XIII Memoriał im Piotra Malinowskiego w ski alpinizmie.
 dodano: 1 Maja 2010

W wiosennych warunkach  dwa tygodnie później niż zazwyczaj rozegrany został XIII Memoriał Piotra Malinowskiego w ski alpinizmie.
 Na starcie przy "Gienkowych Murach" w kotle Gąsienicowym stanęło 108 kobiet i meżczyzn w kategorii sportowej oraz 29 w kategorii rekreacyjnej.
 W międzynarodowych zawodach wzięli udział skialpiniści z Czech, Polski, Słowacji i Włoch!!!
 W galerii fotoreportaż z zakończenia!!!

Ze względu  na przesunięty termi i warunki śniegowe zmieniona została nieco trasa. Start do obydwu kategorii zostal usytuowany przy "
Gienkowych Murach w Kotle Gąsienicowym.
 Trasa sportowa wiodła na Liliowe- Świnicką Przełęcz, Zielony Staw, Karb Czarny Staw Gąsienicowy - Zawrat- Przełęcz Schodki- Pusta Dolinka- Kozia Przełecz i zjazd nad Czarny Staw Gąsienicowy. Stąd dookoła Stawu  bez nart i podbieg na Mały Kościelec - Karb, zjazd nad Zielony Staw i
podbieg do Kotła Gąsienicowego.
Trasa rekreacyjne biegła od  Gienkowych Murów, na Przełęcz Liliowe, Beskid, Suchą Przełęcz, Dolną Stacja Gąsienicowej, Karb, Dolna Stacja Gąsienicowej, Gienkowe Mury.

Najlepsze rezultaty na trasie sportowej uzyskali: zakopianka Anna Figura z KS Kandahar, która pokonała trasę w 2 godz 31 min 55,13 s  oraz Włoch Matteo Eydalin z czasem 1.52,24,99 .W poszczególnych kategoriach wiekowych  zwyciężyli: w   kadetach   Agata Cikowska TKN Tatra Team, i Tomas Kello Słowacja, juniorzy: Anna Tybor KW Zakopane i Martin Skvarka Słowacja, weterani: Jana Madajova i Miroslav Leitner, nestorzy: Izabela Rafanidesova i Walter Walasik wszyscy Słowacja
 W kategorii amatorów najlepsze rezultaty uzyskali : Zuzanna Sucova  ze Słowacji i nowotarżanin Szymon Węgrzyn.
 Zawody były również po raz czwarty  Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski ratowników górskich. W tej klasyfikacji najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się Słowacy: Peter Svatojansky i Stefan  Faga obaj HZS oraz Jacek Barancewicz GOPR Karkonosze.
 Sobotnie zawody były również tegorocznymi Mistrzostwami Polski w  narciarstwie wysokogórskim a tytuły  zdobyli najlepsi  zawodnicy polscy- zakopiańczycy :Anna Figura  występująca w barwach KS Kandahar  Katowice i Andrzej Bargiel TKN Tatra Team.

Memoriał Piotra Malinowskiego zakończył cykl Pucharu Tatr Wysokich  - do klasyfikacji zaliczono również zawody w Tatrzańskiej Łomnicy