MMKS Nowy Targ zwycięża w Turnieju Młodzików Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży.

W Nowym Targu rozegrany został  hokejowy Turniej Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży.
 W zmaganiach wzięły udział dwie nowotarskie drużyny młodzików oraz reprezentacje z  Warszawy i Oświęcimia.

Młodzicy MMKS I bezapelacyjnie zwyciężyli Turniej.!!!

Końcowa kolejność Turnieju Młodzików Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży w Nowym Targu:

1.    OSSM MMKS Podhale Nowy Targ I
2.    GOSSM Oświęcim
3.    OSSM MMKS Podhale Nowy Targ II
4.    OSSM Warszawa – UHKS Mazowsze

I mecz:
W pierwszym meczu pierwsza drużyna MMKS-u bez najmniejszych problemów pokonała drużynę z Oświęcimia. Po II tercjach wynik był 6:0 dla MMKS-u toteż w III tercji nowotarżanie troszkę spuścili z tonu oszczędzając tym samym sił na mecz wieczorny. W ostatniej odsłonie zespołowi z Oświęcimia udało się zatrzeć złe wrażenie gdyż strzelili 2 gole.
OSSM MMKS Nowy Targ I – GOSSM Unia Oświęcim 6:2 (2:0 ; 4:0 ; 0:2)

Kary: 10 min. – 10 min.
MMKS I: Szlachtowski (od 23 min. Michałczak) – Gołębiowski, Plewa, Gleń, Oraczko, Kolasa Sz., Łukaszka, Wojdyła, Pawlik, Tomasik, Pustułka, Dębowski, Sulka, Gacek, Wronka, Michalski; Trener: Ryszard Kaczmarczyk Kierownik: Mirosław Plewa
GOSSM Oświęcim: Majta (od 18 min. Manista) – Puch, Tumucik, Małysiak, Przystał, Olszewik, Stanio, Bębczyk, Malicki, Budzowski, Mól, Metyk, Nowotarski, Stańczyk, Tecław, Klaja, Galla, Flasz, Aleksandrowicz, Wanat, Zinczak ; Trener: Witold Magiera ; Kierownik: Mirosław Krzemień
II mecz
W drugim spotkaniu pierwszego dnia druga drużyna MMKS-u grała z hokeistami ze stolicy, którzy przyjechali na Turniej tylko z dwoma formacjami. Po pierwszej tercji MMKS II niespodziewanie przegrywał 0:1. Spowodowane to było tym, że w bramce UHKS Mazowsza stała dziewczyna Oliwia Rybacka – i dzięki niej Mazowsze przegrało tylko tyle - i nowotarżanie, grali oczarowani jej urodą i nie chcąc jej zrobić krzywdy nie zmusili ją do kapitulacji ani razu. W końcu jednak musiała ulec przed płcią męską zrzeszoną w drużynie MMKS-u II. Druga tercja zaczęła się, więc od wyrównania po golu Kobiałki. W 22 min. ( I dnia turnieju grało się 3 razy po 15 minut) Kacica zdobył prowadzenie dla MMKS-u II. Następną szanse miało Mazowsze, lecz Jendrasik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kapicą. Niewykorzystana sytuacja się zemściła gdyż Kuraś po chwili zdobył 3 bramkę dla MMKS-u II. Hokeiści z Mazowsza nie poddali się i mimo że grali w 10 (na II formacje) to zdołali zdobyć dwa gole. Najpierw w 33 min. gola strzelił Jendrasik a po 3 minutach Świderski wykorzystując okres gry w przewadze swojego zespołu. Następne gole padły już tylko dla MMKS-u II po bardzo ładnych akcjach.

OSSM MMKS Podhale Nowy Targ II – OSSM Warszawa – UHKS Mazowsze 5:3 (0:1 ; 3:1 ; 2:2)
5:3 – 39:25 – Bryniarski – Mazur

Kary: 8 min – 16 min ( w tym 10 min. dla Jendrasika za niesportowe zachowanie)
MMKS II: Kapica – Wróbel, Mazur, Kobiałka, Zembal, Kolasa D., Jaśkiewicz, Kudasik, Kacica, Panczakiewicz, Kuraś, Żółtek, Czubernat, Jaworski, Bryniarski, Gorzeński, Dziatkowiec Trener: Robert Szopiński ; Kierownik: Jacek Sulka
UHKS Mazowsze Warszawa: Rybacka Oliwia –Wachowicz, Frąckiewicz, Kwiatkowski, Wąsiński, Świderski, Wolski, Strzeszewski, Waszkiewicz, Jendrasik, Smorawiński.
III mecz
Ryszard Kaczmarczyk trener MMKS-u I na to spotkanie desygnował do gry tylko graczy ze rocznika 94. Ta zmiana przyniosła można napisać efekt gdyż nowotarżanie zagrali cały mecz składny i zdyscyplinowany hokej. Hokeiści MMKS-u od pierwszej sekundy rzucili się do ataku na warszawską bramkarkę. W 4 minucie kapitan zespołu zamiast umieścić krążek w bramce to znalazł się tam on sam z młodą golkiperką. Ciekawe czy czuł się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Od 7 minuty worek z bramkami się rozwiązał i zamknąć się nie chciał. Na bramkę Mazowsza, którą strzegła Oliwia Rybacka (rocznik 1996) oddanych została niezliczona ilość strzałów, z czego 17 znalazło drogę do siatki. Mimo różnych ekwilibrystycznych popisów w bramce nie zdołała uchronić swych kolegów od straconych goli. MMKS wygrywając to spotkanie 17:2 praktycznie zapewnił sobie I miejsce w Turnieju.
OSSM MMKS Podhale Nowy Targ - OSSM Warszawa – UHKS Mazowsze 17:2 (5:1 , 2:0 , 10:1)

Kary: 8 min. – 16 min.
MMKS I: Michałczak (od 23 min. Szlachtowski)– Gołębiowski, Żółtek, Gleń, Oraczko, Kolasa Sz., Łukaszka, Wojdyła, Pawlik, Tomasik, Pustułka, Mazur, Wróbel, Zembal, Kobiałka; Trener: Ryszard Kaczmarczyk Kierownik: Marek Olchawski
UHKS Mazowsze Warszawa: Rybacka Oliwia –Wachowicz, Frąckiewicz, Kwiatkowski, Wąsiński, Świderski, Wolski, Strzeszewski, Waszkiewicz, Jendrasik, Smorawiński Trener:

IV mecz
Na to spotkanie trener MMKS-u II Robert Szopiński wystawił graczy złożonych tylko z rocznika 95 i 96. Do drużyny na to spotkanie dołączył Maciej Kmiecik, którego zabrakło w I spotkaniu z Mazowszem Warszawą. Stawka meczu była jasna. MMKS II by myśleć o zajęciu II miejsca w Turnieju musiał wygrać to spotkanie. Rozpoczęło się znakomicie dla II drużyny MMKS-u, gdy w 7 min. Sulka Damian wyprowadził na prowadzenie swój zespół. Dalsza część tej tercji to zdecydowana przewaga Oświęcimia, którzy aż 14 razy „zatrudniali” w bramce nowotarskiej Kapicę, lecz za każdym razem wychodził z opresji. MMKS II w tym samym czasie tylko 3 razy „zatrudnił” golkipera z Oświęcimia lecz jeden z tych strzałów znalazł drogę do bramki. Do połowy meczu MMKS II dzielnie odpierał ataki gości, którzy na pewno wyróżniali się od nowotarżan pod względem fizycznym (gracze z Unii, co najmniej o głowę wyżsi od nowotarżan). W 25 min., gdy na ławce kar znajdował się jeden z graczy Oświęcimia hokeiści tego zespołu strzelili wyrównującego gola. Jednak na drugą przerwę w lepszych humorach schodzili do szatni nowotarżanie po tym jak Sulka Damian na sekundę przed końcem II tercji wykorzystał sytuację sam na sam. W 32 minucie Malicki z Oświęcimia nie wykorzystuje rzutu karnego. Pięć minut później po strzale Pucha, golkipera z Nowego Targu przed utratą gola ratuje słupek. Z drugiej strony tafli Kudasik marnuje dogodną sytuację. Ostatnie 5 minut meczu wstrząsnęło boksem MMKS-u II, gdy Unia w krótkim odstępie czasu strzela 2 gole. W 44 minucie przez prawie 2 minuty gospodarze grali z przewagą 2 zawodników. Szanse daną im przez graczy z Oświęcimia skwapliwie skorzystali doprowadzając do remisu po przytomnym strzale Wronki. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gości z Oświęcimia, którzy w ostatnich 15 sekundach meczu strzelają 2 gole. Tak, więc spotkanie wygrali goście, którzy w końcówce zachowali więcej sprytu i mieli również więcej sportowego szczęścia.
Wygrana ta oznacza, że oświęcimianie przed niedzielnymi meczem z Mazowszem Warszawą nadal zachowali szanse na II miejsce w Turnieju.
OSSM MMKS Podhale Nowy Targ II – GOSSM Oświęcim 3:5 (1:0 ; 1:1 ; 1:4)

Kary: 18 min – 16 min.
MMKS II: Kapica – Dębowski, Sulka Damian, Michalski, Wronka, Gacek, Plewa, Czubernat, Jaworski, Bryniarski, Kmiecik, Jaśkiewicz, Kudasik, Panczakiewicz, Kacica, Kuraś, Gorzeński ; Trener: Robert Szopiśnki ; Kierownik : Jacek Sulka i Romuald Dębowski
GOSSM Oświęcim: Manista (od 23 min. Majta) – Puch, Tumucik, Przystał, Olszewik, Stanio, Bębczyk, Malicki, Budzowski, Mól, Metyk, Nowotarski, Tecław, Klaja, Galla, Flasz, Aleksandrowicz, Wanat, Zinczak ; Trener: Witold Magiera ; Kierownik: Mirosław Krzemień
Mecz pomiędzy MMKS I a MMKS II był godnym zakończeniem Turnieju Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży, który przez dwa dni odbywał się w Nowym Targu. MMKS potwierdził dominacje na polskich lodowiskach. Co prawda II miejsce przypadło oświęcimianom, którzy z łatwością w porannym meczu (statystyki z tego meczu poniżej relacji z meczu MMKS I – MMKS II) pokonali zdekompletowane – 11 osobowy skład (10 z pola + 1 bramkarka) – warszawskie Mazowsze. Warszawiacy zajęli w turnieju ostatnie miejsce.  Lecz w tym składzie nie mogli być równorzędnym przeciwnikiem dla żadnej z drużyn. Pochwały się należą ich bramkarce Oliwii Rybackiej, która była chyba najjaśniejszym punktem swego zespołu. Trzecie miejsce przypadło drugiej drużynie MMKS-u. Zawodnicy tego zespołu dali chyba z siebie w każdym meczu maksimum możliwości i umiejętności. Odnieśli, co prawda dwie porażki z Oświęcimiem i MMKS I lecz przy odrobinie szczęścia i sportowej zimnej krwi w końcówkach oba mecze mogli równie dobrze rozstrzygnąć na własną korzyść.
Ostatni mecz Turnieju Ośrodków Szkolenia Sportowego w kategorii Młodzik to była wyłączna sprawa dwóch nowotarskich drużyn. Rocznik, 94 który w tym sezonie będzie chciał odzyskać złoto w Mistrzostwach Polski dla Nowego Targu w kategorii Młodzik stanął naprzeciw rocznika 95 (plus pięciu graczy z 96 roku), który w minionym sezonie zdobył „złoto” w kategorii wiekowej żak. Był to mecz o przysłowiową pietruszkę, bowiem przed tym spotkaniem było już wiadome, że MMKS I wygra turniej a MMKS II zajmie III miejsce.

Mimo wszystko oba zespoły się solidnie przygotowały do tego meczu rozgrzewając się przed spotkaniem przez prawie półgodziny.

Pierwsze dziesięć minut spotkania (ten mecz był jedynym gdzie grano 3 x 20 minut) to zdecydowana przewaga młodszego rocznika, który raz po raz zapędzał się z atakami pod bramkę Bizuba. Już w 4 minucie Kmiecik marnuje szansę na bramkę, która by dała prowadzenie MMKS-owi II. W drugiej części starsza grupa się w końcu „obudziła”, bowiem to oni mieli przewagę i stwarzali groźne sytuacje pod bramką Błażeja Kapicy. Lecz ten był w tej części gry nie do ruszenia. M.in. doskonałą okazje zmarnował w 15 min. Tomasik w solowej akcji na bramkę MMKS-u II. Gdy w 18 minucie na ławkę kar powędrował jeden z graczy MMKS-u I Damian Sulka atomowym strzałem spod niebieskiej zaskoczył ostatnia instancję „starszych” i „młodsi” sensacyjnie prowadzili 1:0.

Podrażniona ambicja podopiecznych Ryszarda Kaczmarczyka podziała mobilizująco na jego drużynę gdyż na 64 sekundy przed końcem będący w życiowej formie na tym turnieju Szymon Kolasa zdobył wyrównującego gola, gdy drużyna MMKS I grała w 5 na 3. Pomogli mu w tym koledzy z młodszego rocznika, których dwóch na raz poszło na karę.

Przed drugą tercję trener MMKS-u I sypał w szatni gromy na głowy swej drużyny. Nauka szkoleniowca zadana w przerwie poszła chyba w las, bowiem jego podopieczni jak grali nieskutecznie w I tercji tak i teraz marnowali akcję za akcją.  Ponadto zaczęli raz po raz faulować. MMKS II skwapliwie z tego skorzystał strzelając dwa gole. Wpierw ponownie z niebieskiej Sulka a później ten sam zawodnik mocno uderzył z tego samego miejsc a Wronka tylko dołożył kija i guma trafiła za linię bramkową.   Prowadzenia dwoma golami druga grupa nowotarżan nie zdołała utrzymać do końca, bowiem Szymon Kolasa uderzając na raty z bliska pokonał Kapicę zniżając prowadzenie „młodszych” do jednej bramki.

W trzeciej tercji na lodzie znów wiele się działo. Mało tego wszystkie gole - a padły jeszcze 4 – zostały zdobyte podczas gry w przewadze. W 47 minucie w głównej roli wystąpił Oraczko, gdy doprowadził do remisu. Jednak po 3 minutach akcja Wronki i Kmiecika zakończyła się golem tego pierwszego i MMKS II ponownie prowadził. W 54 minucie znów był remis po 4 po golu Oraczki. Ten sam zawodnik w 59 minucie skompletował hat trick wyprowadzając swój zespół, – MMKS I – na prowadzenie, które utrzymało się do końca, mimo że na 30 sek. przed końcem MMKS II wycofał bramkarza.

OSSM MMKS Podhale Nowy Targ I – OSSM MMKS Podhale Nowy Targ II 5:4 (1:1 ; 1:2 ; 3:1)
0:1 – 17:04 – Sulka – Wronka – Kmiecik (+1)
1:1 – 18:59 – Kolasa Sz. – Stypuła (+2)
1:2 – 31:45 – Sulka – Plewa (+2)
1:3 – 32:33 – Wronka – Sulka – Plewa (+1)
2:3 – 34:37 – Sz. Kolasa – Oraczko
3:3 – 46:14 – Oraczko – Kolasa Sz. (+1)
3:4 – 49:18 – Wronka – Kmiecik (+1)
4:4 – 53:31 – Oraczko (+1)
5:4 – Oraczko – Stypuła – Kolasa Sz. (+1)

Kary: 18 min. – 22 min.

MMKS I: Bizub (od 31 min. Michałczak) – Łukaszka, Wojdyła, Pawlik, Tomasik, Pustułka, Gołębiowski, Szal, Stypuła, Oraczko, Kolasa Sz., Fus, Wróbel, Gleń, Zembal, Kobiałka, Mazur, Kolasa D. Trener: Ryszard Kaczmarczyk ; Kierownik: Mirosław Plewa i Marek Olchawski
MMKS II: Kapica – Dębowski, Sulka Damian, Michalski, Wronka, Gacek, Plewa, Czubernat, Jaworski, Bryniarski, Kmiecik, Jaśkiewicz, Kudasik, Panczakiewicz, Kacica, Kuraś, Gorzeński ; Trener: Robert Szopiński ; Kierownik: Jacek Sulka i Romuald Dębowski

W porannym meczu Mazowsze Warszawa uległa oświęcimianom 3:13. Drużyna unitów zajęła tym samym II miejsce w Turnieju.
GOSSM Oświęcim - OSSM Warszawa – UHKS Mazowsze  13:3 (3:1 ; 6:0 ; 4:2)
0:1 – 08:32 – Jendrasik – Wolski
1:1 – 09:39 – Malicki
2:1 – 10:01 – Mól
3:1 – 11:36 – Zinczak
4:1 – 20:41 – Malicki
5:1 – 22:08 –Flasz – Galla
6:1 – 23:05 – Gębrzyk – Przystał