W miniony weekend na trasach zakopiańskiego COS-u rozegrane zostały międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski.
Na trasach COS w Zakopanem rozegrano dzisiaj biegi stylem klasycznym.
W kategorii kobiet tryumfowała Agnieszka Szymańczak, który dystans 5 kilometrów pokonała w czasie 15:19,6 minuty.
Drugie miejsce dla zawodniczki kadry młodzieżowej Eweliny Marcisz, która straciła do zwyciężczyni 5,4 sekundy.
Trzecie miejsce zajęła Martyna Galewicz.
Bieg ukończyło 17 zawodniczek.
W biegu mężczyzn na 10 kilometrów zwyciężył Słowak Ivan Batory.
Dwa pozostałe miejsca zajęli zawodnicy polskiej młodzieżowki Krzysztof Stec i Maciej Staręga.Różnica między Krzysztofem, który zajął drugie miejsce, a Maćkiem ( 3pozycja) wyniosła 8 dziesiątych sekundy.
Bieg mężczyzn miał lepszą obsadę, w biegu wystartowało 34 zawodników z Polski,Słowacji Czech i Litwy.
Drugi dzień Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzostw SMS w Zakopanem to biegi stylem dowolnym.
W kategorii mężczyzn w biegu na 10km triumfowali reprezentanci Słowacji: Ivan Batory o 15,5sek wyprzedził Petera Mlynar.
Trzeci ze stratą 32,8sek do zwycięzcy był Maciej Staręga.
4 miejsce zajął Bogusław Gracz.
5 był Jan Antolec
6. Sebastian Gazurek.
Również juniorzy B w ramach Mistrzostw SMS Zakopane rywalizowali na dystansie 10km.
Triumfował Rafał Matuszny 15,8sek przed Tomaszem Kaczmarzykiem.
Brąz dla Tomasza Ponickiego, który do zwycięzcy stracił ponad 1 minutę.
W biegu kobiet na 5km triumfowała po dobrym biegu Martyna Galewicz. Nad drugą Agnieszką Szymańczak osiągnęła ona 23,4sek przewagi.
Trzecie miejsce ze stratą 39,9sek zajęła Anna Staręga.
4 była Ewelina Marcisz, 5 Natalia Grzebisz, a 6 Aleksandra Prekurat.
W juniorkach B triumfowała Patrycja Wąchała.
Drugie miejsce ze stratą 29,6sek dla Marzeny Maciulewicz.
Brąz dla Karoliny Gazurek, która straciła 30,2sek
W rozgrywanych jednocześnie Mistrzostwach SMS Zakopane startowały także młodsze kategorie.
Na dystansie 5 kilometrów rywalizowali juniorzy i juniorki B.
Karolina Gazurek z MKS Istebna, zwyciężyła wśród juniorek B, wyprzedzając Patrycję Wąchałę z LKS Witów Mszana Górna o 25,9 sekundy.
Trzecie miejsce zajęła zawodniczka MUKN Pod Stróżą Miszkowice Marzena Maciulewicz.
Wszystkie zawodniczki na podium są uczennicami SMS Szczyrk.
W kategorii juniorów B także tryumfowali zawodnicy szkoleni w SMS Szczyrk.
Zwyciężył Rafał Matuszny z MKS Istebna,drugie miejsce ze stratą 7,7 sekundy zajął Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra , a trzecie ( 2 dziesiąte sekundy do Klisza) zajął zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Tomasz Kaczmarzyk
|