START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty samolotowe
17 Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata Dubnica Słowacja Treningi Polskiej reprezentacji.
 dodano: 9 Sierpnia 2010    (źródło: www.zawodysamolotowe.pl/ Bogusław Radomski)

4 Sierpnia Samolotowa Nawigacyjna Kadra Narodowa wyruszyła na słowacką ziemie walczyć o prym w lataniu rajdowym. Bronić tytułu Mistrzów Świata w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej nie będzie łatwo. Obecnych będzie 59 załóg z 16 Państw: Austria, Francja, Wielka Brytania, Republika Południowej Afryki, Rosja, Włochy, Niemcy, Cypr, Szwecja, Hiszpania, Dania, Polska, Słowacja, Czechy, Węgry oraz Isreal, z których każda będzie się starać uzyskać jak najlepszy wynik


Atmosfera w reprezentacji jest bardzo dobra, wszyscy się wspierają i pomagają sobie nawzajem, co niewątpliwie ma pozytywny wymiar jeśli chodzi o wyniki sportowe.
Mimo licznych przeciwności udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik. Chcielibyśmy podziękować sponsorom, którzy wspomogli Reprezentację Narodową: dlapilota.pl , Przegląd Lotniczy, Copernicus Airport Wrocław. W szczególny sposób dziękujemy firmie PoljotEuro, dystrybutorowi zegarków AVIATOR, Politechnice Wrocławskiej oraz PWSZ w Chełmie dzięki którym, możliwy będzie udział juniorów w XVII Rajdowych Mistrzostwach Świata.
W Czwartek 05.08 przy sprzyjającej aurze załogi wykonały po dwie trasy treningowe z czego pierwsza luźna - rozpoznawcza, pozwalająca dobrze zaznajomić się z okolicą. Po południu każda z załóg poleciała na przygotowaną przez organizatorów trasę treningową. W trakcie kreślenia „Yellow Route” nawigatorzy napotkali błędy w instrukcji, co  przysporzyło im pewnych trudności. Doświadczenie pozwoliło szybko uporać się z tym problemem.  Trening czwartkowy w Dubnicy wypadał stosunkowo dobrze. Po trasach przeprowadzono próbne  lądowania, które nie stanowiły wyzwania dla polskiej reprezentacji . W  Piątek 06.08 nastąpiło załamanie pogody. Mimo dużych chęci do treningu ze strony zawodników zmuszeni byliśmy oczekiwać w hotelu na poprawę sytuacji synoptycznej.  Około godziny 16 podstawy podniosły się na tyle, że odsłoniły szczyty gór i załogi wyleciały na trasę.
A co w sobotę? To samo! Od rana wyczekiwanie na pogodę. Sytuacja wyglądała jeszcze gorzej niż w Piątek. O godzinie dwunastej stwierdziliśmy, że warto wyruszyć na lotnisko. Tam po 2 godzinach oczekiwania zapadła decyzja: Lecimy!
Każda załoga obleciała jedną z dwóch tras zaplanowanych na ten dzień treningu: Green lub Blue route. Konkurencje treningowe przygotowane przez organizatorów, wiodły w ciekawym pod względem krajobrazowym rejonie. Wielu zawodnikom ciężko było skoncentrować się na zadaniu. Może właśnie to mają na celu organizatorzy prowadząc trasy w tak ciekawe miejsca?
(Niedziela 08.08) Poprawa pogody umożliwiła nam zakończenie treningu. Podsumowując wykonaliśmy po cztery trasy i potrenowaliśmy lądowania. Mimo początkowych trudności pogodowych niedziela okazała się łaskawsza od poprzednich dni. Tylko niektórzy z nas mieli problemy na trasie i musieli omijać pewne punkty z powodu niskich podstaw  chmur. W dniu dzisiejszym najlepiej polecieli obrońcy tytułu Mistrzów Świata  Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz. Pokazali jak powinna latać załoga, która ma zamiar zwyciężyć.
Cały trening w Dubnicy pozwolił nam zaznajomić się z terenem i  wyeliminować część błędów popełnianych na trasie. W poniedziałek po południu czeka nas ceremonia otwarcia połączona z briefingiem, a na zakończenie dnia uroczysty bankiet. We wtorek rozpoczynamy walkę medalową. Do tego dnia mamy czas na odpoczynek i regenerację sił. Nastroje w reprezentacji bojowe, nastawione na walkę do samego końca.
Trening w Dubnicy zakończony! Trzymajcie kciuki za naszą reprezentacje!
 Fot Polish Flying Team wiecej zdjeć na www.zawodysamolotowe.pl
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2654 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022