13 medali BKS WP Kościelisko w Dusznikach XVI OOM
Anna Mąka

Od środy w Dusznikach rozgrywane są zawody biathloniowe  XVI OOM
 Bardzo dobry start odnotowali zawodnicy BKS WP Koscielisko startujacy w XVI OOM w biathlonie  w Dusznikach zdroju
  W dwóch konkurencjach- sprincie i biegu pościgowycm zdobyli łącznie 13 medali w tym cztery złote( po dwa Ania Mąka i Karolina Pitoń) 6 srebrnych i 3 brązowe.

Juniorki młodsze rywalizowały w biegu sprinterskim na dystansie 6km.
Najlepsza okazała się Anna Mąka klubu BKS Kościelisko uczennica SMS Zakopane, która spudłowała tylko raz w pozycji stojącej. Ania okazała się klasą sama dla siebie pokonując rywalki o blisko 3 minuty.
Druga ze stratą 2min 51.3sek była Kamila Buchla z MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba, myląca się dwukrotnie w strzelaniu na leżąco.
Trzecie miejsce przypadło Karolinie Batorzyńskiej z BKS Kościelisko/SMS Zakopane. Karolinie do klubowej koleżanki zabrakło 2:53.5 głównie przez 4 niecelne strzały z czego 3 w pozycji leżącej.
O sporym pechu może mówić sklasyfikowana na 4 pozycji Joanna Durkacz z UKN Melafir Czarny Bór, której do podium zabrakło 4 dziesiątych sekundy (+2:53.9 straty do zwyciężczyni)
5 miejsce dla Małgorzaty Kucharzak z MKS Duszniki +3:20.5 i 5 pudeł.
6 Beata Lassak BKS Kościelisko/SMS Zakopane +3:29.6 i również 5 pudeł.

Wśród juniorów młodszych rywalizujących w biegu sprinterskim na dystansie 7,5km triumfował Bartłomiej Gwałt reprezentujący UKN Melafir Czarny Bór.
Sklasyfikowany na 2 miejscu Krzysztof Kluś z BKS Kościelisko/SMS Zakopane mimo lepszego strzelania (tylko 1 pudło na stojąco) stracił do zwycięzcy 25.7sek.
Na trzecim miejscu uplasował się Damian Duchnik z MKS Duszniki ze stratą 42.4sek i 3 pudłami w pozycji leżącej.
4 miejsce dla Mateusza Zawół MKS Karkonosze/SMS Szklarska strata 58sek, 5 pudeł.
5 Mateusz Rusnarczyk UKN Melafir +1:40.8, 5 pudeł.
6 Dawid Makówka MKS Karkonosze/SMS Szklarska +2:05.3, 2 pudła
*************

Wśród juniorek mających do pokonania 7,5km triumfowała zgodnie z oczekiwaniami Monika Hojnisz medalistka Mistrzostw Świata Juniorów. Monika reprezentująca UKS Lider Katowice o 2min 32sek wyprzedziła Katarzynę Leja z BKS Kościelisko.
Na 3 miejscu z 2min 34.9sek straty do zwyciężczyni uplasowała się Magdalena Kępka z BLKS Żywiec.
4 miejsce dla Marii Bukowskiej strata 2:47.7.
Na miejscu 5 uplasowała się Zuzanna Smolec +3:07.0 obie BKS Kościelisko/SMS Zakopane.
6 miejsce zajęła Julia Sosna z UKS Strzał Wodzisław +3:32.9

W kategorii juniorów rywalizujących na dystansie 10km wygrał Rafał Lepel startujący w barwach AZS AWF Katowice.
Na miejscu 2 uplasował się jego klubowy kolega Mateusz Wieczorek ze stratą 23.5sek.
3 pozycja dla Mateusza Steca z AZS AWF Wrocław, który do zwycięzcy stracił 50.3sek
W pierwszej "6" uplasowali się jeszcze:
Grzegorz Jakubowicz z BKS WP Kościelisko na miejscu 4 ze stratą 1:09.2.
Na pozycji 5 Mateusz Matusik AZS AWF Wrocław +1:10.2.
6 miejsce przypadło Adrianowi Staryk MKS Duszniki +1:40.2

W grupie "młodzieżowiec-kobiety" dominacja reprezentantek AZS AWF Katowice, które zajęły całe podium. Triumfowała Karolina Pitoń 1min 41.2sek przed Patrycją Hojnisz.
Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Jakieła, która do triumfatorki straciła 2:01.8.
Kolejne 2 miejsca dla akademiczek z Wrocławia. 4 miejsce dla Sylwii Malinowskiej +2:12.7, a 5 przypadło Marcie Koza +5:40.3.
Na 6 pozycji uplasowała się Agnieszka Troszok z NKS Dynamit Chorzów +6:00.2

Natomiast wśród młodzieżowców-mężczyzn triumfował Sebastian Witek z AZS AWF Wrocław o 46.8sek wyprzedzając Grzegorza Brila reprezentującego katowicki AWF.
O równą minutę gorszy od triumfatora okazał się sklasyfikowany na 3 miejscu Tomasz Puda z BLKS Żywiec.
Kolejne miejsca zajęli:
4 Mariusz Leja AZS AWF Wrocław +1:31.6
5 Piotr Kotas również AZS AWF Wrocław +1:38.6
6 Adam Kwak BKS WP Kościelisko +2:36.1.

Juniorki młodsze współzawodniczące w ramach XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży miały do pokonania dystans 7.5km.
Najlepsza okazała się ponownie Anna Mąka powiększając jeszcze przewagę z biegu sprinterskiego do 5min 50.7sek.
Na 2 miejsce awansowała Karolina Batorzyńska również reprezentująca BKS Kościelisko/SMS Zakopane.
Na pozycję 3 awansowała Małgorzata Kucharzak z MKS Duszniki tracąca do zwyciężczyni 7min 28.1sek.
Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się reprezentantki UKN Melafir Czarny Bór: Katarzyna Mokrzycka była 4 ze stratą 8:18.3, a Joanna Durkacz 5 +9:06.
6 miejsce przypadło Beacie Lassak z BKS-u +9:47.8

Wśród juniorów na 1 z 3 awansował Damian Duchnik reprezentujący MKS Duszniki, a na 2 z 4 awansował Mateusz Zawół z MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba, który jednak do triumfatora stracił 53sek.
Na 3 spadł wicemistrz z biegu sprinterskiego Krzysztof Kluś z BKS Kościelisko/SMS Zakopane, do zwycięzcy tracąc 1:41.3.
Dopiero 4 był wczorajszy triumfator Bartłomiej Gwałt reprezentujący UKN Melafir Czarny Bór, który stracił 2:31.5.
5 miejsce zajął Przemysław Sobies również z UKN Melafir strata 2:39.4, który awansował z 17 miejsca.
6 był Kamil Cymerman BLKS Żywiec/SMS Moszczanica +3:16

W juniorkach ponownie najlepsza okazała się Monika Hojnisz reprezentującą UKS Lider Katowice, która jednak nad 2 Katarzyną Lejaz BKS Kościelisko miała dziś "tylko" 35.1sek przewagi.
Trzecie miejsce dla Marii Bukowskiej z BKS Kościelisko/SMS Zakopane +2:27.5 straty.
Kolejne miejsca dla:
4 Magdalena Kępka BLKS Żywiec +5:54.6
6 Zuzanna Smolec BKS Kościelisko/SMS Zakopane +5:58
6 Julia Sosna UKS Strzał Wodzisław +6:05.5.

Mistrzem Polski Juniorów w biegu pościgowym został podobnie jak w dniu wczorajszym w biegu sprinterskim Rafał Lepel reprezentujący AZS AWF Katowice.
Zaledwie 2.3sek gorszy okazał się Grzegorz Jakubowicz z BKS WP Kościelisko.
Brązowy medal przypadł ponownie Mateuszowi Stec z AZS AWF Wrocław, który do triumfatora stracił 43.2sek.
Tuż za podium z 1:27.7 uplasował się Szymon Turkowicz również student wrocławskiego AWF-u.
Na 5 miejsce awansował Grzegorz Guzik reprezentujący BLKS Żywiec/SMS Moszczanica +1:54.2.
6 był Marcin Suchecki z UKS G-8 Bielany +2:05.

Wśród kobiet-młodzieżowców najlepsza okazała ponownie Karolina Pitoń. Całe podium było takie jak w dniu wczorajszym-dla AZS AWF Katowice.
2 ze stratą 4 minuty 57.1 sekund była Patrycja Hojnisz, a na 3 Katarzyna Jakieła strata 7:54.2.
Kolejne miejsca odpowiednio dla:
6 Sylwii Malinowskiej +10:15.1.
5 Marty Koza +13:38.3 (obie AZS AWF Wrocław)
6 Renaty Sujak MKS Duszniki Zdrój +14:57.9.

Tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski przypadł znów Sebastianowi Witkowi z AZS AWF Wrocław, który o 1min i 0.1sek wyprzedził Adama Kwaka z BKS WP Kościelisko.
Na 3 miejscu plasował się Grzegorz Bril reprezentujący AZS AWF Katowice, który stracił do triumfatora 1:29.2.