START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

COS Zakopane
Wioślarze w Zakopanem
 dodano: 21 Grudnia 2011

Czternastoosobowa kadra polskich wioślarzy  pod okiem trenera Wojciecha Jankowskiego zakończyła trzytygodniowe zgrupowaniem w Zakopanem,  W święta zawodnicy odpoczną przed kolejnym obozem - w hiszpańskich górach.
 


Na zgrupowaniu przebywała ósemka, która piątym miejscem w mistrzostwach świata w Bled wywalczyła kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Londynie (Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Dariusz Radosz, Rafał Hejmej, Marcin Brzeziński, rezerwowi Bartosz Zabłocki i Dawid Grabowski) oraz dwójka bez sternika, która musi walczyć o olimpijską nominację (Maciej Matik i Zbigniew Schodowski).
 
"Marszobiegi w górach, wiosłowanie na ergometrze, dźwiganie ciężarów, i wiele ćwiczeń ogólnorozwojowych zapełniły czas pobytu w Zakopanem " - wyliczył Jankowski. "Na szczęście nie mieliśmy w planach nart, gdyż brak śniegu zakłóciłby ten etap przygotowań" - dodał.szkoleniowiec
 

Przed załamaniem pogody  ekipie udało się przejść m.in. dwoma trasami do Wodogrzmotów Mickiewicza. "Byliśmy też na Kasprowym Wierchu, Giewoncie i Psiej Trawce. Były też rowery w sali. Nie trenowaliśmy na szosie ponieważ w tych warunkach pogodowych jazda tak liczną grupą byłaby zbyt niebezpieczna" - zaznaczył szkoleniowiec, któremu w listopadzie Kapituła Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich przyznała tytuł trenera roku.
 

Marcin Brzeziński z ósemki ze sternikiem przyznał, że odczuwa lekkie zmęczenie obozem w Zakopanem. "Dla mnie najtrudniejsza była wycieczka do Wodogrzmotów Mickiewicza. Pięć godzin w trasie - chyba ponad 40-kilometrowej - to było naprawdę męczące" - powiedział zawodnik Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.
 

Jego kolega z osady Rafał Hejmej też nieźle się spocił podczas wycieczek w Tatrach. "Jedną z najtrudniejszych była dla mnie długa trasa przez dolinę Kościeliską i Kiry. Lubię wycieczki górskie, jednak nasze treningowe wyprawy trudno tak nazwać. To po prostu wyciskające pot i sporo sił marszobiegi. Ale w sezonie olimpijskim praca zawsze jest bardzo ciężka" - podkreślił zawodnik Zawiszy Bydgoszcz.
 
 
Poza ósemką Polska ma kwalifikacje w czwórce podwójnej mężczyzn, czwórce bez sternika wagi lekkiej i dwójce podwójnej kobiet.
 

Przed wioślarzami kilka dni świątecznego wypoczynku i kilka treningów. Na początku stycznia mają w planie wyjazd na kolejne zgrupowanie. "Też w góry, ale hiszpańskie. W Sierra Nevada będziemy trzy tygodnie; po powrocie mamy sprawdzian w mistrzostwach Polski na ergometrze (Wrocław 28 stycznia)" - wspomniał o najbliższych planach  swoich podopiecznych  trener Jankowski.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2576 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024