START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tenis ziemny i stołowy
Mistrzostwa Małopolski w tenisie stołowym w Nowym Targu. Gospodarze rozczarowani
 dodano: 15 Kwietnia 2013    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Nowy Targ po raz kolejny był gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Małopolski w kategorii juniorów, juniorek, kadetów i kadetek. Łącznie wzięło w nich udział 85 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów naszego województwa. Nie brakowało i reprezentantów Podhala, choć tym razem nie odegrali oni znaczących ról.


 
 
 
- Nie ma co ukrywać, że jesteśmy mocno zawiedzeni. To jeden z najgorszych występów naszych reprezentantów na przestrzeni ostatnich kilku lat. Szczególnie wyniki juniorów: Filipa Subika i Marcina Wąsika (NA ZDJĘCIU) są zdecydowanie poniżej oczekiwań. Liczyliśmy, że któryś z nich powalczy o medal, a skończyło się na odległych jak na nich miejscach. Także w kadetach rozczarował nieco Antek Pietrzak. Był rozstawiony z numerem jeden, a nie zdołał załapać się nawet do „trójki". Mamy spory materiał do przemyśleń, po tych mistrzostwach. Rywale zaczynają nam uciekać – ocenił trener Gorców Nowy Targ Tomasz Klag.
 
 
W rywalizacji kadetek zwyciężyła reprezentantka Bronowianki Kraków Sara Pytel, przed Katarzyną Galus (LUKS Skrzyszów) oraz Patrycją Danaj (UKS Rokicie Szczytniki). W grze podwójnej po złoto sięgnął duet Katarzyna Galus i Patrycja Danaj, srebro przypadło parze Alicja Śliwa (Bronowianka) i Sara Pytel, a brązowe medale podzieliły między sobą Ewa Kołodziej(Płomień Limanowa) i Patrycja Marta (Tarnovia) oraz Aleksandra Chrabąszcz (UKS Olesno) i Roksana Szpilska (Sokół Żabno).
 
 
W rywalizacji kadetów mistrzem został reprezentujący Płomień Limanowa Jakub Michalczyk, który w finale pokonał Daniela Lisa z UKS Olesno. Na trzecim stopnia podium stanął z kolei Krzysztof Kapik (Podwawelski Kraków). Na miejscach 5-6 sklasyfikowany został gracz Gorców Antoni Pietrzak. Miejsca innych reprezentantów z Podhala: 17-24: Wojciech Stopka (Gorce), 25-32: Grzegorz Kuruc (Gorce), 33-35: Paweł Stefaniak (Lepietnica Klikuszowa).
 
 
W deblach zwyciężył duet Łukasz Węgrzyn (Spektrum) oraz Paweł Błąkała (Zielonka Brzesko), drugie miejsce wywalczyli Dawid Rozum i Jakub Michalczyk z Limanowej, a trzecie Sylwester Lech z Dariuszem Cholewą (obaj Sokół Żabno) Rafał Tatarczuch z Danielem Lisem (obaj UKS Olesno). Pietrzak z Gorców w parze Michałem Ostankiem ze Skawy Wadowice, zajęli miejsca w przedziale 5-8.
 
 
W grze podwójnej mieszanej najlepsza okazała się para: Sara Pytel i Krzysztof Kapik. Kolejne miejsca na podium zajęli Patrycja Danaj z Danielem Lisem i Katarzyna Galus z Rafałem Tatarczuchem oraz Alicja Śliwa i Michał Ostanek.
 
 
Mistrzem Małopolski w kategorii juniorek została Agata Bejska z Bronowianki Kraków, która wyprzedziła swoje koleżanki klubowe Natalię Kłaput oraz Gabriele Sutor. Bejska i Kłaput triumfowały w deblach, gdzie drugie miejsce wywalczył duet: Emila Zawadzka (Rokicie Szczytniki) z Martą Grajny (UKS Lachowice), a trzecie para: Karolina Wyczółkowska (Płomień) oraz Gabriela Sutor.
 
 
Najlepszym juniorem został Bartosz Giza z Bronowianki Kraków, który w finale pokonał innego reprezentanta tego klubu, wychowanka Gorców Damiana Magulskiego. Trzeci był Łukasz Matusiak ze Spektrum Słopnice. Na miejscach 7-8 turniej ukończył Filip Subik, a na 9-12 Marcin Wąsik. Obaj to zawodnicy Gorców.
 
Matusiak wspólnie z innym pingpongistą ze Słopnic Adrianem Kaimem triumfował w grze deblowej. Drugie miejsce było dziełem Magulskiego i Gizy, a trzecie nowotarżan: Subika z Wąsikiem oraz Mateusza Kachela i Daniela Skowrona (obaj ULKS Lachowice).
 
 
W mikstach zwyciężyli Giza z Kłaput, przed Zawadzką i Matusiakiem, Grajny i Subikiem oraz Wyczółkowską i Nowakiem.
 
 
Organizatorem mistrzostw był Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego wspólnie z Klubem Sportowym Gorce Nowy Targ. W uroczystości nagradzania zwycięzców udział wziął w-ce prezes KOZTS Józef Guzik oraz gość specjalny, znakomity w przeszłości zawodnik a obecnie jednej z trenerów reprezentacji Polski seniorów Xu Kai.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    5513 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020