17 czerwca drogi Podhala przemierzą uczestnicy 49 Małopolskiego Wyscigu Górskiego. II etap zakończy się w Rabce.
Kolarze wystartują z Jodłownika i pojadą przez Limanową, Zabrzeż, Ochotnicę, Dębno, Gronków, Szaflary Maruszynę, Ludźmierz, Czarny Dunajec, Pieniążkowice , Rokiciny, Chabówkę do Rabki.
Wyścig rozpoczął się Kryterium Ulicznym o Złoty Pierścien Krakowa a w czwartek peleton przemierzył I etap z Miechowa do Niepołomic.
W piątek zawodnicy pojadą z Jodłownika do Rabki Zdrój (140 km). "W pierwotnych planach ten etap miał liczyć około 170 km, jednak z powodu robót drogowych w rejonie Łapsz Niżnych i Trybsza musieliśmy niestety zrezygnować z blisko 40 kilometrowego, bardzo ciekawego odcinka" - powiedział z żalem Kosicki.
W zmaganiach bierze udział ponad 100 kolarzy z 18 drużyn z Polski, Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Łotwy, Czech, Hiszpanii Niemiec i Belgii.
Wśród kolarzy znajdują się między innymi Jacek Morajko, Tomasz Marczyński i Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice.
Wyniki I etapu MWG:
1. Eising Tijmen (Belgia/Sunweb-Revor) 20 pkt
2. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) 19
3. Paweł Cieślik (Bank BGŻ) 18
4. Damian Walczak (BDC Team) 17
5. Matej Jurco (Słowacja/Dukla Trenczin Merida) 16
6. Alexander Foliforov (Rosja/Club Katusha U-23) 15
Klasyfikacja generalna:
1. Eising Tijmen (Belgia/Sunweb-Revor) 3.18,42
2. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) strata 00.00,01
3. Paweł Cieślik (Bank BGŻ) 00.00,10
4. Damian Walczak (BDC Team) 00.00,11
5. Matej Jurco (Słowacja/Dukla Trenczin Merida) 00.00,15
6. Alexander Foliforov (Rosja/Club Katusha U-23) 00.00,1
Program Wyścigu.
17 czerwca (piątek) / 17- th June (Friday)
8:00 – 10:00 śniadanie (breakfast)
- dojazd na start do Jodłownika ok. 50 km (transfer to start ca 50 km = 1h15min)
10:50 - 11:40 podpisywanie listy startowej (signing of the starting sheet)
11: 50 0 km JODŁOWNIK RYNEK – start do II etapu (start to the 2-nd stage)
11:05 10 km Tymbark - premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
12:20 19 km Limanowa - premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
12:35 30 km Ostra – premia górska CCC (mountain premie CCC)
13:00 45 km Zabrzeż
13:15 56 km Ochotnica Dolna – premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
13:40 69 km Przełęcz Knurowska – premia górska CCC (mountain premie CCC)
13:45 75 km Dębno
14:00 85 km Przełęcz Snozka - premia górska CCC (mountain premie CCC)
14:03 87 km Krośnica
14:15 95 km Niedzica Zapora – premia specjalna ZEW (sprint premie ZEW)
14:30 103 km Łapsze Niżne – premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
14:32 104km bufet (feeding zone) 2 km
14:40 109 km Przełęcz Trybska- premia górska CCC (mountain premie CCC)
14:50 118 km Gronków
14:55 124 km Szaflary – przejazd kolejowy (railway crossing)
15:00 127 km Maruszyna
15:07 132 km Ludźmierz
15:20 141 km Czarny Dunajec - premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
15:30 148 km Pieniążkowice
15:54 162 km Rokiciny – przejazd kolejowy (railway crossing)
16:57 164 km Chabówka
16:00 166 km RABKA – ZDRÓJ CENTRUM – meta II etapu (finish of the 2-nd stage)
- dojazd do hotelu w Krynicy- Zdrój ok. 100 km (transfer to hotel to Krynica- Zdrój ca 100 km)
od 19:00 kolacja (dinner)
Jury, Press, Biuro: Jodłownik – Urząd Gminy
Jury, Press, Biuro: Rabka-Zdrój – Miejski Ośrodek Kultury
18 czerwca (sobota) / 18-th June (Saturday)
7.00 - 9.00 śniadanie (breakfast)
9:30 – 10:20 podpisywanie listy startowej (signing of the starting sheet)
10:30 0 km KRYNICA – ZDRÓJ DEPTAK – start do III etapu (start to the 3-rd stage)
10:37 5 km Krzyżówka - premia górska CCC (mountain premie CCC)
10:50 12 km Berest
11:00 21 km Piorun – premia górska CCC (mountain premie CCC)
11:10 23 km Mochnaczka Wyżna
11:15 27 km Krzyżówka
11:25 34 km Berest
11:35 43 km Piorun – premia górska CCC (mountain premieCCC)
11:50 45 km Mochnaczka Wyżna
12:00 49 km Krzyżówka
12:10 56 km Berest
12:30 71 km Grybów - premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
12:37 75 km Ropska Góra – premia górska CCC (mountain premie CCC)
12:45 79 km Ropa - premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
12:57 88 km Bielanka – premia górska CCC (mountain premie CCC)
13:00 90 km Kunkowa
13:12 98 km Uście Gorlickie – premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
13:15 99 km „bufet” dł. 2 km (feeding zone 2 km)
13:20 103 km Klimkówka
13:35 112 km Bielanka - premia górska CCC (mountain premie CCC)
13:38 114 km Kunkowa
13:45 122 km Uście Gorlickie – premia lotna BGŻ (sprint premie BGŻ)
14:00 133 km WYSOWA CENTRUM – meta III etapu (finish of the 3-rd stage)
od 14:30 obiad po III etapie (lunch after the 3-rd stage): Wysowa - Restauracja
Jury, Press, Biuro: Krynica-Zdrój – Hotel ..
Jury, Press, Biuro: Wysowa - ….
Kąpiel (bath): Wysowa - Zespół Szkół Nr
|