XVII OOM w skokach i KN
 dodano: 10 Lutego 2011

W ostatnim dniu trwania XVII OOM w skokach i kombiancji norweskiej rozegrano na Wielkiej Krokwi indywidualny konkurs skoków oraz konkurs kombinacji norweskiej.  Dwa złote medale: w skokach i w KN zdobył junior A  Adam Cieślar , wśród juniorów B w kombinacji triumfował Andrzej Gąsienica a na skoczni Tomasz Byrt.
W galerii fotoreportaż z zawodów.

W konkursie skoków na Wielkiej Krokwi wśród Juniorów A triumfował Adam Cieślar  ( KS Wisła Ustronianka).Za skoki na odległość 123 i 129 uzyskał notę 246,6 pkt. Drugie miejsce zajął Szczepan Kupczakz SSR LZS Sokół Szczyrk,  a trzeci był Paweł Słowiok zawodnik KS Wisła Ustronianka. Wśród Juniorów B zwyciężył Tomasz Byrt, który dzisiaj skakał naprawdę daleko - 132 i 133 m dały mu notę 275,5 pkt i złoty medal. Drugi był zakopiańczyk Klemens Murańka.Odległości 125 i 126,5 m i 249,1 pkt zapewniły mu srebro. Trzeci był Krzysztof Biegun z SSR LZS Sokół Szczyrk, który lądował na 123, 5 oraz 119 metrze co dało mu notę 226,5 pkt

Natomiast w kombinacji norweskiej bezkonkurencyjny w juniorach A był Adam Cieślar, Pierwszy na skoczni utrzymał taką samą pozycję w biegu i zdobył 5 złoty medal podczas tej Olimpiady Młodzieży. " Trzy złote medale w kombinacji i dwa w skokach - więc jest powód do radości. Zwłaszcza że dzisiaj naprawdę dobrze mi szło. Na skoczni miałęm doskonałe skoki a na trasę begu wystartowałem z dużą przewagą i tę przewagę utrzymałem. " powiedział Adam Cieślar  na mecie. drugi w kombinacji był Paweł Słowiok a trzeci Szczepan Kupczak.

W juniorach B czwarty złoty medal zdobył Andrzej Gąsienica z TS Wisła Zakopane. Na skoczni był pierwszy i w biegu również nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Drugi był Michał Podżorski z KS Wisła Ustronianka a trzecie miejsce wywalczył po zaciętym pościgu Wojciech Marusarz z AZS Zakopane. Wojtek po skokach zajmował 6 miejsce i na trasę biegu wyruszył ze sporą stratą ale 2 czas biegu dały mu ostatecznie brąz.