50 Małopolski Wyścig Górski- Rutkowski najlepszy po górskim finiszu
 dodano: 12 Maja 2012

Zawodnik CCC Polsat Polkowice  Marek Rutkiewicz  zwyciężył 3 etap i wygrał cały  50. Małopolski Wyścig Górski
 Zawody zaliczane do klasyfikcji  BGŻ ProLigi zakończyły się górskim etapem na Podhalu a meta  była w okolicach Gliczarowa Górnego.
W galerii fotoreportaż z dekoracji.!!!

Zwycięzca 50 Małopolskiego Wyścigu Górskiego zwyciężył również  w klasyfikacji najlepszego " górla" został najlepszym polskim kolarzem wyścigu i utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi.

Na trasę sobotniego, ostatniego etapu wyjechało 62 kolarzy, 48 dojechało do mety.

"Najcięższy podjazd pod Gliczarów pamiętam z Tour de Pologne, więc pojechałem go jak należy. Do tego końcówka etapu była w deszczu, w którym zawsze dobrze mi się jedzie. Najtrudniej jednak było na krętym zjeździe w rejonie Sierockiego. Było tam mokro i ślisko, ale lubię taką ostrą jazdę, więc poszedłem va banque. Wiedziałem, że jeżeli tam nadrobię, to będzie ciężko mnie dogonić, i tak też się stało. Dwa ostatnie etapy były bardzo wyczerpujące i przebiegały w dość ekstremalnych warunkach pogodowych. Wczoraj upał, a dzisiaj na ostatnich 20 kilometrach ziąb, który powodował, że ciężko było skostniałymi palcami zmieniać przełożenia. Tym bardziej więc cieszy wygrana" -  podsumował zwycięzca etapu i klasyfikacji generalnej  Marek Rutkiewicz.
Paweł Cieślik, który wygrał w piątek drugi etap i był liderem podkreślił, że przegrał rywalizację na ostatnich kilkunastu kilometrach.

"   Dzisiaj było kilka prób ataku ale nieskutecznych. Prawie przez cały etap kontrolowaliśmy jazdę.  Najciężej było na przedostatniej górskiej premii, gdzie Marek nam odjechał. Szliśmy we czterech, ale on ruszył, a my w tym deszczu po prostu zostaliśmy bez szans podczas gdy on w takich warunkach po prostu wygrywa." - stwierdził reprezentant ekipy Bank BGŻ.

Wyniki trzeciego etapu: dystans 136 km średnia prędkość 37,55 km/h
1. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)        3:37.19
2. Stanislaw Kozubek (Czechy - Whirpool Author) strata 43 s
3. Mateusz Taciak (CCC Polst Polkiowice)             1.35
4. Frantisek Padour (Czechy - Whirpool Author)
5. Łukasz Osiecki (Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska)
6. Patrik Tybor (Słowacja - Dukla Trencin Trek) - wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja końcowa 50 MWG długość trasy  ( 3 etapy) 451 km  średnia prędkość 38,81km/h