KS Gorce - PUKS Trzebinia 8:1 i 4:0

W miniony weekend w Nowym Targu  zmierzyły się unihokeistki KS Gorce z PUKS Trzebinia. Nowotarżanki obydwa mecze wygrały : sobotni 8-1 niedzielny 4-0

Niefortunnie Nowotarżanki rozpoczęły mecz z Trzebinią tracąc bramkę po własnym błędzie w drugiej minucie meczu. Jednak reprymenda trenera Ossowskiego szybko poskutkowała, bo była to jedyna stracona bramka w tym meczu. Obrona-taką taktykę rozrysowuje „ Osa „ od początku rozpoczęcia treningów z dziewczynami, jeśli nie będziemy tracić bramek to na pewno coś strzelimy.
Remisową bramkę strzeliła w dziewiątej minucie Magda Chowaniec po świetnym wyrzucie Darii Rajnisz i tak nasza bramkarka zdobyła asystę w tym meczu. Joanna Czaja niespełna minutę później strzela swojego pierwszego gola w tym meczu. W piętnastej minucie swój hattrick rozpoczyna Ania Kubowicz a pomaga jej w tym Małgorzata Truty.
Na początku drugiej tercji wynik na 4:1 podwyższa duet Joanna Chlebda – Magda Chowaniec po przepięknej dwójkowej akcji ( Chlebda – Chowaniec – Chlebda ). W 22 minucie na ławkę kar wędruje Ania Kubowicz ( gra głową ), jednak przyjezdne nie wykorzystają przewagi liczebnej. W 32 minucie wynik podwyższa Joanna Czaja, a 34 sekundy przed przerwą asystuje Kindze Leśniak i nowotarżanki schodzą na drugą przerwę przy stanie 6:1.
Trzecia tercja to dwie bramki Anny Kubowicz w 41 minucie asystuje jej Magda Chowaniec oraz w 44 minucie w czasie gry w przewadze po pięknej wymianie podań Ani asystuje Sabina Sąder.
" W dzisiejszym dniu zagraliśmy 2 dobre tercje i słabszą trzecią. Próbowaliśmy w niej bardziej agresywnego krycia i niestety nie za dobrze to wychodziło. Gra była szarpana i dawaliśmy się łatwo kontrować. Pojawiły się błędy w obronie co z lepszym przeciwnikiem mogłoby skończyć się stratą bramek. Za to w ataku kilka akcji było bardzo ciekawych, choć nie zawsze kończyły się one bramkami. Z dobrej strony pokazały się obie bramkarki. Ogólnie był to niezły mecz z naszej strony, cały czas kontrolowaliśmy wynik i mogliśmy wygrać wyżej. Sporo jednak jest rzeczy nad którymi musimy pracować." Ocenia Leszek Ossowski

Niedzielny mecz słabszy w wykonaniu Gorców przyjezdne lepiej broniły i nie dopuszczały do czystych sytuacji strzeleckich dlatego pierwsza tercja bez bramek. Druga tercja wygrana 3:0 po bramkach Malgorzaty Truty, Asi Czaji i Sabiny Kaczmarczyk. Trzecia wygrana 1:0 po bramce Sabiny Kaczmarczyk. W całym meczu na miano bohaterki zasługuje bramkarka z Trzebini Trębacz Justyna która popisała się kilkoma świetnymi interwencjami.