Karate
27 Mistrzostwa Japonii z udziałem karateków z Tatrzańskiego Klubu Karate.
 dodano: 21 Czerwca 2010    (źródło: G. Popiołek TKKK)
Drużyna Polski wraz z Prezydentem Shokei Matsui i Shihan Andrzejem Drewniakiem

W dniach 12-13 czerwca 2010 odbyły się w Osace 27 Mistrzostwa Japonii. Turniej rozegrany został w kategoriach wagowych mężczyzn z udziałem 263 zawodników z Japonii, Australii, Kanady, Kazachstanu, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Szwajcarii. Zawody oglądało ok. 1600 osób.  wśró Polskiej ekipy byli zawodnicy Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin.
W galerii fot  G. Popiołka z Mistrzostw!!!

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali Prezydent Shokei Matsui i sensei Kyosuke Machina. Sędzią głównym był shihan Yuzo Goda.
Polska drużyna uczestniczyła w składzie: CR shihan Andrzej Drewniak, trener sensei Jacek Czerniec, zawodnicy: Piotr Moczydłowski, Paweł Biszczak, Michał Werner, Bartosz Wejgel, Marcin Orzechowski, Daniel Bukowy, Grzegorz Popiołek i Paweł Karcz.
Organizatorem mistrzostw była Międzynarodowa Organizacja Karate Kyokushinkaikan.
Z polskiej ekipy, najlepiej spisał się Piotr Moczydłowski. Zawodnik ze Szczytna zajął czwarte miejsce w kategorii 75 kg, gdzie startowało 105 zawodników. W kategorii tej zwyciężył Japończyk Yuta Takashi, który w finale pokonał rodaka Yuki Fukuiego.
Grzegorz Popiołek z Tatrzańskiego Klubu Karate w kategorii 75 kg po niezwykle zaciętych wygranych dwóch walkach z Japończykami, decyzją sędziów przegrał o wejście do 16. Trzeci pojedynek był bardzo wyrównany. Paweł Karcz w kategorii do 65 kg uległ w pierwszej walce jednemu z faworytów mistrzostw.
Pojedynek ten był również zacięty lecz Japończyk udowodnił swoją przewagę.
Myślę, że start ten można zaliczyć do udanych występów karateków z Tatrzańskiego Klubu Karate na mistrzostwach Japonii. Z całą pewnością zmobilizuje to nas do jeszcze większej pracy i udziału w kolejnych międzynarodowych mistrzostwach. Dzięki temu mogliśmy przyjrzeć się lepiej jak wyglądają tamtejsze zawody, treningi i zrozumieć styl walki Japończyków.
Tak naprawdę wynik nie jest najważniejszy lecz podjęcie walki z Japończykami oraz fakt pobytu w kolebce Karate. "Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego, Karate nie oznacza zwycięstwa, ale jest ideą, aby nie przegrać" (słowa Masutatsu Oyama twórcy Karate Kyokushin)
Składamy serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów przede wszystkim firmom "Elstan",  "Igloo", "Kasaro", "Multidrew" i "Promstahl" oraz wszystkim przyjaciołom którzy nas wspierali i dzięki którym wyjazd na te mistrzostwa stał się możliwy.