Bardzo uroczystą oprawę miało zakończenie XIV Memoriału Piotra Malinowskiego w skialpinizmie. Zawody były równoczesnie finałem Pucharu Świata i finałem Pucharu Polski PZA w skialpinizmie wręczone zostały również puchary i nagrody za cały rok.
W galerii fotoreportaż z zakończenia !
a w tej galerii jeszcze jeden obszerny fotoreportaż Marcina Chmiela z trasy!!!!
Prócz nagród w poszczególnych kategoriach za sam memoriał wręczone zostały również nagrody za cykl Pucharów Polski PZA oraz na koniec za klasyfikację generalną Pucharu Świata ISMF
Nagrody wręczali przewodniczący Jury- wiceprezes ISMF Adriano Greco, naczelnik TOPR Jan Krzysztof, wice byrmistrz Zakopanego Mariusz Koperski, dyr Zawodów Justyna Żyszkowska i dyrektor trasy Grzegorz Bargiel.
Warto podkreślić że bardzo dobrze wypadli poslcy zawodnicy Andrzej bargiel w kalsyfiakcji generalnej z 25 pkt zajmuje 32 pozycję a w kategorii Espoir znajduje się na 23 pozycji.
Julia Wajda w klasyfikacji generalnej zajmuje 12 pozycję z 99 pkt a w klasyfiakcji Espoir jest 6 z 132 pkt. Z kolei Anna Figura z 95 pkt w klasyfikacji generalnej plasuje się tuż za Julią ale w Espoir jest 5 z 146 pkt.
Brawo!!!
Poniżej klasyfikacja generalna tegorocznego Pucharu Świata w skialpinizmie.!!!
Women
Rank Racer Name Nation Points
1 MIRO VARELA, Mireia Hiszpania 400
2 ROUX, Laetitia Francja 370
3 ETZENSPERGER, Nathalie Szwajcaria 333
4 MAGNENAT, Gabrielle Szwajcaria 278
5 CLOS, Corinne Włochy 231
6 RICHARD, Mireille Szwajcaria 225
7 GEX-FABRY, Emilie Szwajcaria 193
8 VALMASSOI, Martina Włochy 184
9 SILITCH, Nina USA 170
10 TROILLET, Marie Szwajcaria 147
11 MARTINELLI, Francesca Włochy 139
12 WAJDA, Julia Polska 99
13 FIGURA, Anna Polska 95
14 CALLAGHAN, Leanne Wielka Brytania 94
15 DUCREST, Blandine Francja 84
16 ESSL, Michaela Hiszpania 81
17 COMPAGNONI, ELISA Wlochy 75
18 SWIDRAK, Veronika Austria 50
19 FABRE, Valentine Francja 50
20 ZUBIZARRETA, Izaskun Hiszpania 50
21 BERNIER, Melanie Kanada 46
22 TASZ, Klaudia Polska 42
23 NICOLINI, ELENA Włochy 36
24 ZANDERS, Emmanuelle Francja 36
25 MIHAYLOVA, Ivona Bialoruś 33
26 FAVRE, Sandrine Francja 30
27 LEES, Gabriel Wielka Brytania 28
Men
Rank Racer Name Nation Points
1 JORNET BURGADA, Kilian Hiszpania 356 pkt
2 BON MARDION, William Francja 343
3 ANTHAMATTEN, Martin Szwajcaria 335
4 EYDALLIN, Matteo Włochy 307
5 ANTONIOLI, Robert Włochy 235
6 REICHEGGER, Manfred Włochy 213
7 BOSCACCI, Michele Włochy 211
8 LANFRANCHI, Pietro Włochy 208
9 PINSACH RUBIROLA, Marc Hiszpania 199
10 HOLZKNECHT, Lorenzo Włochy 178
11 LENZI, Damiano Włochy 175
12 TRENTO, Denis Włochy 175
13 BLANC, Didier Francja 167
14 FASSER, Alexander Austria 145
15 ECOEUR, Yannick Szwajcaria 144
16 BUFFET, Yannick Francja 131
17 BRUNOD, Dennis Włochy 114
18 BONNET, Nicolas Francja 113
19 FAVRE, Valentin Francja 110
20 SEVENNEC, Alexis Francja 110
21 KUHAR, Nejc Slowenia 91
22 PELLICIER, Alexandre Francja 86
23 SBALBI, Tony Francja 80
24 GACHET, Grégory Francja 73
25 CABALLERO ORTEGA, Miguel Hiszapnia61
26 ROTTMOSER, Josef Niemcy 51
27 MARTI, Marcel Szwajcaria 43
28 PERRIER, Florent Francja 39
29 CAZZANELLI, François Włochy 39
30 THEUX, Marcel Szwajcaria. 37
******
32 BARGIEL Grzegorz Polska 25
47 BRZESKi Tomasz Polska 12
56 WARGOCKI Mariusz Polska 9