Przy pięknej, słonecznej pogodzie rozegrano we wtorek 21 lutego finałowe zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” 2012. Młodzież rywalizowała na trasach Kubalonki w biegu pościgowym techniką dowolną.
W galerii fotoreportaż z zawodów
Bez niespodzianek zakończyła się rywalizacja w kategorii juniorów B. Dawid Bril z MUKS Podkarpacie Jedlicze nie dał się wyprzedzić kolegom i swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej przypieczętował triumfem w finałowym biegu pościgowym.
Wśród dziewcząt pierwsza na metę przybiegła Sylwia Molitor z UMKS Marklowice, która tym samym została zwyciężczynią Biegu na Igrzyska w kategorii juniorek B.
Bardzo się cieszę. Forma przychodzi mi zawsze w trakcie sezonu i dlatego udało mi się teraz wygrać. Nie spodziewałam się jednak, że zostanę triumfatorką całego cyklu – powiedziała na mecie uradowana Sylwia.
W grupie wiekowej juniorów C zwyciężył faworyt – lider klasyfikacji generalnej – Dominik Bury z MKS-u Istebna:
Rywalizacja w kategorii juniora C była bardzo zacięta, a ja chciałem zdobyć jak najwięcej medali.. Wiedziałem, że wygram klasyfikację generalną, ale nie miało to wpływu na mój finałowy start – stwierdził Dominik.
W kategorii wiekowej juniorek C triumfowała, po raz pierwszy w tym sezonie, Agata Warło z UMKS Marklowice. Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej została jednak Katarzyna Stokfisz (MULKS Tomaszów Lubelski):
Miałam dzisiaj taką taktykę, żeby wygrać z Dorotą Kaczmarzyk. Chciałam też pokonać Agatę Warło, ale ona miała za dobrze posmarowane narty, aby to się udało. Bardzo się cieszę, że wygrałam klasyfikację generalną. Taki był plan… od wczoraj – cieszyła się po biegu zawodniczka z Tomaszowa Lubelskiego.
Mikołaj Michałek z NKS-u Trójwieś Beskidzka wygrał zawody w kategorii juniora D i tym samym stał się zwycięzcą klasyfikacji generalnej w tej grupie wiekowej. Wśród dziewcząt jako pierwsza na metę przybiegła Alicja Grzybowska z UMKS Marklowice, natomiast w klasyfikacji generalnej triumfowała zawodniczka z Tomaszowa Lubelskiego – Martyna Wawrzusiszyn.
W kategoriach juniorów E i juniorek E zwycięstwa odnieśli liderzy – Jan Żółkiewski (MULKS Tomaszów Lubelski) oraz Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), którzy triumfowali także w klasyfikacjach generalnych najmłodszej grupy wiekowej. W klasyfikacji klubów najwięcej punktów zdobył MULKS Tomaszów Lubelski przed MKS Halicz Ustrzyki Dolne i MKS Istebna.
W biegach towarzyszących zwyciężyli, podobnie jak w dniu poprzednim: Artur Bobrecki (seniorzy), Krzysztof Kukuczka (juniorzy A), Marcela Marcisz (seniorki) i Dominika Hulawy (juniorki A).
Wyniki
Juniorzy A (1992-1993) 10 km F
1. Krzysztof Kukuczka NKS Trójwieś Beskidzka 28:19,6
2. Patrycjusz Polok MKS Istebna/SMS Szczyrk +01:59,6
3. Sven Radoszek UKS Karlik Przezchlebie/SMS Szczyrk +02:18,9
4. Bartosz Nowak KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane +07:15,9
5. Mateusz Soból MULKS Tomaszów Lubelski +07:54,4
6. Adrian Cheba MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba +08:02,3
Sklasyfikowano 6 zawodników
Juniorki A (1992-1993) 5 km F
1. Dominika Hulawy MKS Istebna/SMS Szczyrk 17:13,7
2. Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz/SMS Szczyrk 00:03,2
3. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski 01:48,7
4. Urszula Nycz MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane 04:17,3
Sklasyfikowano 4 zawodniczki
Juniorzy B (1994-1995) 5 km F
1. Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk 14:13,8
2. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane +00:16,7
3. Tomasz Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane +00:20,9
4. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka +00:26,2
5. Norbert Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk +00:26,5
6. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane +00:39,3
Sklasyfikowano 25 zawodników
Klasyfikacja generalna juniorów B:
1. Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk – 740 pkt.
2. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 410 pkt.
3. Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – 320 pkt.
4. Tomasz Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 314 pkt.
5. Marek Skatuła UMKS Marklowice/SMS Szczyrk – 313 pkt.
6. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka – 301 pkt.
Juniorki B (1994-1995) 5 km F
1. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk 16:36,9
2. Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk +00:12,7
3. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski +00:19,9
4. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski +00:26,4
5. Dorota Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk +00:48,4
6. Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk +00:53,2
Sklasyfikowano 16 zawodniczek
Klasyfikacja generalna juniorek B:
1. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk – 635 pkt.
2. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski – 590 pkt.
3. Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk – 430 pkt.
4. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski – 414 pkt.
5. Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk – 326 pkt.
6. Ewelina Plaskacz MULKS Tomaszów Lubelski – 235 pkt.
Juniorzy C (1996-1997) 3 km F
1. Dominik Bury MKS Istebna 08:18,7
2. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski +00:07,2
3. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice +00:09,3
4. Filip Kroemer UMKS Marklowice +00:32,2
5. Mateusz Siatka LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany +00:36,6
6. Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne +00:43,1
Sklasyfikowano 38 zawodników
Klasyfikacja generalna juniorów C:
1. Dominik Bury MKS Istebna – 720 pkt.
2. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski – 485 pkt.
3. Filip Kroemer UMKS Marklowice – 430 pkt.
4. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice – 421 pkt.
5. Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 396 pkt.
6. Rafał Szymbara MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 281 pkt.
Juniorki C (1996-1997) 3 km F
1. Agata Warło UMKS Marklowice 09:44,9
2. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski +00:00,8
3. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce +00:36,4
4. Oliwia Mutwil UMKS Marklowice +00:41,0
5. Weronika Legierska MKS Istebna +01:02,0
6. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba +01:04,5
Sklasyfikowano 21 zawodniczek
Klasyfikacja generalna juniorek C:
1. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski – 616 pkt.
2. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka – 605 pkt.
3. Agata Warło UMKS Marklowice – 584 pkt.
4. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce – 384 pkt.
5. Weronika Legierska MKS Istebna – 338 pkt.
6. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 271 pkt.
Juniorzy D (1998-1999) 3 km F
1. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka 09:33,8
2. Aleksy Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski +00:04,8
3. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka +00:05,0
4. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka +00:39,6
5. Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz +01:08,4
6. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba +01:08,6
Sklasyfikowano 30 zawodników
Klasyfikacja generalna juniorów D:
1. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka – 740 pkt.
2. Aleksy Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski – 462 pkt.
3. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka – 416 pkt.
4. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka – 351 pkt.
5. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 339 pkt.
6. Maciej Popielach KS Jedność Nowy Sącz – 291 pkt.
Juniorki D (1998-1999) 2 km F
1. Alicja Grzybowska UMKS Marklowice 07:21,1
2. Kinga Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa +00:07,5
3. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra +00:10,2
4. Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko +00:15,7
5. Sandra Pasławska MKS Halicz Ustrzyki Dolne +00:17,6
5. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski +00:17,6
Sklasyfikowano 43 zawodniczki
Klasyfikacja generalna juniorek D:
1. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski – 680 pkt.
2. Sandra Pasławska MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 500 pkt.
3. Alicja Grzybowska UMKS Marklowice – 403 pkt.
4. Kinga Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa – 374 pkt.
5. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra – 360 pkt.
6. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 273 pkt.
Juniorzy E (2000 i mł.) 2 km F
1. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski 06:51,2
2. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz +00:16,5
3. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski +00:21,6
4. Dawid Zawada MKS Istebna +00:28,9
5. Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce +01:03,5
6. Grzegorz Zawada MKS Istebna +01:16,1
Sklasyfikowano 23 zawodników
Klasyfikacja generalna juniorów E:
1. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski – 780 pkt.
2. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski – 560 pkt.
3. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz – 535 pkt.
4. Dawid Zawada MKS Istebna – 435 pkt.
5. Grzegorz Zawada MKS Istebna – 331 pkt.
6. Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce – 304 pkt.
Juniorki E (2000 i mł.) 2 km F
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne 06:58,0
2. Magdalena Kobielusz MKS Istebna +01:02,9
3. Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustianowa +01:24,9
4. Natalia Sewastynowicz MKS Istebna +01:34,3
5. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne +01:54,6
6. Eliza Rucka MKS Istebna +02:15,4
Sklasyfikowano 28 zawodniczek
Klasyfikacja generalna juniorek E:
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 800 pkt.
2. Magdalena Kobielusz MKS Istebna – 505 pkt.
3. Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustianowa – 470 pkt.
4. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 385 pkt.
5. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski – 360 pkt.
6. Jagoda Biskup MUKS Podkarpacie Jedlicze – 306 pkt.
Klasyfikacja generalna klubów:
1. MULKS Tomaszów Lubelski – 7391 pkt.
2. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 4258 pkt.
3. MKS Istebna – 4186 pkt.
4. UMKS Marklowice – 3903 pkt.
5. NKS Trójwieś Beskidzka – 3785 pkt.
6. MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 2244 pkt.