Lipcowe ściganie KS Luboń.
 dodano: 23 Lipca 2012    (źródło: M. Karkula KS Luboń)

Niezwykle intensywnie upłynął początek wakacji zawodnikom KS Luboń Skomielna Biała. Ledwie zakończył się wyścig w rodzinnej miejscowości a już w sobotę 7 lipca pojawili się na trasie Mistrzostw Polski MTB w Kielcach.
 W  galerii fotoreportaż z zawodów nadesłany przez M Karkulę!!!

W wyścigach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego z bardzo dobrej strony pokazali się młodzicy: Bartosz Dziadkowiec był czwarty, Jarosław Żur – dziewiąty a Michał Bal zakończył wyścig na 15 pozycji. Po młodzikach do rywalizacji o to samo trofeum przystąpiły juniorki młodsze. Wiele powodów do zadowolenia dała Kaja Karkula, która finiszowała na drugiej pozycji. Natomiast Justyna Latawiec uplasowała się na 10 miejscu. W wyścigu juniorów młodszych 22 lokatę wywalczył Dominik Burtan. Cztery pozycje niżej, na 26 miejscu sklasyfikowany został Krystian Musielak. Niedziela 8 lipca była kolejnym dniem mistrzostw, w którym rywalizowano już o koszulki z orłem na piersi. W wyścigu juniorek bardzo dobre szóste miejsce wywalczyła Agnieszka Bal a Stefania Staszel zakończyła rywalizację na 10 pozycji. Jedyny junior „Lubonia” Tomasz Bal swój udział w mistrzostwach zakończył na 26 miejscu w gronie ponad 50 zawodników. Pechowo natomiast rozpoczął swój wyścig Jakub Surówka w gronie elity. Tuż po starcie złapał defekt i musiał biec niemal pół rundy do boksu technicznego. To pozbawiło go praktycznie szansy na walkę o lepszą lokatę i ostatecznie sklasyfikowany został na 55 miejscu.
Niemal prosto z Kielc Kaja Karkula i Justyna Latawiec udały się do Sieprawia, gdzie 12 lipca rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na tej imprezie, która ma rangę Mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych i juniorek młodszych brązowy medal i tytuł II V-ce Mistrzyni Polski wywalczyła Kaja Karkula. Justyna Latawiec finiszowała natomiast na 13 miejscu.

Zawodnicy „Lubonia” jeszcze nie ochłonęli po emocjach związanych z Mistrzostwami Polski a już czekało ich kolejne wyzwanie. 14 lipca w Ustroniu na zboczach Czantorii rozegrana została kolejna edycja Pucharu Polski MTB. Podczas tych zawodów kolejny udany start odnotowała Kaja Karkula, która zdecydowanie wygrała wyścig juniorek młodszych i utrzymała żółtą koszulkę liderki cyklu. Bardzo dobrze pojechała również Justyna Latawiec, która finiszowała na 6 pozycji. Dominik Burtan z powodu defektu roweru musiał wycofać się z wyścigu i ostatecznie sklasyfikowany został na 18 miejscu. W rywalizacji juniorek kolejny raz z dobrej strony pokazała się Agnieszka Bal, która uplasowała się na 7 pozycji. Na miejscu zamykającym pierwszą dziesiątkę finiszowała Stefania Staszel. Swoje pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB zdobył również Jakub Surówka, który zakończył rywalizację w gronie elity mężczyzn na 15 pozycji.

Kiedy cześć zawodników „Lubonia” ścigała się na trasach MTB najmłodsi i najstarsi reprezentanci klubu sprawdzali się na szosie. Podczas Mistrzostw Małopolski na szosie rozegranych 15 lipca w Osieku piąte miejsce w gronie mastersów III wywalczył Józef Rabki. Natomiast 12 i 14 lipca najmłodsi zawodnicy „Lubonia” pojawili się na trasach Nutella Mini Tour de Pologne w Cieszynie i Zakopanem. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci klubu ze Skomielnej wygrywając w Cieszynie klasyfikację drużynową w kategorii szkół podstawowych. Na ten sukces złożyły się indywidualne osiągnięcia: 1 miejsce Macieja Biedrończyka, 5 miejsce Dawida Bala, 9 miejsce Łukasza Marszałka, 23 miejsce Barbary Buksa i 59 miejsce Patrycji Żur. Nie wiele gorzej spisali się reprezentanci szkół gimnazjalnych zdobywając 3 miejsce drużynowo. Dla „Lubonia” punktowali: Bartosz Dziadkowiec – 4 miejsce, Jarosław Żur – 10 miejsce i Jakub Kościelniak – 20 miejsce. Wyniki z Cieszyna rozpaliły apetyty i w Zakopanem zawodnicy „Lubonia” sięgnęli po pełną pulę wygrywając klasyfikację drużynową zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.

Gratulując osiągniętych rezultatów wszystkim zawodnikom „Lubonia” pozostaje jedynie życzyć im dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii klubowej gdzie można zobaczyć fotorelacje z przedstawionych imprez http://kslubon.pl/Galeria/