Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich Kornelia Marek i Mariusz Michalek zwyciężają w sobotnich zawodach.

W kolejnym dniu Mistrzostw Polski w biegach narciarskich rozgrane zostały na Polanie Jakuszyckiej biegi  stylem dowolnym - Kornelia Marek zdobyła mistrzowski tytuł na dystansie 15 km a na 30 km najlepszy był Mariusz Michałek.
  W niedzielę rozgrane zostaną  sztafety mix 4 x 5 km Kobiety /CL – F /, 4 x 10 km Mężczyźni / CL – F /

Kornelia Marek po raz drugi złota na mistrzostwach Polski

Kornelia Marek zdobyła swój drugi złoty medal tegorocznych mistrzostw Polski seniorów na trasach w Jakuszycach, triumfując na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego. Zawodniczka katowickiego AZS-u pokonała swój dystans w czasie 47:07,50 minuty.
Medal srebrny dla kolejnej akademiczki z Katowic Justyny Mordarskiej, która straciła do Marek niecałą minutę, medal brązowy pojedzie do Kościeliska za sprawą Magdaleny Kozielskiej, reprezentującej tamtejszy UKS.
Czwarta lokata w biegu dla Marceli Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, piąte miejsce zajęła Martyna Galewicz z LKS Poroniec Poronin, a  szóstkę zamyka Marzena Maciulewicz z MUKN Pod Stróżą Miszkowice.
Maciulewicz została jednocześnie mistrzynią Polski juniorek 2012. Srebro mistrzostw Polski juniorek dla Dominiki Hulawy z MKS Istebna, a medal brązowy dla zawodniczki KS Jedność Nowy Sącz Sabiny Śpiewak.

Z kolei wśród meżczyzn Mariusz Michałek, zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka, zdecydowanie wygrał bieg  na 30 kilometrów stylem dowolnym w ramach mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich.
Medal srebrny zdobył Paweł Klisz (strata niecałych 4 minut) z LKS Klimczok Bystra, brąz dla Macieja Staręgi (strata ponad 5 minut) z UKS Rawa Siedlce.
Klisz, zdobywając srebro wśród seniorów, został jednocześnie mistrzem Polski juniorów na tym dystansie. Czwarte miejsce i jednocześnie srebro wśród juniorów dla Konrada Motora z AZS AWF Katowice.Na piątym miejscu bieg ukończył Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin i na szóstym Sebastian Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka. Brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów został sklasyfikowany na 8. miejscu  Krzysztof Kukuczka z z NKS Trójwieś Beskidzka.