XIX OOM w biegach narciarskich.

W drugim dniu XIX OOM w biegach narciarskich  w Ustrzykach Wołosatym trzy medale zdobyli zawodnicy z Podhala. Srebro wywalczył  Wojciech Suchwałko  z LKS Poroniec Poronin w biegu łączonym, a dwa złote krązki wywalczyli zawodnicy UKS Regle Kościelisk:  Joanna Rysula i Mateusz Chowaniak.

Zimowa Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich - Podkarpackie 2013- to w kategorii juniorów A biegi łączone 10km CL+10km F mężczyzn i 5km CL+5km F kobiet.
Złoto Mistrzostw Polski juniorek A ('93' 94) zdobyła Dominika Hulawy reprezentujaca MKS Istebna. Czas Dominiki to 34:48 minuty. Jest to drugi złoty medal tej zawodniczki na Mistrzostwach Polski Juniorów 2013. Siedem i pół sekundy straciła do niej srebrna dzisiaj Urszula Łętocha z KS Śnieżka Karpacz. Medal brązowy wywalczyła zawodniczka MUKN Pod Stróżą Miszkowice, Marzena Maciulewicz. Strata Marzeny wyniosła 25,9 sekundy.
Kolejne miejsca:
4. - Dominika Bielecka - MKS Wodzisław Śląski
5. - Małgorzata Szczyrba - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
6. - Sabina Śpiewak - KS Jedność Nowy Sącz

Mistrzem Polski na tym dystansie został zawodnik Śnieżki Karpacz Mariusz Dziadkowiec-Michoń.
Mariusz na pokonanie łacznie dystansu 20 kilometrów potrzebował 58:47,01 minuty.
Srebro ze stratą 33,4 sekundy dla Wojciecha Suchwałko z LKS Poroniec Poronin, a brąz dla kolejnego zawodnika z Karpacza, Tomasza Garbienia.
Kolejne miejsca na mecie:
4. - Andrzej Pradziad - LKS Poroniec Poronin
5. - Piotr Skowron - MKS Karkonosze Sporty Zimowe
6. - Krzysztof Kukuczka - NKS Trójwieś Beskidzka

Druga konkurencja Zimowej Olimpiady Młodzieży Podkarpackie 2013 w biegach narciarskich to w przypadku kategorii junior B ('95'96) biegi dystansowe stylem klasycznym na dystansie 5 kilometrów.
Oba złote medale wywalczyli zawodnicy UKS Regle Kościelisko Joanna Rysula i Mateusz Chowaniak. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że obydwa medale zostały zdobyte na... tych samych nartach. Trener klubowy zawodników Jerzy Leśnik powiedział skipol-owi "mielismy trudne warunki, ciężko było dobrać odpowiednie smary, dlatego stwierdziłem, że jeżeli narty sie sprawdziły, nie należy juz nic cudować".
W biegu juniorek B za Joanną Rysulą, medal srebrny zdobyła Karolina Trzaska z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, a medal brązowy zawodniczka MLUKS Tomaszów Lubelski Małgorzata Żółkiewska.
Kolejne lokaty to:
4. - Katarzyna Stokfisz - Tomaszów
5. - Elżbieta Dorula - LKS Poroniec Poronin
6. - Sylwia Molitor - UMKS Marklowice

W biegu juniorów B pozostałe medale wywalczyli: medal srebrny Bartłomiej Rucki z NKS Trójwieś Beskidzka i Tomasz Jurczak z MUKN Pod Stróżą Miszkowice.
4 miejsce , ex aequo zajeli zawodnicy MKS Istebna: Dominik Bury i Kamil Bury, szósta lokata dla Tomasza Skurzoka z NKS Trójwieś Beskidzka.