XVII OOM w biegach - sprinty drużynowe.
 dodano: 20 Lutego 2011

Na zakończenie XVII OOM w biegach rozgrane zostały biegi druzynowe. Złote medale zdobyły druzyny LKS Poroniec, AZS Zakopane  MKS Wodzisław Śląski oraz KS Śnieżka Karpacz.
W galerii kilka fot z zakończenia XVII OOM w biegach

Dwuosobowe drużyny musiały pokonywać po trzy razy km pętlę  Wśrod juniorek A najlepiej spisały się Sylwia Górnik i Anna Pradziad - zawodniczki AZS Zakopane:  "Bardzo się cieszymy z udanego startu, zwłaszcza że było naprawdę ciężko. Dystans wprawdzie krótki, ale konfiguracja trasy sprawiła, że nogi siadały" - oceniła Sylwia Górnik z AZS AWF Kraków/Zakopane.   " Bardzo sie cieszę ze złotego medalu- razem wywalczyłyśmy go z Sylwią Trasa trochę ciasna i trzeba było pilnowć miejsca ale  biegłyśmy dla wspólnego zwycięstwa" podsumowałą start druga zawodniczak zwycieskiej sztafety Anna Pradziad.

Drugie miejsce zdobyły zawodniczki LKS Poroniec Anna Rucka i Monika Zarycka. Trzeci czas uzyskały biegaczki z MULKS Tomaszów Lubelski.
 Wśrod juniorów A najlepsi byli podopieczni trenera Tomasza Sobańskiego - reprezentacja LKS Poroniec Poronin - Tomasz Ponicki i  Patryk Chudoba. Byli 13 sekund lepsi od kolejnego teamu-  MUKS Halicz Ustrzyki Dolne : Artura Bobreckiego i Piotra Fundanicza, Trzecie miejsce na podium zdobyli zawodnicy KS Jedność Nowy Sącz : Artur Ciastoń i Sławomir Szczecina.
Wśród juniorek B  triumfował zespół MKS Wodzisław Śląski czyli Dominika Bielecka i Sabina Śpiewak, drugie miejsce zajely Urszula Łętocha i Karolina Mrowca z KS Śnieżka Karpacz a trzecie  Katarzyna Sikora i Magdalena Czusz z MULKS Tomaszów Lubelski.
 W juniorach B  Mariusz Dziadkowiec Michoń i Tomasz Garbień z KS Śnieżka Karpacz wywalczyli złoto . Wyprzedzili zespół LKS Poroniec w składzie  Krzysztof Kęsek i Andrzej Pradziad oraz KS Jednośc Nowy Sącz w składzie  Bartosz Nowak i Tomasz Damian.
 Najlepszymi zawodnikami XVII OOM zostali   Mateusz Ligocki - wśód juniorów A  oraz Patrycjusz Polok wśrod juniorów B
 W klasyfikacji województw   zwyciężyło  Małopolskie 352,5 pk przedSląskim 211 pkt i Podkarpackim 170,5 pkt. Kolejne miejsca zajęły ; Dolnośląskie 117,2, Lubelskie 57, Mazowieckie 20,5, Świetokrzyskie 12 i Podlaskie 3
  W klasyfiakcji klubowej najwięcej bo 127,5 zgromadził MUKS Halicz Ustrzyki Dolne, druga lokata przypadła LKS Poroniec 104 pkt a trzecia MKS Istebna 94 pkt  Czwarte miejsce zajął UKS regle Koscielisko 64 pkt