START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

COS Zakopane
Kick-boxserzy trenują w Tatrach
 dodano: 21 Sierpnia 2012    (źródło: B. Bartyzel)


Co łączy kick-boxing i skialpinizm? Z pozoru nic, w praktyce bardzo wiele. Niektórzy może nie wiedzą, że w Polsce mamy światowej klasy specjalistów od kick-boxing’u i tejże rangi zawodników i zawodniczki. Tradycją też stały się sierpniowe zgrupowania Kadry Polski Kick-Boxingu. Zawodnicy i zawodniczki z całego kraju przyjechali do Zakopanego, by trenować pod fachowym okiem Tomasza Mamulskiego i Tomasza Skrzypka. W tatrzańskich treningach towarzyszyła im Klaudia Tasz.
 - Wymarsze i biegi w górach wysokich to jeden z elementów wielotorowego przygotowania zawodników do najważniejszych startów jakimi są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Tą bardzo ważną przestrzeń treningową już od kilku sezonów wypełnia współpraca z Klaudią Tasz przewodnikiem tatrzańskim i zawodniczką skialpinizmu - relacjonuje Tomasz Mamulski, trener Kadry Polski Kick-Boxingu.
 
Wraz z nią zawodnicy (w czasie znacznie poniżej 2 godzin!) pokonali marszobiegiem trasę z Zakopanego na Nosal, przez Upłaz na Halę Gąsienicową i Kasprowy Wierch. Aby oszczędzać kolana zamiast zbiegania w dół nieoceniona jest kolej linowa. - Nie jest to ani standardowa wycieczka, ani w przeciętnym czasie. Z turystami zazwyczaj nie da się pokonać takich odległości, bo przekracza to fizyczne możliwości przeciętnego zjadacza chleba. Dla sportowców to rzecz normalna – tłumaczy Klaudia Tasz.
 
Tempo tym razem nie było mocne, bo w długim treningu chodzi o budowanie „bazy tlenowej”. Nie dla wszystkich jednak wyjście takie jest sielankowe; do grupy dołączyły tzw. osoby towarzyszące, ale nie były w stanie utrzymać kroku członkom kadry, więc „peleton” troszkę się rozciągnął.
 
- Biegający po tatrzańskich szlakach sportowcy wzbudzają sporą sensację, ale trzeba zrozumieć, że zawodnicy rywalizują ze sobą tylko na ringu, tylko w czasie zawodów. Na co dzień są życzliwymi, pogodnymi ludźmi – mówi Tomasz Mamulski, trener kadry narodowej.
 
- Dziś dane mi było przekonać się po raz kolejny, że z zawodnikami innych dyscyplin tworzymy wspaniałą, sportową rodzinę - dodaje Klaudia Tasz. - Obrazuje to najlepiej zupełnie przypadkowa i przez to całkowicie spontaniczna sytuacja: Na Kasprowym Wierchu zaczęliśmy wsiadać do kolejki, ale był tłum i nie wszystkie osoby zmieściły się do wagonika. Okazało się też, że jest konieczność dokupienia biletów dla dwóch osób, a pieniądze były u zawodnika, który przeszedł już na drugą stronę bramek. Konduktor ponaglał wsiadających, więc zawodnik ten nie zastanawiał się wiele, tylko dał mi cały swój portfel z pieniędzmi i dokumentami, żeby nie przeciągać sytuacji. Bardzo mnie tym ujął; przecież my się osobiście nie znamy, a jednak poziom zaufania i zgrania grupie dało się wyczuć od samego początku – opowiada Klaudia Tasz.
 
- Powierzając zawodników kadry tak doskonałej znawczyni polskich Tatr a zarazem Mistrzyni Polski w skialpinizmie mamy pewność że zadania treningowe zostaną w stu procentach zrealizowane. Pani Klaudia dzięki swojej osobowości buduje wyjątkową atmosferę podczas biegów i jednocześnie zaraża wielką pasją do gór oraz poszerza naszą wiedzę o nich. Przy tej okazji w imieniu obydwu trenerów oraz zawodników serdecznie dziękuję - podsumowuje Tomasz Mamulski, trener kadry narodowej Kick-Boxingu.
Bartek Bartyzel
www.tasz.pl
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3243 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024