Koszykówka. UKS Piątka Nowy Targ - STS Wikar Sądeczanin Nowy Sącz 71:62

W Nowym Targu zmierzyły się chłopięce zespoły UKS Piątka i STS Wikar Sądeczanin. Drużyna z Nowego Sącza to dobry zespół, który w obecnych rozgrywkach, podobnie jak UKS Piątka doznał jednej porażki. Po bardzo zaciętym, stojącym na wysokim poziomie meczu Piątka pokonała Sądeczanin 71:62.

Pierwsza kwarta bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać większej, niż 3 punkty przewagi a w dodatku lider Piątki Maciej Trzciński junior miał na swoim koncie 3 faule. Druga kwarta również wyrównana z lekkim wskazaniem na UKS Piątka. W tej kwarcie nasza drużyna osiągnęła 4-punktową przewagę i jak sie później okazało nie oddała prowadzenia już do końca meczu.

Kolejny nasz gracz Jasiu Żmuda ma problemy z faulami - odgwizdano mu cztery przewinienia. Z bardzo dobrej strony pokazał się zawodnik STS Nowy Sącz z numerem 12 Arkadiusz Higer. Mały, zwinny i bardzo dobrze wyszkolony zawodnik rzucił 7 punktów .

Trzecia kwarta to systematyczne powiększanie przewagi przez Piątkę. Trener Polak ustawił Maksa Senio jako "plastra" dla Arkadiusza Higera. Świetną grą w obronie Maks praktycznie wybił koszykówke zawodnikowi STS z głowy. Do końca meczu zdobył zaledwie 2 punkty.

W barwach UKS Piątka Nowy Targ świetny mecz rozegrał Arek Balakowicz (10 punktów), jak zwykle niezawodny Kamil Pierwoła (21 punktów) i Maciek Trzciński junior 22 punkty. Cały zespól zasługuje na brawa za zaangażowanie, wolę walki i zwycięstwo , które daje na drugie miejsce w grupie B po I rundzie.
Po meczu szczęśliwy prezes w stroju Świętego Mikołaja rozdawał zawodnikom i kibicom słodycze.

UKS Piatka Nowy Targ - STS Wikar Sądeczanin Nowy Sącz 71:62 (17:18 , 19:14 , 21:14 , 14:16)

UKS Piątka : Bryniarski, Mikołaj Leja 4, Maksymilian Senio, Trzciński 22, Burdyn 4, Żmuda 8, Piotr Leja, Szymański, Górowski 2, Balakowicz 10, Janik, Pierwoła 21.