START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

COS Zakopane
Polskie biegaczki zakończyły zgrupowanie w Zakopanem
 dodano: 19 Listopada 2011


 Prawie dwutygodniowe zgrupowanie zakończyła w Zakopanem grupa polskich biegaczek. Pod okiem Pawła Jesienia przebywały: Anna Jesień(LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża), Anna Pacholak Guzowska (AZS-AWF Warszawa), Tina Polak Matusińska AZS AWF Katowice) oraz  Marzena Kościelniak (TS Olimpia Poznań).
 


 " Było to pierwsze zgrupowanie ogólnego przygotowania. W góry przyjeżdżamy zawsze po to aby poprawić wytrzymałość, siłę dynamiczną i wydolnośc tlenową. Treningi to głównie praca nad wytrzymałością. W sumie  mielismy pięć wycieczek   w góry oraz  treningi na sali i biezni, Oczywiście odnowa biologiczna - dziewczyny korzystały z sauny i bylismy również na basenach termalnych" mówi o pobycie w Zakopanem trener Paweł Jesień.

Pogoda nam dopisywała i byliśmy  na Giewoncie, Kasprowym Wierchu, Kopie Kondrackiej, Hali Gąsienicowej i w Dolinie Kościeliskiej. Po Zakopanem pobyt w Warszawie i Spale a pod koniec stycznia Nowa Zelandia. wczesną wiosna chcemy pojechac gdzieś gdzie jest ciepło. Marzec - kwiecień zwykle wchodzimy w kolce a u nas niestety są jeszcze zbyt niskie temperatury. Pierwsze starty myślę około połowy maja." powiedziała Anna Jesień
 
 
"Ważne dla nas starty to MP bo są na nich kwalifikacje na ME gdzie w ostatni weekend lipca okaże się kto pojedzie do Londynu. Myślę tu głównie o sztafecie, bo indywidualne minima to wiadomo, a bardzo mi zależy na sztafecie ponieważ musimy być w światowej szesnastce aby myśleć o igrzyskach. Ostatnie dwa lata były trudne i w tej chwili odbudowujemy drużynę a więc zdajemy sobie sprawę, że będzie ciężko. Na tym etapie jeżeli uda się dziewczynom zakwalifikowac to moim zdaniem będzie duży sukces.  Liczę natomiast na dobre, nawet medalowe starty indywidualne. Tu największe szanse na dzień dzisiejszy ma Ania Jesień" O planach na najbliższy sezon mówi szkoleniowiec - prywatnie mąż Anny Jesień
 

Miniony sezon nie był zdaniem Anny Jesień udany. "W sumie już około 3 lata męczą mnie kontuzje. Był naderwany mięsień dwugłowy, dokuczała mi też łydka, no i skręcenie kostki pod koniec marca, więc trudno mówic o udanych startach. Bardzo liczę na ten rok, zwłaszcza na igrzyska chociaż zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo i czeka mnie dużo pracy. Wiem, że jeżeli nie będzie kontuzji to będą wyniki.
Co myślę przed startem? Koncentruję się i wizualizuję bieg. Myślę o tym, żeby jak najlepiej pobiec technicznie, a także za którą przeciwniczką się trzymać i w którym momencie zaatakować." mówi Anna Jesien.  

 
"Dla mnie Święta Bożego Narodzenia są jedynymi świętami tak naprawdę wolnymi. Są ciepłe i rodzinne chociaż nie zawsze udaje się je spędzić w pełnym gronie. Mamy z mężem dużą rodzinę i nie zawsze wszystkim uda się dojechać. Ja ma trzy siostry, one też mają swoje rodziny, więc umówiliśmy się, że w jednym roku Wigilia jest u mojej a w drugim u rodziny męża. Zawsze jest tradycyjnie i bardzo miło. Prezenty? Dla mnie to dodatek do radości ze spotkania z rodziną i wspólnego przeżywania Świąt, ale sama  bardzo lubię je wybierac i patrzeć jaka sprawiaja uciechę zwłaszcza najmłodszym." opowiedziała  Anna Jesień trzykrotna reprezentantka Polski na IO - w Sydney (2000), Atenach (2004) i Pekinie (2008) oraz  brązowa medalistką MŚ w Osace (2007).
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2418 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024