Mazowsze Warszawa pokonana !

W Warszawie potrzebowano aż 20 rzutów karnych (10 kolejek) by rozstrzygnąć zwycięzcę. Nim okazali się hokeiści MMKS, którzy niespodziewanie urwali punkty faworyzowanej stołecznej drużynie. W regulaminowym czasie było 4:4.

Przed hokeistami MMKS Nowy Targ z zaplecza ekstraklasy to miał być trudny weekend. W meczach wyjazdowych mieli zmierzyć się z zawsze groźną i nieobliczalną Legią Warszawa (sobota) oraz z drużyną HSA Toruń (niedziela), która w sierpniu przegrała w barażach awans do PLH.
Pierwszego groźnego rywala podopieczni Łukasza Gila mają już za sobą. Jak się okazało nie taki diabeł straszny jak go malują. Nowotarżanie mecz rozpoczęli bez respektu dla rywala, który w tym sezonie po raz kolejny ma się włączyć w walkę o awans do PLH. Po raz ostatni drużyna ze Stolicy grała w niej w sezonie, 1998/1999 jako SMS Warszawa.
Przeważnie mecze MMKS-u z Mazowszem były widowiskami przedniej marki. Mimo że ostatecznie jedna lub druga drużyna wygrywała kilkoma bramkami to obie drużyny zostawały sporo serca na lodzie. Teraz z tą drużyną przyszło się zmierzyć trenerowi MMKS Łukaszowi Gilowi. Zespół, jakim szkoleniowiec nowotarski dysponował był zdecydowanie młodszy od tych, którymi w poprzednich sezonach Jacek Szopiński operował.
 Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze. W 9 min. Mrugałę pokonał Wąsiński. Nowotarżanie wyrównujące trafienie zdobyli już po niespełna minucie, kiedy Wcisło zamienił na gola podanie Kolasy. W 14 min. MMKS po raz pierwszy pokazał, że w tym meczu nie będzie jedynie biernie przyglądał się poczynaniom legionistów. Wtedy akcję dającą prowadzenie MMKS przeprowadziła trójka napastników pierwszej formacji nowotarskiego ataku a strzelcem drugiego gola został Daniel Kolasa. Na lodzie trwała wymiana ciosów i po następnych trzech minutach w Warszawie było już 3:2 dla gospodarzy. Przed przerwą 4 gola dla Mazowsza zdobył jeszcze Kran i po I tercji w hali Torwar II było 4:2 dla drużyny Mazowsza.
Druga tercja przebiegała już pod dyktando – przynajmniej, jeśli chodzi o bramki – podopiecznych Łukasza Gila. Zdobyli dwie bramki, co dawało im po dwóch odsłonach remis 4:4. W trzeciej tercji żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i do rozstrzygnięcia potrzebny był dodatkowy czas gry, który również nie przyniósł zmiany rezultatu a w końcu rzuty karne.
W pierwszej kolejce gole zdobyli zawodnicy obu drużyn: z MMKS - Olchawski i z Legii - G. Rostkowski. W drugiej kolejce gola dla MMKS zdobył Wcisło a Wąsiński z Legii spudłował. W trzeciej serii role się odwróciły K. Sulka z MMKS gola nie zdobył a u rywali S. Mrugałę pokonał, Stajak. Potem przez 6 kolejek nikomu nie udawało się pokonać bramkarzy obu drużyn.
W końcu w 10 serii Kaczorowski z MMKS trafia a Kran z legii nie i tym samym 2 punkty na trudnym terenie zgarnia dość niespodziewanie MMKS i po 7 kolejce jest na III miejscu w tabeli.
- Graliśmy bardzo dobrze w obronie a zawodnicy wykonywali założenia taktyczne. Co od razu przełożyło się na wynik. – chwalił po meczu drużynę trener MMKS Łukasz Gil

08:34 1:0 Wąsiński (Rostkowski G., Bepierszcz)
37:04 4:4 Olchawski
65:00 4:5 Kaczorowski (decydujący rzut karny)
Kran 0-1 Kaczorowski
MMKS: Sebastian Mrugała – Łukasz Gacek, Jakub Szal, Kamil Wcisło, Daniel Kolasa, Dawid Olchawski – Robert Mrugała, Jakub Plewa, Arkadiusz Mielniczek, Wojciech Bryja, Maciej Kaczorowski – Bartłomiej Bielak, Krzysztof Sulka, Mateusz Worwa, Jan Zembal.
Historia pojedynków między MMKS Podhale a Legią Warszawą w sezonie 2008/2009 i 2009/2010 i 2010/2011
Sezon 2008/2009:
04.10.2008 r. MMKS Podhale Nowy Targ – UHKS Legia Warszawa 6:3 (2:1;3:2;1:0)
05.10.2008 r. MMKS Podhale – UHKS Legia 3-2 (2-2, 0-0, 1-0)
20.12.2008 r. UHKS Legia Mazowsze Warszawa – MMKS Nowy Targ 3-4 po karnych (1-1,1-1,1-1,0-1)
21.12.2008 r.  UHKS Legia Mazowsze Warszawa – MMKS Nowy Targ 7-6 D. (1;3, 1;2, 4;1, 1:0)
Sezon 2009/2010
26.09.2009 r. Legia Warszawa – MMKS Podhale Nowy Targ 2:1 po dogr. (0:1, 1:0, 0:0; 1:0)
11.11.2009 r. MMKS Podhale Nowy Targ – Legia Warszawa 4:7 (2:2 ; 2:3 ; 0:2)
09.01.2010 r. MMKS Podhale Nowy Targ – UHKS Mazowsze Warszawa 3:4 k. (0:0 , 0:3 , 3:0 , d. 0:0 , k. 0:2)
06.02.2010 r. UHKS Mazowsze - MMKS Nowy Targ 0:4 (0:0;0:1;0:3)
Play Off
05.03.2010 r. MMKS Nowy Targ - UHKS Mazowsze 3:0 (0:0;1:0;2:0)
07.03.2010 r. UHKS Mazowsze - MMKS Nowy Targ 6:2 (2:1;2:1;2:0)
Sezon 2010/2011
02.10. 2010 r. UHKS Mazowsze Legia Warszawa – MMKS Podhale Nowy Targ/ CLJ 4:5 k. (4:2, 0:2, 0:0, d. 0:0, k. 2:3)