesłuchowski) – Nenko, Mrugała R. Tylka, Leśniowski, Leśnicki – Wł. Bryniczka, Wróbel, Puławski, Kos, Szumal – Marek, Wcisło, Neupauer, Woźniak, Michalski – Cecuła, K. Sulka, Kmiecik, Zwinczak, K. Bryniczka.

Legia Warszawa: Strąk – Bogus, Bułanowski, Grzesik, Stajak, Bepierszcz – Kran, Wardecki, G. Rostkowski, Garbarczyk, Plechawski – Pawłowski, Niewiadomski, Grunwald, Wąsiński, T. Rostkowski