START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
Powitanie Kamila Stocha, Maćka Kota i Dawida Kubackiego w Zębie.
 dodano: 4 Marca 2013

Mieszkańcy rodzinnej miejscowości Kamila Stocha zgotowali nie lada niespodziankę Mistrzowi Świata i jego kolegom Maćkowi Kotowi i  Dawidowi Kubackiemu.
 Huczne i gorące powitanie  było spontaniczną i pełną ciepłych słów uroczystością. Skoczków uhonorowano ciupagami,  upominkami i kwiatami a Kamil Stoch otrzymał insygnia zbójnickiego  harnasia . Był także tort oraz symboliczna lampka szampana.
 W galerii fotoreportaż z powitania!!!


 Już na drodze przed Zębem  skoczków powitała licznie zgromadzona grupa kibiców. Kamil Stoch wraz z żona oraz  kolegami z  brązowej drużyny został przewieziony czterokonnym landem w asyście kapeli i banderii konnej na stok narciarski przy wyciągu Potoczki
"Jestem w szoku. Nie spodziewałem się tego wszystkiego" - powiedział zaskoczony i wzruszony Kamil Stoch tuż po opuszczeniu samochodu, którym jechał do Zębu, gdzie mieszkają jego rodzice Krystyna i Bronisław.

"Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z męża. Cieszę się, że ma tak wielu fanów, ale też nie boję się zmian związanych z tą popularnością. Po pierwsze : dlatego, że on już ma przecież na swoim koncie wiele sukcesów, a po drugie ważne jest jak do tego oboje podchodzimy." powiedziała żona skoczka Ewa
"Bardzo się cieszymy, chociaż czujemy się troszkę zakłopotani tak hucznym powitaniem syna" - powiedziała mama złotego medalisty- Krystyna Stoch
:" Ta radość do nas jeszcze nie dochodzi. Ciągle są w nas mieszane uczucia, jest jeszcze napięcie po konkursach w Predazzo, a już gonią nas takie wydarzenia jak to dzisiejsze, wywiady. Trudno się pozbierać i całkiem uspokoić dając dojść do głosu czystym emocjom.
Kamil nie spodziewał się tego, co dziś się tu w Zębie dzieje. Przyznam, że musiałem mocno go mobilizować, żeby się zgodził na takie przyjęcie. On zawsze preferował łagodną i cichę formę celebracji."   tak powitanie skomentował tata mistrza świata Bronisław Stoch

 Przybyłych na stoku powitała dyrektor ZSMS Zakopane Barbara Sobańska : "Dziś widać, że kariera sportowa Kamila była prowadzona właściwie, prawidłowo, bardzo mądrze i ten jego talent rozbłysnął i bardzo się cieszymy, ze wybuchł z całą mocą właśnie w Val di Fiemme."
Ściskając swojego byłego ucznia Barbara Sobańska powiedziała m.in: "Dziękujemy ci bardzo za te chwile wzruszeń i emocji, które nam dostarczyłeś. No i witamy także naszych brązowych medalistów w drużynie:  Macieja Kota i Dawida Kubackiego. "

Wójt Bronisław Stoch powiedział m.in.: "Witamy w dniu kiedy serca przepełnione radością, kiedy duma rozpiera wszystkich, kiedy na twarzach uśmiech a na zębiańskim niebie słońce bez skazy. Dostarczyłeś nam Kamilu wiele radości swoim sukcesem sportowym. Jesteś świetnym sportowcem i wspaniałym człowiekiem, który pokazał sobie i innym jak trzeba wymagać, jak stawiać cele i po te cele sięgać. To wazny dzień dla Zębu . naszej Gminy, naszego regionu i Polski - Mistrz Świata Kamil Stoch jest wśró nas "

Wójt gminy Poronin Bronisław Stoch i starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski wręczyli skoczkowi insygnia zbójnickie: skórzany pas tzw. opasek, kołpak na głowę oraz rąbanicę czyli ciupagę. "Przyjmij te zbójnickie symbole męstwa, urody i godności góralskiej - nich będą symbolem tej siły, którą prezentujesz" - mówili.
Kot i Kubacki  odebrali  ciupagi ,  także w imieniu nieobecnego w Zębie Piotra Żyły żeby - jak powiedział starosta - sędziowie im nie dokuczali. A Stoch dodał ze śmiechem: "No i będą odstraszały naszych rywali . Chciałem podziękować za wsparcie jakie mi okazujecie. Mnie i nam wszystkim - trenerom i skoczkom. Także w ich imieniu dziekuję. dziekuję także rodzicom i żonie.  Warto było dla was wszystkich zdobyć te medale!"
Obecni też byli m.in.: v-ce starosta, v-ce wójt, przewodnicząca rady Maria Dawidek i radni GP, Jadwiga Staszel prezes nieistniejacego już LKS Ząb (która także podziękowała nieobecnemu Zbigniewowi Klimowskiemu, także niegdyś trenerowi  w LKS Ząb), gdzie trenował Kamil  ucząc sie w podstawówce, prezes LKS Poroniec Józef Pawlikowski-Bulcyk i trener Stanisław Trebunia-Tutka,
" Drugi raz tego już nie przeżyję a muszę powiedzieć że łza mi się w oku kręciła jak Kamil zdobywał tytuł mistrza świata" powiedział Stanisław Trebunia Tutka drugi po Adamie Celeju trener Kamila Stocha. " Kamil Był bardzo zdyscyplinowany i pracowity. Rozpoczynał od kombinacji norweskiej,  i nieraz gdy mu m  biegi nie wychodziły to przezywał to ogromnie. Tym bardziej warto podziwiać jego  parcie do zdobywania najwyzszych laurów i to się udało. Jaje szcze powtarzamże ten drugi konkurs druzynowy pokazał w jak wysokiej jest formie. Należy się również cieszyć że i pozostali skoczkowie mogą walczyć o te miejsca na podium i to skutecznie. " dodał szkoleniowiec  LKS Poroniec.

Skoczkowie pokroili wielki tort ze zdjęciem mistrza świata i napisem "dziękujemy". Była też symboliczna lampka szampana i życzenia dalszych sukcesów.
 
 Uroczystość zgromadziła tak wielką ilość uczestników że trudno było  znaleźć miejsce do parkowania tym większe podziękowania za pomoc w realizacji materiału  Zajazdowi "Śleboda" w Zębie. Dziekujemy!!!

 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1627 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018