Piłkarze ręczni z UKS Świt Adecco Szaflary są już po I rundzie rozgrywek
 dodano: 6 Kwietnia 2011    (źródło: Autor K. Dygoń)

Pierwszy mecz I Ligi Młodzików Młodszych piłkarze ręczni z Szaflar rozegrali „u siebie” w Białym Dunajcu w dniu 19 lutego 2011 r. z PM Tarnów II.
Brak ogrania na dużej hali, brak odważnych decyzji, błędy w grze obronnej były problemami w tym dniu nie do pokonania. Końcowy wynik 26:22 (18:11) dla Tarnowa.

Do Zielonek koło Krakowa w dniu 26.02.2011 r. jechaliśmy z nastawieniem na walkę. Z Krakowiakiem dotychczas graliśmy dwa razy i dwa razy doznaliśmy wysokich przegranych: w Białym Dunajcu 23:18 oraz w Zielonkach 25:16.
Tym razem walczyliśmy dobrze w obronie i przeciwnik „musiał” popełniać dużo błędów. Na przerwę zeszliśmy przegrywając 12:14.
Druga połowa to uważna gra z pełnym zaangażowaniem. Kiedy na minutę przed końcem meczu prowadziliśmy jedną bramką nasi przeciwnicy zrobili się niezwykle nerwowi. My, naszą bardzo dobrą grę przypieczętowaliśmy jeszcze jedną bramką i już było po meczu.
Radość ze zwycięstwa była ogromna. Za sportową grę zawodnicy obu drużyn dziękowali sobie ze łzami w oczach i każdy z nich dał z siebie wszystko, aby były to łzy szczęścia. Tym razem to my byliśmy lepsi. Wygraliśmy „na podwórku” Krakowiaka 24:22.

W Białym Dunajcu w dniu 12 marca 2011 r. podejmowaliśmy zdecydowanego lidera rozgrywek MUKS Chrzanovia Chrzanów. Niestety, smutni dziękowaliśmy za grę zawodnikom drużyny z Chrzanowa. Przegraliśmy 18:33 (11:20). Już w 9 minucie przegrywaliśmy 1:7. Później zbliżyliśmy się na „odległość” 4 bramek i … popłynęliśmy unoszeni falą ataków przeciwnika.
Brak czucia tempa gry, brak decyzji o rzucie w momencie, kiedy taka powinna nastąpić, brak współpracy w końcówkach akcji ofensywnych, brak czucia przestrzeni hali - to mankamenty naszej gry. W meczu z Chrzanovią w eliminacjach, w hali przeciwnika, byliśmy równorzędnym partnerem. Przegraliśmy 23:20 nie pozwalając przeciwnikowi odskoczyć nawet na 5 bramek. W tym meczu po stronie przeciwnika należy „postawić” zdecydowaną przewagę fizyczną, a pozostałe problemy rodziły się w naszych głowach.

W dniu 19 marca 2011 r. złożyliśmy sportową wizytę w Bochni i rozegraliśmy kolejny mecz ligowy, tym razem z Bochnią II.
Pisząc cokolwiek o przebiegu meczu należałoby powtórzyć ocenę meczu poprzedniego. Muszą chłopaki zmienić nastawienie do gry. Grać odważniej i chcieć zdobywać bramki. Pozostałe elementy gry w naszym wykonaniu można tolerować.
Przegraliśmy po bojaźliwej grze w ataku 16:21 (6:11). Z naszej strony trzy poprzeczki, dwa słupki, trzy niewykorzystane rzuty karne oraz trzy minimalnie chybione rzuty z dogodnych pozycji i wszystko jasne.

W dniu 26 marca 2011 r. w GHS w Białym Dunajcu rozegraliśmy piątą kolejkę I ligi Młodzików Młodszych w ramach rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Naszym przeciwnikiem tym razem była pierwsza reprezentacja MOSiR w Bochni.
Ten mecz zagraliśmy dużo odważniej niż poprzedni. Nie daliśmy się „zagonić” w I połowie, którą przegraliśmy 17:19. Trzeba przyznać, że popełnialiśmy błędy w obronie, ale nie były one tak rażące jak w meczu poprzednim. Potrafiliśmy wyprowadzić kilka szybkich, skutecznych akcji. W drugiej połowie znowu dopadła nas niechęć do rzucania. Męczyliśmy wzrok przeciwnika mnogością podań w poprzek boiska i liczyliśmy, że chłopaki z Bochni zejdą na chwilę na bok, abyśmy mieli kilkumetrowy korytarz do ich bramki. Mecz przegraliśmy 35:27.

W znanej nam już hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 47 w Krakowie w dniu 2 kwietnia 2011 r. rozegraliśmy ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek I ligi Młodzików Młodszych w ramach rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej.
Mimo dużego osłabienia zagraliśmy bardzo dobrze. Nareszcie były sytuacje na boisku, które zaistniały wskutek realizacji naszych zamierzeń.
Pierwszą połowę wygraliśmy 13:12. W drugiej goniliśmy przeciwnika i dopadaliśmy go na jedną, dwie bramki, ale znowu zabrakło… Końcowy wynik 27:23 dla Kusego, a przy odrobinie szczęścia mogło być odwrotnie. Z tego meczu można być zadowolonym.