Juniorzy Młodsi MMKS triumfatorami turnieju w Kieżmarku

W pięknym stylu hokeiści Juniora Młodszego MMKS zakończyli swój udział w trzydniowym Międzynarodowym Turnieju w Kieżmarku na Słowacji. W wielkim finale spotkały się dwie najlepsze drużyny zawodów: MMKS Podhale Nowy Targ i słowacki Rużomberok. Po dramatycznym meczu i rzutach karnych  nowotarżanie mogli wznieść w górę okazały puchar za zwycięstwo.

W pierwszej tercji finałowego meczu hokeiści MMKS-u dwukrotnie obejmowali prowadzenie po strzałach Kolasy i Kaczorowskiego, lecz za każdym razem Rużomberok doprowadzał do remisu. Tercja skończyła się wynikiem 2:2. Druga odsłona nie zaczęła się dobrze dla hokeistów z Nowego Targu, bowiem grając w przewadze stracili trzeciego gola. Jeszcze przed końcem II tercji Kolasa zaliczył swoje drugie trafienie. Trzecia tercja będzie się chyba śniła po nocach zawodnikom z Nowego Targu. Zaczęła się ona dobrze, bowiem niezawodny dziś Daniel Kolasa wyprowadził swą drużynę na jednobramkowe prowadzenie, zaliczając tym samym hat tricka. Gdy wydawało się, że nowotarżanie dociągną do końca to prowadzenie na 15 sekund przed końcem meczu Słowacy zdobyli bardzo kuriozalnego gola (szerszy opis sytuacji w komentarzu trenera Gabriela Samoleja).

Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 4:4 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne (dogrywki nie przewidziano). Rzuty karne są loterią, ale tym razem nowotarżanie zachowali zimną krew. W pierwszej serii Kaczorowski pokonał słowackiego golkipera, a zawodnik Rużomberku przestrzelił. W drugiej serii Kolasa ponownie trafił miedzy słupki Rużomberku, a strzał zawodnika słowackiej drużyny obroniony został przez Kacpra Stołowskiego. Trzecia seria nie była już potrzebna.

Hokeiści MMKS mogli się cieszyć z wygranej w całym turnieju, gdzie w pokonanym polu zostawili na pewno niesłabe słowackie drużyny i jedną chorwacką. Zrewanżowali się również drużynie Rużomberku za porażkę 2:4 w pierwszym meczu turnieju.

Daniel Kolasa z MMKS Nowy Targ dostał również tytuł najlepszego gracza turnieju (12 goli i 5 asyst = 17 pkt), a drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych był Maciej Kaczorowski z MMKS (3 gole i 7 asyst = 10 pkt).

Prezentacja trofeum planowana jest na niedzielę 3 stycznia w przerwie miedzy I a II tercją meczu PLH między Podhalem a Cracovią.

Komentarz trenera Gabriela Samoleja pełniącego zastępstwo na tym stanowisku dla Łukasz Gila będącego na wyjeździe:

- Po pierwszej porażce z tym zespołem 2:4 do dzisiejszego meczu podeszliśmy bardziej skoncentrowani. W szczególności uczulałem drużynę na postawę w defensywie, by obrońcy nie zapędzali się za bardzo do ataku. Z drużynami słowackimi taka gra z reguły kończy się utartą bramki. Byliśmy jednak zespołem lepszym i mecz był bardzo wyrównany. Po golu straconym w II tercji grając w przewadze potrafiliśmy się zmobilizować i wyrównać, a następnie zdobyć 4 bramkę. Mieliśmy następne okazje, których nie wykorzystaliśmy. Wydawało się, że ten wynik 4:3 dowieziemy do końca, ale na 15 sekund przed końcem meczu straciliśmy 4 bramkę zupełnie z niczego. Słowacy byli w zasadzie pogodzeni z porażką, bowiem nawet nie wycofywali bramkarza. Po wznowieniu w naszej tercji Filip Mienkina wybijał z tercji krążek. Ten jednak został zatrzymany w naszej tercji przez jednego ze słowackich graczy. Następnie podany został w bok, a kolejny zawodnik w zasadzie rzucił krążek w kierunku naszej bramki. Ten stanął za parkanami bramkarza MMKS-u Stołowskiego. Gdy nasz bramkarz zorientował się, że krążek leży za nim, pechowo sam wepchnął go za linię bramkową.  Powiedziałem wówczas zawodnikom, że trzeba walczyć do końca, bo to nie jest jeszcze koniec meczu.

Ten sezon traktujemy, jako przygotowanie do Spartakiady Młodzieży tj. Mistrzostw Polski (od 13 do 18 Lutego 2010 roku w Opolu), do której mamy pewny awans.  Przytrafiają się nam zarówno zwycięstwa jak i porażki. Ten sukces, który osiągnęliśmy na pewno podbuduje psychicznie drużynę.
FINAŁ:

MMKS Podhale Nowy Targ – Rużomberok 5:4 k. ( 2:2 , 1:1 , 1:1 , k. 2:0)

Bramki dla MMKS Podhale: Kolasa Daniel 3, Filip Mienkina

Karne dla MMKS strzelili: Kolasa Daniel i Maciej Kaczorowski

MMKS: Stołowski Kacper (Michałczak Paweł n/g) – Plewa Jakub, Pacyga Dawid, Wielkiewicz Patryk, Kapica Daniel, Kolasa Daniel, Bielak Bartłomiej, Sokołowski Oskar, Bryja Wojciech, Bryniarski Kamil, Worwa Mateusz, Mienkina Filip, Mielniczek Arkadiusz, Kaczorowski Maciej, Szal Jakub, Wielkiewicz Filip; Trener: Gabriel Samolej ; Kierownik: Pohrebny Szymon

Pozostałe wyniki:

Wyniki I dzień:
Ruzembork – MMKS Nowy Targ  4:2 (2:1 ; 1:1 ; 1:0)
Bramki dla MMKS: Kolasa 2

MMKS Nowy Targ – Kezmarok B 6:3 (1:1 ; 3:1 ; 2:1)
Bramki dla MMKS: Mielniczek, Wielkiewicz, Kolasa, Kapica Daniel, Mienkina, Kaczorowski.

MMKS: Stołowski Kacper (w drugim meczu Michałczak Paweł) – Plewa Jakub, Pacyga Dawid, Wielkiewicz Patryk, Kapica Daniel , Kolasa Daniel, Bielak Bartłomiej, Sokołowski Oskar, Bryja Wojciech, Bryniarski Kamil, Worwa Matuesz, Mienkina Filip, Mielniczek Arkadiusz, Kaczorowski Maciej ; Opiekun: Gabriel Samolej
****
Wyniki II dzień:
MMKS Nowy Targ – Zagrzeb  12:1 (5:0 ; 3:1 ; 4:0)
Bramki dla MMKS: Kolasa 2, Wielkiewicz Patryk 2, Mielniczek 2, Mienkina, Wielkiewicz Filip, Kaczorowski, Kapica D., Worwa, Bryja

Kieżmark A – MMKS Nowy Targ 2:4 (0:1 ; 1:1 ; 1:2)
Bramki dla MMKS-u: Kolasa 3, Kapica Daniel,
MMKS: Stołowski Kacper (w pierwszym meczu III tercję Michałczak Paweł) – Plewa Jakub, Pacyga Dawid, Wielkiewicz Patryk, Kapica Daniel, Kolasa Daniel, Bielak Bartłomiej, Sokołowski Oskar, Bryja Wojciech, Bryniarski Kamil, Worwa Mateusz, Mienkina Filip, Mielniczek Arkadiusz, Kaczorowski Maciej, Szal Jakub, Wielkiewicz Filip; Opiekun: Pohrebny Szymon