MP Jun. Młodszych. Nowy Targ i Toruń w półfinale

W drugim dniu nowotarskiego (grupa II) turnieju hokejowego w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2011 poznaliśmy półfinalistów. Są to gospodarze MMKS Podhale i Sokoły Toruń. Mazowsze i Opole jadą do domu. W turnieju w Oświęcimiu dopiero spotkania poniedziałkowe zadecydują o awansie do półfinałów którejś z 4 drużyn.

Spotkanie nie dostarczyło spodziewanych emocji, mimo że hokeiści ze stolicy dysponowali już 3 pełnymi formacjami to nie dali rady przeciwstawić jakichkolwiek „dział” na nowotarską młodzież, która robiła z nimi, co chciała. Podopieczni Ryszarda Kaczmarczyka od pierwszej minuty osiągnęli sporą przewagę i tylko kwestią czasu były kolejne gole. Białoruski golkiper w bramce Mazowsza Wladislav Ripka, co mógł to obronił, ale pod taką nawałnicą strzałów i on musiał w końcu spasować.

Goście ze stolicy w I tercji tylko 2 razy zmusili Michałczaka do wykazania się swoimi umiejętnościami. Nawet grając przez 44 sekundy w podwójnej przewadze nie dali rady zawiązać składnej akcji. Tak samo jak na początku trzeciej tercji, gdy MMKS przez dwie minuty grał w podwójnym osłabieniu. Wówczas Kacper Guzik skontrował rywali i zdobył gola numer 12.
Ostatecznie skończyło się na 15 golach i jednym gości z Warszawy zdobyty tuż przed końcem II tercji.  MMKS tym samym zapewnił sobie awans do półfinałów w Krynicy.

W poprzednim meczu Sokoły Toruń pokonały Orlika Opole 8:4 i tym samym również zapewniły sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski w Krynicy. O wygranej torunian zadecydowała II tercja.
W poniedziałek o 18 w MHL w Nowym Targu mecz pomiędzy MMKS-em a Sokołami Toruń o I miejsce w Turnieju w Nowym Targu.
O wiele ciekawsza sytuacja jest w grupie oświęcimskiej gdzie dopiero jutrzejsze mecze rozstrzygną, kto awansuje. Na tą chwilę z szansami na awans są zarówno Unia Oświęcim, Stoczniowiec, MOSM Bytom i Sielec Sosnowiec. Dziś Gdańsk pokonał Oświęcim 6:2 a Polonia pokonała po karnych Sosnowiec 5:6 w regulaminowym czasie było 5:5.

Sokoły Toruń – Orlik Opole 8:4 (0:1 ; 5:0 ; 3:3)
MMKS Podhale Nowy Targ – UHKS Mazowsze Warszawa 15:1 (4:0 ; 7:1 ; 4:0)
03:49 1:0 Filip Wielkiewicz – Dawid Olchawski – Kacper Guzik
06:10 2:0 Dawid Olchawski – Jakub Plewa – Kacper Guzik /5na4/
07:47 3:0 Łukasz Gacek /5na4/
13:10 4:0 Damian Zarotyński /5na4/
20:41 5:0 Filip Wielkiewicz
27:34 6:0 Daniel Kapica – Filip Mienkina – Damian Zarotyński /5na4/